Derringer 6" porady dla świerzaka

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Skatinator »

Witam wszystkich. zakupiłem mojego pierwszego CP, Derringer z 6 calową lubą w czarnej oksydzie http://saguaro-arms.com/product-pol-130 ... black.html . Poszukuję opinii na temat tego pistoletu. jaką najlepiej amunicję ładować, jaki smar, przybitki itd. pistolet kupiłem z zamiarem rekreacyjnego popykania na np 25m.
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Skatinator »

kurczę walnąłem literówkę w tytule postu. jak to można poprawić?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Wycior »

Walnąłeś, kurczę, dwie literówki. Poprawna nazwa broni to Deringer, od nazwiska konstruktora pisane przez jedno "r". W zasadzie mamy tu jednak do czynienia z repliką pistoletu Remingtona, który dla obejścia konfliktów prawnych z Heniem Deringerem faktycznie pisano przez "rr", więc głowa do góry.
Ostatnio zmieniony śr 07.mar.2018 - 11:51 przez Wycior, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: FunkyKoval5 »

Kupiłeś i dopiero pytasz? A jak się okaże że jednak dupa...i co wtedy?:-)
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Skatinator »

będzie aż tak źle?:P
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: mar_kow »

Najwyżej sprzedaż.
Najlepiej jest postrzelać z kimś na początek. Szedłem czasami z kolegami rewolwerowcami, czasami braliśmy oś na dwóch, każdy miał dodatkowe bębny. Jeden strzelał, drugi ładował i zmiana. Albo pojedynczo. Jeżeli ktoś czego zapomniał zawsze mógł pożyczyć. A jednemu roztrzepanemu często zdarzało się zapominać wziąć broń... :lol: I tak zaszczepili mi "choróbsko".
Tak na zupełnie świeżo łatwo się zniechęcić. Coś nie odpali, czegoś nie wiesz, wstydzisz się zapytać itp. Ja strzelnicę mam 7 km od domu, często zajeżdżałem rowerem jak słyszałem że strzelają. A jeżeli jeszcze będziesz musiał pokonać kawał drogi żeby oddać 5 strzałów to odechce Ci się strzelania...
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Wena2k432 »

Wycior pisze: śr 07.mar.2018 - 11:34 Walnąłeś, kurczę, dwie literówki. Poprawna nazwa broni to Deringer, od nazwiska konstruktora pisane przez jedno "r". W zasadzie mamy tu jednak do czynienia z repliką pistoletu Remingtona, który dla obejścia konfliktów prawnych z Heniem Deringerem faktycznie pisano przez "rr", więc głowa do góry.
Dobrze, że się na końcu poprawiłeś, bo już miałem się złościć ;) Ten pistolet nie ma nic wspólnego z bronią wytwarzaną przez Henry'ego Deringer'a. Jeszcze w czasach gdy był produkowany oryginalny Deringer Philadelphia wszelkiej maści producenci podróbek jego konstrukcji zniekształcali jego nazwisko, aby uniknąć pozwu (tak naprawdę Henry Deringer nie odkrył niczego nowego, więc mógł jedynie oskarżyć innych o bezprawne używanie jego nazwiska). Natomiast później słowo derringer stało się synonimem niewielkich pistoletów kieszonkowych i tak stosowane jest do dziś.

Istnieje jeszcze inna mało realna teoria, która mówi, że nazwisko Deringer'a zostało zniekształcone przez dziennikarza jednej z gazet, tuż po zamachu na prezydenta Lincoln'a i tak rozprzestrzeniło się w całym kraju, że później w świadomości przetrwało właśnie w takiej formie.
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Skatinator »

lufy w tym pistolecie trzeba czyścic po każdym strzale czy można oddać wiele strzałów i czyścić dopiero po powrocie do domu?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Wycior »

@Wena2k432 - po prostu przyjrzałem się dokładniej co to kolega zakupił. Nabył replikę Remingtona, ale na rynku są też repliki oryginalnych pistoletów Henry Deringera, m.in. tego z którego zastrzelono Lincolna. Ze wszystkich historii o Derringerze przez "rr" najbardziej podchodzi mi ta oparta o podłość ludzkej natury. Zabójstwo Lincolna okazało się tak dobrym eventem marketingowym że inni producenci jak Sharps czy Remington po prostu nie mogli tego przepuścić. O to czy całą kategorię kieszonkowych pistoletów nazywać "derringer" czy jednak "deringer" bronioznawcy toczyli już boje.
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Skatinator »

Doszukałem się w "internetach" że 4 calowy derringer strzela z powodzeniem na dystansie 20 m. mam nadzieję że 6 calowy da radę na 25m. urzekła mnie prostota tego sprzętu i tak zachwalana wysoka jakość. mam nadzieję że się nie zawiodę :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Wycior »

Zdefiniuj "strzela z powodzeniem". Wychodząc z energii kuli to zabić człowieka z powodzeniem dałby radę i na 100 m. Pytanie, w co i z jakiej odległości się da trafić. Poza tym nie stresuj się - jakoś strzelać się da. Na dobry początek masz filmik z youtube który pokazuje m.in. podstawową obsługę. I żadnych narzekań że tekst po rosyjsku!
https://www.youtube.com/watch?v=hVzO1kfbKAw
Co do "tak zachwalanej wysokiej jakości". Widziałeś już producenta który utrzymywał że jego sprzęt jest gorszej jakości?
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Skatinator »

w sumie racja:P. okaże się w praktyce. chciałbym się zapytać jak wygląda posiadanie od strony formalnej? muszę wyrobić Kartę Broni na komendzie i zarejestrować broń czy nie mam obowiązku rejestracji a proch może mi "podarować" znajomy mający takową kartę?
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Wena2k432 »

@Wycior co ciekawe zabójstwo Lincoln'a nie było jedynym z wykorzystaniem pistoletu Henry'ego Deringer'a - broń ta wtedy już od dawna miała swoją złą sławę. Ciekawe jest też to, że w tym okresie kariera tej broni już się kończyła - co prawda produkowano ją aż do śmierci jej konstruktora w 1868r., ale chyba bardziej z uporu niż dla zysku, bo od 1866r. zamówienia były już bardzo małe (jednak konstrukcja Remingtona przeskoczyła Deringer'a Philadelphia o całe "lata świetlne"). Z tego co kiedyś doczytałem to najdłużej stosowali ją kawalerzyści walczący z Indianami, jako "backup gun" na bardzo bliski dystans ;)

@Skatinator jak radzi kolega Wycior przejrzyj Youtube jest kilka filmików dotyczących tej broni. Tylko jakbyś strzelał pociskami REAL, co zresztą poleca producent, to zasmaruj w nich rowki smarem (nie wiem czemu, ale na wielu filmikach dotyczących tego pistoletu, które widziałem, strzelają nimi bez smaru). Co do posiadania, to nic nie musisz wyrabiać, a proch może podarować ci znajomy (oczywiście w Polsce, w sklepie prochu bez EKB nie kupisz).
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: FunkyKoval5 »

Skatinator pisze: śr 07.mar.2018 - 15:36 w sumie racja:P. okaże się w praktyce. chciałbym się zapytać jak wygląda posiadanie od strony formalnej? muszę wyrobić Kartę Broni na komendzie i zarejestrować broń czy nie mam obowiązku rejestracji a proch może mi "podarować" znajomy mający takową kartę?
Daj sobie spokój z EKPB...wszystko co potrzebne kupisz bez tej książeczki...
Chyba że będziesz przekraczał granicę z tą "fajeczką"... :lol:
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Re: Derringer 6" porady dla świerzaka

Post autor: Skatinator »

@Wena2k432 jaka jest praktyczna różnica pomiędzy kulką a pociskiem typu REAL? z czego lepiej się strzela? planowałem zakup kulek 440 i flejtuchów. @FunkyKoval5 nie mam zamiaru przekraczać granicy z moją zabawka:P. Posłucham rady kolegów i daruję sobie ta EKB.
ODPOWIEDZ