Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: Wycior »

zbiho pisze: ndz 04.mar.2018 - 20:42 Obraca się wyłącznie w prawo. :-?
Nie było mowy o obracaniu bębna tylko całego rewolweru. Niektórzy obracają przy odwodzeniu w prawo, dla mnie bardziej naturalny jest obrót w lewo, bo przy okazji widzę wycięcie.
Brayan pisze: ndz 04.mar.2018 - 20:44 problem jest wtedy kiedy odciągając kurek po wystrzale kapiszon wpadnie ci w mechanizm spust-kurek.
I właśnie po to jest ten obrót rewolweru, żeby zamiast wpadać w wycięcie wypadł na zewnątrz.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: zbiho »

Obracając w prawo, kapiszon jak jest gdziekolwiek przyblokowany ma drogę ucieczki w dół, jak obracasz rewolwer w lewo to może wpaść do szczeliny pod kurkiem bo do góry nie poleci.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: Wycior »

Może tak być w małych Coltach - nie sprawdzałem. W Walkerze wycięcie jest większe. Jeżeli kapiszon został rozerwany i wychodzi poza obrys bębna, to przy obracaniu bębna prawa strona szczeliny kurka zrywa go, a wtedy wypada w lewo. Poza tym obracam broń w lewo o jakieś 140-150 stopni - gwarantowanie leci w dół. Niech własciciel pukawki sam poeksperymentuje - to w końcu kwestia nawyku manualnego.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: zbiho »

Tak jest. :navy:
Tak jest w małych. :kastro:
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: amigo »

Dokładnie, lekko w prawo cały rewolwer jednocześnie przy naciąganiu kurka aby resztki kapiszona wpadły w kanał wyrzutowy. Po paru sesjach z coltami wchodzi to w nawyk i działa się odruchowo.
Co ciekawe im większy colt tym mniejsze problemy z zacięciami i odwrotnie, pockety wszelkiej maści wymagają tu więcej uwagi ale są bardzo fajne do strzelania - taka waga piórkowa i można swobodnie strzelać przy 31-jedynce bez słuchawek na otwartej ( na otwartej strzelnicy oczywiście )
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: Skatinator »

Koledzy tak się zastanawiam czy jako pierwszy CP może lepszy niż rewolwer będzie pistolet taki jak np ten http://saguaro-arms.com/product-pol-130 ... black.html . tańszy, podobno świetnej jakości, prosty w obsłudze, Dla amatora może będzie lepszym wyborem?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: Wycior »

Przyjrzyj się rękojeści i językowi spustowemu. Na dodatek jest stosunkowo lekki. To nie jest broń optymalna do celnego strzelania, zwłaszcza że ŚPT dla obydwu luf mogą być lekko rozsunięte w pionie (inny podrzut). Brak kabłąka nie ułatwia bezpiecznej obsługi. Musisz wiedzieć gdzie są twoje priorytety.
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: Skatinator »

Ogólnie chcę być w posiadaniu prostego CP do rekreacyjnego popykania raz w miesiącu. nawet nie myślę o zawodach.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: Wycior »

IMHO do takiego pykania dużo przyjemniejsze mogą być np. następujące pistolety (też dostępne w Saguaro):
http://saguaro-arms.com/product-pol-229 ... 1065E.html
http://saguaro-arms.com/product-pol-122 ... 2652E.html
Dużo lepiej się je trzyma, mają kabłąk i przesuwaną na boki muszkę. Są bardziej stylowe (OK, kwestia gustu) i na dodatek tańsze. Można śmiało założyć że w praktyce okażą się celniejsze. Crocket ma poza tym wyhaczaną lufę - super proste mycie.
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: Skatinator »

te Derringery bardziej mi się podobają. są takie totalnie proste i dwustrzałowe. ktoś mógłby coś więcej powiedzieć o tej broni?
Skatinator
Posty: 17
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 11:43
Moja broń: brak

Re: Colt Walker jako pierwszy rewolwer

Post autor: Skatinator »

stosuje się w tym pistolecie przybitkę? smar?
ODPOWIEDZ