Remik do wyboru dla świeżaka

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: Szaddam »

To znaczy, że znają się na broni jak świnia na gwiazdach.
I, o ile, pewnie maja towar z tych samych źródeł co inne sklepy, o tyle nie mają zielonego pojęcia na temat broni. A z takimi potem załatwić jakąś reklamację ... kłopot. Bo, np. uznają dużą szczelinę między bębnem a lufą jako "specjalny zestaw wentylacyjny".

Poza powyższym - produkcja czarnego prochu wymaga posiadania odpowiedniej licencji, bez tego można dostać parę lat w odosobnieniu.
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: Wena2k432 »

Co do jakości tych rewolwerów, to bez względu gdzie kupisz rewolwer Pietty w Polsce, to jego jakość będzie taka sama, bo wszystkie są sprowadzane do naszego kraju przez jedną firmę - Sharg. Niestety, ale o firmie Sharg mam kiepskie mniemanie i kiepskie mniemanie mam o rewolwerach, które wypuszczają na polski rynek. Dlatego zakup rewolweru to loteria i wszystko zależy jak trafisz. Co do poszczególnych sklepów, to różnią się one obsługą (np. wiedza sprzedającego, możliwością sprawdzenia broni na miejscu czy rozwiązywaniem reklamacji).

Co do bzdur, o których pisałem wcześniej: proch kupuje się w sklepie (jak masz EKB to w Polsce, a jak nie to jedziesz do Czech) lub dostaje od znajomego ;) w oryginalnych, firmowych zaplombowanych pojemniczkach. Za produkcję prochu w domu można wyjechać na urlop na koszt państwa - za kratki ;) Co więcej uzyskanie dobrej jakości prochu strzelniczego w warunkach domowych jest bardzo trudne. Nie warto sypać jakiegoś chałupniczego syfu, bo można to przypłacić własnym zdrowiem. A już pod żadnym pozorem nie eksperymentujemy z prochem bezdymnym.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: Wycior »

Wena2k432 pisze: śr 17.sty.2018 - 15:03 Co więcej uzyskanie dobrej jakości prochu strzelniczego w warunkach domowych jest bardzo trudne.
Tak, i na dodatek bardzo niebezpieczne - także dla otoczenia. Nawet profesjonalni producenci prochu nie potrafią ustrzec się wypadków. Można zostać ekspresowo przekwaterowanym na chmurkę, i to wraz z sąsiadami, których przecież nie lubimy, i ich nieznośnym psem-szczekunem.
bogdan_w2@o2.pl
Posty: 15
Rejestracja: sob 06.sty.2018 - 15:56
Lokalizacja: warszawa
Moja broń: wlasnie wybieram

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: bogdan_w2@o2.pl »

Panowie dziękuje za odpowiedzi, ale pytanie nie dotyczyło żadnej produkcji prochu.
Nawet nie przyszloby mi to do glowy.
Chodziło mi tylko o opinie na temat sklepu, skoro dowiedziałem się, że wszystkie sa teoretycznie takie same (od tego samego dystrybutora), wiec wydaje mi sie rozsadne kupic najtaniej a reszte przeznaczyc np. na dodatki.
W tej chwili mozna zwrocic w 14 dni bez zadnej laski ze strony sprzedajacego.

Prosiłbym tylko informacje w jaki sposob i co sprawdzic lub kogo poprosic w Warszawie o to, czy otrzymany egzemplarz jest ok ?
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: Heron »

Nie mam nic do sklepu. Natomiast zaraz wyślę zapytanie :D do nich - bo mam kilka pytań.
Zakup na odległość - jak zawsze ryzykowny, ale zgodnie z prawem - możesz odesłać :)
Tylko zawsze pozostaje jedna kwestia - oszczędność.
Faktycznie, kupuje o 100-200 zł taniej, jest super - natomiast jak trafisz na uszkodzony egzemplarz, koszty odsyłania i przesyłania o czekaniu nie wspominam, stają się niewesołe.

Warszawa - Kaliber - masz 10% zniżki od całości faktury. Czy to warte zastanowienia?
https://www.youtube.com/watch?v=sjyVBrMHAtE
Nawet pomagaliśmy w powstawaniu filmiku ;) ... nie ukrywam, że kręcenie na balkonie wypychania kuli z bębna na kilka godzin przed publikacją filmu :D było wyzwaniem.
bogdan_w2@o2.pl
Posty: 15
Rejestracja: sob 06.sty.2018 - 15:56
Lokalizacja: warszawa
Moja broń: wlasnie wybieram

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: bogdan_w2@o2.pl »

Dziękuje za info,
Kaliber nie ma w ofercie na www tego modelu o który pytałem.

Poza tym zastanawia mnie jeszcze jedno: prochownice dedykowane do .44 mają naważke 24 grains,
a zalecana do ww. rewolweru to 12-15 grains. Jak to się używa, czy trzeba szukać innej ?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: Szaddam »

Na zawodach (zawsze) i na osi raczej nie pozwolą Ci korzystać z prochownicy. Ze względów bezpieczeństwa!
Proch przynosimy w eppendorfach, gdzie mamy już przygotowane pojedyncze naważki.
Prochownice, za to, świetnie spełniają rolę kaszownic, i w tej wersji są dopuszczane do użytku.

Co do naważki: zrób parę testowych naważek, od 1 grama, co 0,1 grama. Tak dojdziesz do tego jaka naważka będzie odpowiednia dla Twojej lufy.
Tu nie ma uniwersalne rady.
bogdan_w2@o2.pl
Posty: 15
Rejestracja: sob 06.sty.2018 - 15:56
Lokalizacja: warszawa
Moja broń: wlasnie wybieram

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: bogdan_w2@o2.pl »

Super, dzieki
"zrób parę testowych naważek, od 1 grama, co 0,1 grama. " - w jaki sposób zrobić takie naważki przy użyciu prochownicy co ma 24 grains lub czego używać do robienia naważek?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: Wycior »

bogdan_w2@o2.pl pisze: czw 18.sty.2018 - 12:20 w jaki sposób zrobić takie naważki przy użyciu prochownicy co ma 24 grains lub czego używać do robienia naważek?
Po pierwsze, jak pisze Szaddam, ze względów bezpieczeństwa (i zdrowego rozsądku) prochownicą nie sypie się prochu wprost do lufy/bębna natomiast do dozowania kaszki są świetne. Prochownice można natomiast stosować do napełniania prochem fiolek, chociaż nie jest to metoda najdokładniejsza. Po drugie, te prochownice które nie posiadają regulowanej końcówki prawie zawsze mają końcówkę wymienną - wykręcaną. Końcówki można łatwo dokupić w cenie kilkanaście zł/sztuka albo dorobić w cenie kilkadziesiąt gr/sztuka.
Najdokładniejszą ale mało wydajną metodą odmierzania prochu jest elektroniczna waga jubilerska. IMHO metodą najbardziej praktyczną w amatorskich warunkach jest odmierzanie przy pomocy odpowiednio podocinanych, mosiężnych łusek, których na każdej strzelnicy leży mnóstwo.
Ostatnio zmieniony czw 18.sty.2018 - 12:44 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: Szaddam »

Mając próbówkę z podziałką, można też przyjąć, iż 1 mililitr to 1 gram. Na początek to wystarczy.
bogdan_w2@o2.pl
Posty: 15
Rejestracja: sob 06.sty.2018 - 15:56
Lokalizacja: warszawa
Moja broń: wlasnie wybieram

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: bogdan_w2@o2.pl »

Dzięki, super jest to forum i odpowiedzi błyskawica :)
W takim razie będe musiał się zaopatrzyć w eppendorfy - jakich używacie 1,5 czy 2 ml. Będe stosował na początek 0.8-1 grama prochu + drugie tyle samo mniej wiecej kaszki (Zgodnie z poradą z prochownicy).
Czym poza prochownicą wsypujecie proch do fiolek ?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: Szaddam »

IMO 1,5 ml są wystarczające.
Kaszki sypiesz tyle, by po wepchnięciu kuli licowała ona z linią bębna (wtedy nabierać będzie pędu w lufie, a nie już w komorze)
A do sypania prochu wystarczy np. plastikowa łyżeczka.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: Wycior »

1.5 ml są na pewno wystarczające ale IMHO te 2.0 ml są wygodniejsze w użyciu. Tutaj masz wątek dotyczący fiolek:
viewtopic.php?f=43&t=3113
Łyżeczka powinna być antystatyczna. Wprawdzie czarny proch dość trudno zapalić słabą iskrą elektrostatyczną ale jakiegokolwiek ryzyka - nawet minimalnego - należy bezwzględnie unikać. Całkowicie bezpieczna jest np. łyżeczka aluminiowa albo mosiężna. Co do plastików to ich właściwości antystatyczne mogą być różne, zależnie od rodzaju. Taki np. polistyren potrafi się naładować. Gwarantowanie bezpieczną łyżeczkę plastikową można zmajstrować np. z opakowań po stosowanych w elektronice układach scalonych. Te akurat plastiki są na pewno antystatyczne.
bogdan_w2@o2.pl
Posty: 15
Rejestracja: sob 06.sty.2018 - 15:56
Lokalizacja: warszawa
Moja broń: wlasnie wybieram

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: bogdan_w2@o2.pl »

Gdzie kupujecie swoje fiolki? Na alledrogo są nawet wersje z prochem, ale taki zakup chyba nie byłby zbyt rozsądny ?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remik do wyboru dla świeżaka

Post autor: Wycior »

Wszystko opisane w linku który podałem ci w poprzednim poście. Co do adresów konkretnych sklepów to musisz je sam namierzyć. Fiolki z prochem: IMO oferta dla jelenia. Vesuvit wychodzi tam drożej niż proch szwajcarski.
ODPOWIEDZ