Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Post autor: mar_kow »

tomtap pisze: wt 17.kwie.2018 - 16:29 [...] a tymczasem gunsmith ma przynajmniej odwagę i parę do próbowania czegoś i robi to za nich czego nie zauważają. [...]
Jeżeli chcesz się nakręcać z @gunsmithem dziwnymi tematami, strzelać z płaszczowych, przerabiać na klasyczną amunicję to załóżcie własne Forum. Przynajmniej chłopaki ze służb dostaną premię za namierzenie"podziemia czarnoprochowego". Fora są monitorowane, jeżeli będzie się popierało dziwne i mało legalne działania to nad ranem mogą obudzić panowie w czarnych uniformach. Gość który zbierał militaria dostał 5 lat w zawieszeniu za łuskę z II wojny z niezbitą spłonką... A spróbuj się pochwalić że dzięki @gunsmithowi przerobiłeś Colt'a SAA na scaloną... :!:
tomtap

Re: Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Post autor: tomtap »

mar_kow pisze: wt 17.kwie.2018 - 17:28
tomtap pisze: wt 17.kwie.2018 - 16:29 [...] a tymczasem gunsmith ma przynajmniej odwagę i parę do próbowania czegoś i robi to za nich czego nie zauważają. [...]
Jeżeli chcesz się nakręcać z @gunsmithem dziwnymi tematami, strzelać z płaszczowych, przerabiać na klasyczną amunicję to załóżcie własne Forum. Przynajmniej chłopaki ze służb dostaną premię za namierzenie"podziemia czarnoprochowego". Fora są monitorowane, jeżeli będzie się popierało dziwne i mało legalne działania to nad ranem mogą obudzić panowie w czarnych uniformach. Gość który zbierał militaria dostał 5 lat w zawieszeniu za łuskę z II wojny z niezbitą spłonką... A spróbuj się pochwalić że dzięki @gunsmithowi przerobiłeś Colt'a SAA na scaloną... :!:
powiem ci, że jesteś dla mnie królem ciągnięcia nieistniejących problemów i pisania o niczym. jeśli nie jesteś adminem/założycielem tego forum to przejdź się do swojego kurnika i tam decyduj gdzie która ma siedzieć.
i jeszcze coś dla ciebie skoro taki jesteś prokurator - "halo, policja? przyjedźcie na forum!".
pzdr.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Post autor: Wycior »

Kolego tomtap - za co by ci się miało oberwać? Nikogo nie obrażasz, nie propagujesz bzdurnych lub niezgodnych z prawem treści, wyrażasz swoje szczere poglądy. To że nie zadałeś sobie trudu merytorycznego przeanalizowania postów kolega gunsmitha to nie twoja wina tylko problem. Nie trzeba nawet czytać między wierszami. Polemizuję z gunsmithem gdyż uważam go za człowieka nieodpowiedzialnego i czarnoprochowego dyletanta o gigantycznym przeroście ego nad treścią. Postaram się udokumentować moje stanowisko cytatami z postów:
"Pan nie wykupił osi, nie ma okularów. Won." Na strzelnicy należy mieć okulary ochronne. Stary wyga gunsmith o tym nie wiedział? O opłacie za oś też nie wiedział? Zrobił założenie że dla weteranów jest za friko?
"Kolega co strzelanie prowadził przybiegł: -Krzysiek zostaw tą budowę broni bo i tak tego nie ogarną a zaraz jakieś nieszczęście będzie" Jakim niezorganizowanym głąbem trzeba być aby prowadząc strzelanie (w wojsku!) dopuścić do takiej sytuacji? Chorąży gunsmith z koleżkami robili w wojsku rozpierduchę to teraz s sądzą że w cywilu ma być tak samo.
"Kolejny zarzut to kupienie Colta SAA-73 z zamiarem przerobienia na scalaki. Tak było." Człowieka który to piszę uważam za nieodpowiedzialnego i nierozumnego z dwóch powodów: po pierwsze dlatego że tak zrobił a po drugie dlatego że się tym jawnie chełpi na z pewnością monitorowanym forum. Jak bardzo egocentrycznym być trzeba aby łechtać swoje ego bez względu na potencjalną szkodę wyrządzaną społeczności. Radzę przeczytać super trafną diagnozę kolegi Marka kilka postów wyżej.
"Wina dupków na strzelnicach. Głupio- mądry chce pokazać jaki ważny i ludzie ich omijają." Chcemy aby na strzelnicach było bezpiecznie i mamy się godzić na takie wypowiedzi? Prowadzący czy instruktor rządzą na strzelnicy. Nie pasuje - poszukaj innej strzelnicy a tam przeczytaj regulamin, podpytaj o panujące zasady, zachowuj się jak człowiek i nie rób w poprzek obsłudze. To normalnie wystarcza aby z obsługą dobrze żyć.
"Strzelają przy domach, w starych kurnikach, chlewniach". Najpierw strzelam (tu: pieprzę), potem myślę. Super reklama dla czarnoprochowców. Jakim bezmyślnym durniem trzeba być aby strzelać przy domu? Powiem szczerze: gdybym wiedział o kimś kto strzela sobie przy domu to podkablował bym go natychmiast i bez wyrzutów sumienia.
Sądzę że w kwestii pocisków płaszczowych cytat mogę sobie darować. To że pociski płaszczowe w rewolwerze CP są niezgodne z zaleceniami producenta jest oczywiste. Użycie takich pocisków może prowadzić nie tylko do przyśpieszonego zużycia przewodu lufy ale i zwiększa ryzyko wypadku. Wypadku zagrażającego nie tylko strzelcowi, ale i Bogu ducha winnym osobom na stanowiskach obok.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Post autor: mar_kow »

tomtap pisze: wt 17.kwie.2018 - 17:45 [...]
przejdź się do swojego kurnika i tam decyduj gdzie która ma siedzieć.
[...]
Po kurnikach to zwykli ludzie wg. @gunsmitha strzelają...
A porządek fakt, musi być... :ok:
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Post autor: Willie357 »

Chyba dostałem ataku chrzescijańskiego ducha i zaczynam się modić w podobnej intencji jak pewien biskup ostatnio.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Post autor: wyrzucony »

Willi teraz musisz podwójnie bo nie wiem kto lepszy :P
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Post autor: mar_kow »

Derek pisze: wt 17.kwie.2018 - 21:01 Willi teraz musisz podwójnie bo nie wiem kto lepszy :P
Panowie, to naprawdę nie jest śmieszne... Całkiem niedawno gość z dużym doświadczeniem postrzelił się w mojej obecności (z klasycznej broni). Nie stałem na linii, strzelił sobie w but obcierką po nodze ale równie dobrze mogło być inaczej... A co dopiero mówić o "testerach"...
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Post autor: wyrzucony »

W naszym przypadku chodzi o zejście z tego forum a nic więcej. Sorry jak ktoś to zrozumiał inaczej.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Post autor: Willie357 »

To i tak w tym przypadku wina ,Zydow,cyklistow ,kominiarzy i psychiatrow.Zwlaszcza psychiatrow.Napisał by jakiś kwita,że zdolny,kupiłby se facet Glocka i w. wiał ludzi gdzie indziej.Oto istota paradoksu.Zawodowa uczciwość lekarza zródłem problemu.
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Pocisk płaszczowy czy jakoś tak...

Post autor: gunsmith »

Byłem dziś na strzelnicy Myśliwskiej Suchodół pod Tarczynem i to jest to. Postrzelaliśmy, było miło. Wymiana doświadczeń. Pełen relaks. Po przejściach na ZKS gdzie paru głupio-mądrych chce pokazać kto rządzi to wróciła wiara w człowieka. Na ZKS atmosfera to taka jak w KL. Kapo za plecami. A jak zobaczy, że trochę mądrzejszy to po grzbiecie i do szeregu. Po strzelaniu CP zafundowałem sobie powrót do młodości. Strzelanie do rzutków. 2 lata strzelałem Trap w CWKS Legia. Po czterdziestu latach i źle nie było. Fakt, że i te rzutki łatwiejsze od tych sportowych.
ODPOWIEDZ