Derringer 6" porady dla świerzaka

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
karion
Posty: 41
Rejestracja: pt 05.lut.2016 - 18:58
Moja broń:

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: karion »

Ptaku_1 pisze: śr 18.kwie.2018 - 16:39 Fajne te maluchy są, ale jak przypomnę sobie czasy jak strzelałem z Kentucky to mi się ich odechciewa Po 10 strzałach trzeba się szarpać z pobojczykiem aż ręka bolała. Choć tutaj krótsza lufa to i mniej szarpania będzie.
Kolego nie rozpatrywałbym tego w ten sposób.
Sporą robotę robi twardość ołowiu,smary i ewentualne czyszczenie lufy.
Trudno porównywać te dwie bronie tak naprawdę obie strzelają inaczej i miały też inne zastosowanie.
Podstawowe pytanie do czego ma służyć do czego chcesz strzelać i z jakim efektem.
Niewątpliwie GG to bardzo prosty i naprawdę miły w obsłudze pistolecik i skierowany jest raczej do osób które lekko przymkną oko na pewne sprawy.
Costey
Posty: 1
Rejestracja: czw 16.sie.2018 - 21:38
Moja broń: brak

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Costey »

Hej :) jako świerzak (nie wstydzę się tego przyznać) mam ciekawe pytanie o zagadnieniu teoretycznym: Co gdyby zamiast kaszki mannej na przybitkę użyć czegoś grubszego, na przykład kaszy jaglanej?? Jak sądzicie, jaki byłby wpływ??? Pozdrawiam
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Wycior »

Taka np. kasza kukurydziana bardzo dobra jest, chyba nawet lepiej czyści lufę niż manna. Przybitka powinna być możliwie lekka ale ściśliwa, aby zamortyzować nacisk na proch, wyrównać jego ubicie i zapobiec kruszeniu ziaren.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: slaw29 »

Kukurydzianej próbowałem i było ok . Nad jaglaną myślałem ;-) coś w tym jest .
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Szaddam »

Może inaczej - doczytaj: po jaką cholerę sypie się kaszkę do lufy?
Jak znajdziesz odpowiedź, to i rozwieją się Twoje wątpliwości.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: slaw29 »

Szaddam - daj koledze czas na eksperymenty i myślenie i czytanie . Wszak nie chodzi o to by złapać króliczka ale by go gonić . To nie robota gdzie liczy się efektywność ale hobby gdzie liczy się radość w odkrywaniu .
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: yeradun »

Odświeżę trochę temat. Kilka dni temu stałem się posiadaczem Derringera 45 z lufą 3,5"
To mój pierwszy pistolet i w ogóle pierwsza broń czarnoprochowa, zatem proszę o wyrozumiałość, jeżeli będę błądził. Trochę poczytałem na jego temat, ale nigdzie nie znalazłem informacji o strzelaniu z niego z zastosowaniem patronów.
Czy są jakieś przeciwwskazania do zastosowania patronów ?
Myślę o zastosowaniu patronu tylko z prochem a do tego kula na nasmarowanym flejtuchu ( a może dodać jeszcze cienką przybitkę filcową ). Tak na początek. Przy okazji, bo różne były wypowiedzi na ten temat, jaki dokładnie kaliber kuli zastosować do flejtucha, 44 czy trochę większy. Bo w instrukcji stoi, że 445, to już bez flejtucha, czyli jakby już się nie mieścił flejtuch, co mi się wydaje trochę dziwne w kalibrze 45.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Ptaku_1 »

Trochę bez sensu, te patrony tam masz długi kanał od kominka i może nie być na tyle mocnego ognia co by papier przypalić. Poza tym do takiej krótkiej lufy można sypać prosto z fiolki.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: mar_kow »

Ptaku_1 pisze: pt 01.lut.2019 - 18:36 Trochę bez sensu, te patrony tam masz długi kanał od kominka i może nie być na tyle mocnego ognia co by papier przypalić. Poza tym do takiej krótkiej lufy można sypać prosto z fiolki.
Gdzieś widziałem rozwiązanie połączonych dwóch fiolek z odpowiednim dystansem pomiędzy nimi tak aby pasowały do nasypania prochu do obu luf jednocześnie.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: yeradun »

Tak widziałem je też na jakimś filmiku. Już jest to trochę wygodniejsze, ale mnie chodziło o to , aby przygotować sobie w domu w miarę jak najwięcej, aby na strzelnicy ograniczać ładowanie do minimum.Czy przy dobijaniu patronu kulą, patron pęka ? Bo jeżeli tak jest, to proch dostanie się do kanału zapłonowego. I wtedy może to zadziałać.
Marcin887
Posty: 5
Rejestracja: wt 05.lut.2019 - 09:53
Moja broń: brak

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Marcin887 »

Najlepiej przetestuj i napisz na forum jakie rezultaty. Moim zdaniem na tym właśnie ma polegać strzelanie z czarnego prochu, że więcej czasu się poświęca na ładowanie niż strzelanie :)
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: yeradun »

Mam taki zamiar, może mi się to uda w przyszłym tygodniu.
ODPOWIEDZ