Lufa 8" vs 5,5"

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: Ptaku_1 »

Kumotry mam pytanie czy celność Remingtona z krutszą lufą mocno spada w porównaniu do 8"
Swojego czasu miałem Navy .36 z 7" i powiem tak że na 25m to tarcza była cała moja tzn skupienie miało wielkość tarczy :)
Co prawda mam na myśli kupno 8" w wersji target, ale teraz zauważyłem fajne ogłoszenie https://www.olx.pl/oferta/rewolwer-remi ... 45fd64d077 i tak sobie pomyślałem że krótszy będzie lżejszy a i ładniejszy tylko boje się tego ze taką lufą to mogę mięć kłopoty żeby celnie postrzelać.

Ma ktoś doświadczenie w strzelaniu dwoma wersjami i może się wypowiedzieć?
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: kamilgrzy »

Kolego posiadam Santa Barbarę z 8 calową lufą. Na 25m skupienie udaje się zrobić nawet 50mm i tyle mogę Ci pomóc ewentualnie później wstawię tarczkę.
Ps. najprawdopodobniej będzie ona do nabycia po południu będę musiał podjąć trudne decyzje :(.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: Ptaku_1 »

Bardziej chodziło mi o porównanie kogoś kto posiada ona modele i ma bezpośrednie porównanie.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: RedGuy »

Wydaje mi się że w dużej mierze zależy to od strzelca. Ja na pierwszej wizycie na strzelnicy radziłem sobie lepiej na 25m niż za drugim razem na 15m :oczy: .
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: raguel »

Ptaku_1 pisze: czw 22.mar.2018 - 09:56 Swojego czasu miałem Navy .36 z 7" i powiem tak że na 25m to tarcza była cała moja tzn skupienie miało wielkość tarczy :)
No to 3 cale w tą czy tamtą nie zrobią ci różnicy. ;) Kilka lat temu, wolałem krótsze lufy z racji mniejszej wagi i ogólnego wyważenia, teraz wolę ciut dłuższe. Wiadomo, im dłuższa linia celowania, tym lepiej, ale gdy nie masz wprawy ciężar szybko zmęczy rękę, a długa lufa przeważy przód w dół prowokując zerwanie strzału.
Czarny proch jest specyficzny, 8-io calowa lufa na pewno pozwala na większe kombinacje naważkami, przy 5 calach sypanie większych ilości prochu minie się z celem - większa część spali się poza lufą, no chyba że ktoś lubi takie efekty świetlno-akustyczne. Można też kombinować z mniejszą granulacją np. 4Fg.
Don
Posty: 5
Rejestracja: wt 20.kwie.2021 - 12:50
Moja broń: brak

Re: Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: Don »

Dokładnie to samo pytanie zadałem dziś w tym wątku viewtopic.php?f=2&t=6340 .

Jednoznacznej odpowiedzi jednak nie poznałem.

Dystans 25m , krótsza lufa ale. ... rzecz w krótszej linii celowania czy krótszym torze kuli w mniejszej lufie zanim z niej wyjdzie ?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: mar_kow »

Na dystansie 25m jeżeli ktoś dobrze strzela nie ma to aż tak wielkiego znaczenia ale ogólnie im dłuższa lufa to broń jest celniejsza. Mam porównanie co do luf 9'', 8'', 5,5'' i 3,5'' w cattleman'ie. Każda lufa daje inną dynamikę strzału. 8'' ma dłuższą linię celowania ale przy strzale będziesz miał większy odrzut niż przy krótszej lufie. Przy takich samych naważkach prochu przy każdej lufie będzie nieco inny punkt celowania. Jeżeli potrenujesz, wstrzelasz się to będziesz osiągał dobre wyniki nawet przy krótkiej lufie.
Don
Posty: 5
Rejestracja: wt 20.kwie.2021 - 12:50
Moja broń: brak

Re: Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: Don »

Super podpowiedz.

A powiedz mi jeszcze czy regulowane przyrządy w Targecie są na prawdę warte uwagi ?

Ponad to, boję się, że jak kupię stałe przyrządy może trafić mi się mniej precyzyjnie wykonany odlew i kula będzie zbaczać ... dół/góra pół biedy, ale prawo/lewo.

Dlatego myślę o korygowanych przyrządach.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: Slonik »

To replika broni CP. Z epoki, gdy ludzie strzelali do siebie z dość bliskiej odległości. Nawet nie mieli za bardzo czasu, żeby dokładnie celować.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: mar_kow »

Don pisze: śr 21.kwie.2021 - 20:44 Super podpowiedz.

A powiedz mi jeszcze czy regulowane przyrządy w Targecie są na prawdę warte uwagi ?

Ponad to, boję się, że jak kupię stałe przyrządy może trafić mi się mniej precyzyjnie wykonany odlew i kula będzie zbaczać ... dół/góra pół biedy, ale prawo/lewo.

Dlatego myślę o korygowanych przyrządach.
Pierwszy rewolwer był właśnie w wersji target i ze względu że też się bałem jakości wykonania to wziąłem wersję od Hege, niby lepszą. Target ze względu na zawód i przyzwyczajenie do nowoczesnych przyrządów celowniczych. Ale później okazało się to bez znaczenia, przynajmniej dla mnie. Kolega ma problem z trafieniem bez względu na rodzaj przyrządów celowniczych. Nawet jak skalibrujesz na konkretną odległość to na konkretne zawody Cię nie wpuszczą ze względu właśnie na to.
Jeżeli chodzi o jakość to Hege też nie grzeszy super jakością tuningu, wszystkie repliki są w miarę solidnie wykonane, oczywiście zdarzają się przypadki ale te nowe można reklamować.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Lufa 8" vs 5,5"

Post autor: Biker »

Długość lufy ma drugorzędne znaczenie. Mam Colta z lufą 3 1/2" i na 25 metrów można zmieścić się w czarnym polu tarczy. Ale ja kiepsko strzelam .
ODPOWIEDZ