Najlepszy model

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
rambo_ostatnia_krew
Posty: 3
Rejestracja: wt 06.lut.2007 - 11:33
Moja broń:

Najlepszy model

Post autor: rambo_ostatnia_krew »

witam, jestem poczatkujacym strzelcem z broni CP. Niestety jak do tej pory nie zaznalem za wiele przyjemnosci z uzytkowania tej broni. Przyczyna jest fakt ze na bardzo duza liczbe odpalen tylko raz ladunek w lufie sie zapalil i nastapil wystrzał. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje? Czy to jest wina krabinku ktory posiadm ardessa kal 45 Hege za 1000 zl (zakupionym w renomowanym sklepie w Łodzi) czy moze wina wlasnej roboty prochu. W kazdym badz razie prosze o jakies rady i pomoc. Mam tez pytanie jaki jest wg was najlepszy model karabinu w przystepnej cenie. Jakie sa roznice pomiedzy karabinami roznych modeli roznych cen.Ja przyznam ze w innym sklepie byly krabiny po 1700 i 1900 ale z powodu skapstwa zdecydowalem sie na ten tanszy model.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Po pierwsze kup sobie normalny proch. Czeski będzie bardzo dobry. I czy to jest mowa o karabinie czy pistolecie? Bo jak karabin to obok jest dział "karabiny" i tam powinien być ten post.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

A po co ci najlepszy, skoro nie potrafisz wystrzelic z zadnego? Zaczales ze zlej strony. Bron to nie zabawka, nawet jesli mozna ja miec bez pozwolenia. Przeczytalem 3 twoje posty i na razie widze nie strzelca cp, tylko kandydata do nagrody Darwina.

Zacznij od wizyty na strzelnicy, gdzie bywaja ludzie strzelajacy z czarnoprochowcow, i uzupelnienia brakow w wiedzy teoretycznej, a potem bierz sie za strzelanie... Aha - strzelamy wylacznie na strzelnicach...
Cereus
Posty: 49
Rejestracja: wt 31.paź.2006 - 14:50
Moja broń:

Post autor: Cereus »

1.poniewaź jesteś początkujący to poczytaj coś na temat broni CP zanim sobie zrobisz krzywdę.podstawy wiedzy teoretycznej znajdziesz w ksiazce g.nowaka "strzelanie z broni odprzodowej" lub na tym oraz innych forach czarnoprochowych.
odpalenie ładunku podczas wyciagania kuli mogło sie skonczyć kalectwem lub smiercia.tym razem miales szczeście ale skończ z eksperymentami.

2. stosuj firmowy proch i kapiszony.niewypały prawie sie nie zdazaja.
przed strzelaniem wytrzyj lufe z oliwy,przepal ją 2-3 kapiszonami a następnie samym prochem z przybitka,bez kuli.

3.bron masz pewnie ardesy a nie hege sadząc po cenie i tym co znajduje sie w łódzkich sklepach.pewnie deerhunter lub kentucky .tania ale da sie z tego strzelać .wina nie leźy z pewnością po jej stronie.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Najlepszy model

Post autor: cpt.Nemo »

rambo_ostatnia_krew pisze: Mam tez pytanie jaki jest wg was najlepszy model karabinu w przystepnej cenie.
Pewnie cos w poblizu 5 tysiecy ?
Ja przyznam ze w innym sklepie byly krabiny po 1700 i 1900 ale z powodu skapstwa zdecydowalem sie na ten tanszy model.
Skapstwa ? Rozrzutnosci chyba ?
Ja kupilem najlepszy na swiecie karabinek za 600zl :) Wsadzilem w niego troszeczke i juz zupelnie ladnie wyglada :)

Proch kup firmowy a wlasnej roboty to do armatki mozesz wykorzystac czy innego samopalu. Szkoda broni na takie wynalazki. Mysle ze z tego wlasnie powodu nie mogles odpalic, a moze po prostu nie rozkonserwowales broni po zakupie ? Bo jakos nic o tym nie pisales ?
Strzelectwo to przede wszystkim sprawa strzelca a nie broni. Jak juz nijak z czarnego nie bedziesz wychodzil, jak juz nie uda Ci sie poprawic skupienia to wtedy pewnie bedzie pora rozwazyc czy Ci wogole bardziej tarczowa bron potrzebna, jesli tak to pomyslisz o kupnie.
A narazie strzelaj i poznawaj bron i ludzi :)
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

Cereus pisze: podstawy wiedzy teoretycznej znajdziesz w ksiazce g.nowaka "strzelanie z broni odprzodowej"
Nie przeceniaj Nowaka :) Ta ksiazka jako podrecznik strzelania czarnoprochowego akurat nie jest zupelnie nic warta :(
Nie masz tam slowa o prawidlowym ladowaniu, rozladowaniu, ani jednej linijki o postawie strzelca i podstawach strzelectwa. jako podrecznik nie nadaje sie do niczego.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

cpt.Nemo pisze:Nie przeceniaj Nowaka :) Ta ksiazka jako podrecznik strzelania czarnoprochowego akurat nie jest zupelnie nic warta :(
Nie masz tam slowa o prawidlowym ladowaniu, rozladowaniu, ani jednej linijki o postawie strzelca i podstawach strzelectwa. jako podrecznik nie nadaje sie do niczego.
Czyżby czas na następne części podręcznika cpt. Nemo? O ładowaniu rewolweru / pistoletu / karabinu? Ze zdjęciami prawidłowych postaw? A może dodatkowo filmiki? Marekp robił takie filmiki ale czas leci i teraz można uzyskać znacznie lepszą jakość.
Nie napisał pan Nowak to może ktoś inny wykona tą pracę?
Pozdrawiam!
Cereus
Posty: 49
Rejestracja: wt 31.paź.2006 - 14:50
Moja broń:

Post autor: Cereus »

Nie przeceniam G.Nowaka.Napisałem przecieź że są to tylko podstawy wiedzy teoretycznej.Moźe książka nie jest najlepsza ale lepiej przeczytać taką niź żadną.Jest to podręcznik dla początkujących który odpowiada na podstawowe pytania .I każdemy początkującemy bede ją polecał.po jej przeczytaniu nie zadaje sie pytań typu ; co najpierw ładować flejtuch czy przybitkę?
Awatar użytkownika
RS_45
Posty: 37
Rejestracja: pn 22.sty.2007 - 00:06
Lokalizacja: ślask
Moja broń:

Post autor: RS_45 »

Popieram Cereusa i uwazam ze ksiażka Nowaka jest dobra do poznania podstaw i histori CP
I dla początkujacego strzelca jakim jestem ta ksiażka stała sie pierwszym podrecznikiem czarnoprochowym .
gdybym dostał ja w swoje rece wczesniej niz broń uniknołbym wielu podstawowych błedów .

A swoją drogo możecie polecić jakoś inną dobrą ksiarzke
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

RS_45 pisze:A swoją drogo możecie polecić jakoś inną dobrą książkę
Były posty o książkach - i tu i na iweb. Wystarczy poszukać. :lol:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

RS_45 pisze:A swoją drogo możecie polecić jakoś inną dobrą ksiarzke
Ha, no i tak i nie :)
Nie ma ksiazki w ktorej znajdziesz wszystko.
Warto poczytac :
Strzelanie z broni krotkiej - J.Hebda
SZTUKA CELNEGO STRZELANIA - B.WASILEWSKI
Sa o samym strzelaniu, natomiast wiedze o nawazkach, flejtuchach, gwintach, kulach i pociskach to najpelniejsza chyba mozna czerpac z archiwum rozowego forum :)
No i cenna pozycja : Lyman BLACK POWDER HANDBOOK

http://www.blackpowder.pl/viewtopic.php?t=48
To moja biblioteczka, aczkolwiek sprzed ponad roku, teraz wiele przybylo wiec musze uaktualnic :)
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

The Complete Black Powder Handbook, by Sam Fadala

Przez niektórych uważana za biblię czarnoprochowego strzelania, chociaż nie brak w niej tez kontrowersyjnych.
Awatar użytkownika
RS_45
Posty: 37
Rejestracja: pn 22.sty.2007 - 00:06
Lokalizacja: ślask
Moja broń:

Post autor: RS_45 »

Dzienki poszukamy poczytamy cos dla siebie znajdziemy :) :)
ODPOWIEDZ