kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
michal44
Posty: 1
Rejestracja: wt 09.sty.2018 - 23:14
Moja broń: brak

kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Post autor: michal44 »

Witam , poszukuję kolby mosiężnej do rewolweru cattleman cal. 44 najlepiej używanej .
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Post autor: Flash »

burak namieszał i teraz się zaczęło.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Post autor: Heron »

Ciężko kupić używane ... z powodu ich wysokiej ceny i bardzo małego popytu :)
Jeśli cena byłaby niższa niż oferowana przez Kalibra ... https://www.kaliber.pl/151-kolby
Wtedy nie byłoby większych problemów.
W tej chwili testujemy różne kolby - natomiast z publikacją czekamy na lepsze ujęcia, filmy i opinie testerów :D
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Post autor: amigo »

Też myślę nad zakupem stylowej kolby ale do Remingtona Texas Buffalo 12 cali. Tylko powstrzymuje mnie cena - uważam że trochę przesadzona oraz brak wiarygodnych testów porównawczych z firmową kolbą drewnianą która jest w podobnej cenie.
Rysiu
Posty: 14
Rejestracja: śr 03.maja.2017 - 12:58
Lokalizacja: Okolice Nowej Soli
Moja broń:

Re: kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Post autor: Rysiu »

Po kilku pierwszych wizytach na strzelnicy też mi się zamarzyła kolba do rewolweru, jednak po zobaczeniu cen nie było mowy o kupnie :mad: . Jednak nie zrezygnowałem i postanowiłem spróbować wykonać samemu kolbę do remingtona 1858 i przekonać się, czy dam radę taką zrobić żeby miała jako taki wygląd :D . Trochę się namęczyłem, żeby to w miarę dobrze wyglądało, na zdjęciu wygląda przeciętnie, na żywo prezentuje się o wiele lepiej. Jak na pierwszy raz nie jest aż tak źle, jednak jest trochę niedoróbek a najgorszą jest chyba otwór na mocowanie. Drewna nie barwiłem, zakonserwowane olejem do drewna bodajże 5-6 warstw. Używałem jej już do strzelania i jak na egzemplarz testowy jestem z niej zadowolony :ok: . Przy wykonaniu kolejnej z lepszego materiału przynajmniej będę wiedział, na co brać poprawki.
Zdjęcie bez wkręconej śruby i zdjętym bębnem:

Obrazek

A teraz krytykujcie :lol: .
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Post autor: Flash »

masz może Rysiu szablon do wycinania ?
Rysiu
Posty: 14
Rejestracja: śr 03.maja.2017 - 12:58
Lokalizacja: Okolice Nowej Soli
Moja broń:

Re: kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Post autor: Rysiu »

Flash, nie wiem, czy jeszcze mam szablon. Ale zanim byłem zadowolony z kartonowego szablonu to chyba ich ze 20 zrobiłem :lol: . W każdym razie poszukam, czy jeszcze mam, bo pamiętam, że zostawiałem jak będę drugą robił, tylko nie wiem, czy się uchował. Zawsze mogę zrobić odbitkę na kartonie, wiadomo że szablon nie zawsze do końca się pokrywa z tym co się zrobi ;) .
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Post autor: Flash »

mnie się podoba zwłaszcza, że własna robota i materiał pośredni. w sumie po podpięciu pod wersję 12" Buffalo....
to w oczekiwaniu na szablon... jaki to ma największy wymiar ?
Rysiu
Posty: 14
Rejestracja: śr 03.maja.2017 - 12:58
Lokalizacja: Okolice Nowej Soli
Moja broń:

Re: kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Post autor: Rysiu »

Nie znalazłem Szablonu, jednak do końca tygodnia zrobię odbitkę i postaram się podać wymiary. Kolbę zrobiłem z pierwszego kawałka drewna który był bez pęknięć i sęków, ogółem odpad spod piły :lol: . Szkoda mi było na pierwszy raz brać dobry materiał, skoro nie miałem pewności, czy dam radę. Długość kolby to ok. 35 cm, jak trzymam za chwyt to podstawa kolby spoczywa w zgięciu łokcia, jednak przy strzelaniu mam wrażenie, że jest za krótka. Czy tak powinno być to już sam nie wiem, musiałby to ocenić ktoś, kto się na tym zna. W każdym razie przy strzelaniu dmucha po twarzy i warto założyć gogle ochronne zamiast okularów :D .
Rysiu
Posty: 14
Rejestracja: śr 03.maja.2017 - 12:58
Lokalizacja: Okolice Nowej Soli
Moja broń:

Re: kolba mosiężna do cattlemana 1873 calib. 44

Post autor: Rysiu »

Ze sporym poślizgiem dodaję w końcu zdjęcie z poglądowymi wymiarami kolby z profilu i kilka zdjęć tego mojego drewnianego wytworu :P .

http://ifotos.pl/galeria/espwn

W odbitkę na papierze wrysowałem okładzinę od chwytu pistoletowego, aby ukazać mniej więcej jak kolba jest wpasowana w rękojeść rewolweru. Wymiary podałem poza zarysem kolby, całość może i jest kiepsko przedstawiona, ale ogólny zarys na papierze można zrobić. U mnie kartonowy wzór z ostateczną wersją w pełni się nie pokrywał :lol: . Co do porównania tej mojej i tej mosiężnej, to mosiężna jest dłuższa od mojej i jak następną zrobię to na pewno dłuższą niż pokazany model „testowy”. Ojciec stwierdził, że ta moja drewniana mimo że amatorszczyzna to lepiej się prezentuje od mosiężnej :lol: . Na zdjęciach widać niedoróbki i błędy jakie popełniłem, czyli nie do końca dobre spasowanie z rękojeścią, przejście chwytu w kolbę za wąskie i wiele innych. A co najśmieszniejsze, główne mocowanie kolby z rewolwerem to… ta mała jasna śrubka która wchodzi w miejsce bolca stabilizującego okładziny rękojeści rewolweru, ta czarna tan naprawdę niezbyt dobrze trzyma :; .

Kolejną mam zamiar wykonać ze sklejonych kilku gatunków drewna. Rdzeń jeszcze nie wiem, z czego zrobię, pierwotnie miał być dąb/ buk, ale myślę nad czymś lżejszym, bo i tak będzie niewidoczny. Całość z zewnątrz będzie z Machoniu, jeszcze gdzieś ojciec ma chyba trochę hebanu to bym zrobił wstawki na rękojeści lub wstawił po krawędziach i na stopce, zależy ile tego będzie. I patrząc na to, że to już twarde drewno to będzie przy czym majstrować, tylko te nieszczęsne mocowanie :mad: muszę inne zrobić…
ODPOWIEDZ