Czy to Hege-Uberti?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Czy to Hege-Uberti?

Post autor: FunkyKoval5 »

Na Allegro gość wystawił Colta Dragoon'a, z Hege-Uberti.

http://allegro.pl/colt-1848-dragoon-44- ... l#imglayer

Mam takie pytanie...czy to na pewno Hege-Uberti?
Proszę kolegów o zwrócenie uwagi na drugie zdjęcie, napis na lufie jest co kolwiek flejtuchowato zrobiony... nierówno i brakuje litery "O" w słowie oryginal.
Jestem zbyt zielony żeby to ocenić ...
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Czy to Hege-Uberti?

Post autor: Szaddam »

Z tym Hege to tak .. bez przesady. Niby porządnie skontrolowane być powinno, ale i w Hege z rentgenowskimi oczami nie pracują ;)
Sam tam kupowałem i mam kłopoty z nimi.
Jak masz certyfikat z numerem broni, i ten się zgadza z tym nabitym na colcie to powinno być wszystko zgodne.
A skoro jest jeszcze na niego gwarancja. to w razie kłopotów masz ratunek. Ja Ci się podoba to bierz i zadymiaj z radością ;)
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Czy to Hege-Uberti?

Post autor: FunkyKoval5 »

Jeśli Hege to tylko szyldzik to trzeba negocjować...:-)
Certyfikat jest więc to pewnie niemieckie niechlujstwo...
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Czy to Hege-Uberti?

Post autor: FunkyKoval5 »

To jeszcze jedno pytanko...
Jeśli kupię zwykłego Dragoon'a Uberti to wyjdzie to samo...?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Czy to Hege-Uberti?

Post autor: Szaddam »

Różnica jest niby taka, że Hege certyfikując "zaręcza" za jakość wykonania. To, jak mniemam, jedyna różnica.
Nie słyszałem, by Hege miało własne warsztaty/rusznikarnie. Kiedyś spotkałem się ze zmianą producenta lufy w rewolwerze, na zlecenie Hege. I tyle!
Kupując "zwykłego" Uberti będziesz miał praktycznie to samo.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Czy to Hege-Uberti?

Post autor: Wycior »

HEGE Jagd & Sport GmbH & Co. jest firmą handlową - sama broni nie wytwarza. Jeżeli sprzedaje coś pod własną marką to są to cudze wyroby (coś jak OEM). Ich główne kompetencje rusznikarskie to nabijanie od czasu do czasu własnych punc.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Czy to Hege-Uberti?

Post autor: FunkyKoval5 »

Szaddam pisze: wt 28.lis.2017 - 18:03 Różnica jest niby taka, że Hege certyfikując "zaręcza" za jakość wykonania. To, jak mniemam, jedyna różnica.
Nie słyszałem, by Hege miało własne warsztaty/rusznikarnie. Kiedyś spotkałem się ze zmianą producenta lufy w rewolwerze, na zlecenie Hege. I tyle!
Kupując "zwykłego" Uberti będziesz miał praktycznie to samo.
Czyli nie ma sensu przepłacać...na beżowym kolega sprzedaje Dragoon'a z małym przebiegiem i zadbanego za 1400, więc chyba korzystniej... :lol:
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Czy to Hege-Uberti?

Post autor: FunkyKoval5 »

Wycior pisze: wt 28.lis.2017 - 18:14 HEGE Jagd & Sport GmbH & Co. jest firmą handlową - sama broni nie wytwarza. Jeżeli sprzedaje coś pod własną marką to są to cudze wyroby (coś jak OEM). Ich główne kompetencje rusznikarskie to nabijanie od czasu do czasu własnych punc.
Jak widać bardzo h...wo nabili napis na wierzchu lufy że nie zmieściło się "O" w słowie oryginal... :lol:
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Czy to Hege-Uberti?

Post autor: KUKUŁKA »

Jak mam chwilę to pociągnę temat-tym Hege i innymi lufa mi to prawda-miałem Remingtona z lat 90-tych, lufa miała oznaczenie pod pobojczykiem AL. Gwint był szybki-1:18, w polach i bruzdach tak doskonałe lustro że jak przeciagałem szmatką na wyciorze to "gwizdała". A miałem porównanie bo posiadałem drugiego identycznego z podobnego rocznika bez tej niby lufy Adler . I tam lufa była zupełnie inna - wykonanie bez porównania gorsze. Najciekawszą zagadkę mam teraz-tydzień temu kupiłem nówkę Hege - Uberti i byłem w szoku jak zajrzałem do lufy-szybki gwint, gładki w polach i bruzdach(pola i bruzdy tej samej szerokości) -ale głębokość trochę większa niż w Piettcie (przypomina lufy Uberti z lat 70—tych).Niestety nic nie mogę pomierzyć, ani wkleić zdjęć porównawczych-leżę w szpitalu z zapaleniem płuc i dupa ;(
ODPOWIEDZ