Rdza ??

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
mao
Posty: 19
Rejestracja: wt 07.lis.2017 - 10:22
Moja broń:

Rdza ??

Post autor: mao »

Witam
jestem posiadaczem Rewolweru New Army 1858 "Remington" - kolor srebrny (nierdzewny) 44 - 8 cali od 4 tygodni.
dziś byłem na pierwszym strzelaniu.
po rozkręceniu rewolweru do czyszczenia zauważyłem brązowy nalot.
zdjęcie już jest po wyczyszczeniu i zakonserwowaniu.

czy to jest rdza ?
czy warto to reklamować ?
mam złe doświadczenie z reklamowaniem różnych rzeczy i dla mnie to jest nieopłacalne.
No ale ta zabawka nie jest za 100 zł tylko za więcej, wiec oczekiwałem dobrego produktu
Załączniki
20171118_191817.jpg
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: FunkyKoval5 »

Nie wiesz jak wygląda rdza...?😚
mao
Posty: 19
Rejestracja: wt 07.lis.2017 - 10:22
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: mao »

nie :(
Korozje auta widziałem... ale to ... sam nie wiem
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: FunkyKoval5 »

Na pewno nie będzie dużej różnicy 😁
Przetrzyj, jeśli zejdzie całkowicie i bez śladu to raczej nie rdza. Może to smar miedziany...?
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Rdza ??

Post autor: raguel »

Jeśli jest to broń nowa to raczej typowe. Powinno dać się łatwo zetrzeć. Nie pamiętam dokładnie co to, chyba tlenek glinu, w każdym razie używane do deaktywacji efektów przestrzału fabrycznego, albo w innym procesie technologicznym (polerka?). W swoich rewolwerach też to miałem, najczęściej w okolicy bębna - zarówno w broni cp i nitro (s&w). Jak łatwo złazi to nie przejmować się.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: FunkyKoval5 »

I po przestrzale nie przeczyszczono broni...?
W moim oksydowanym tak nie było...
mao
Posty: 19
Rejestracja: wt 07.lis.2017 - 10:22
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: mao »

czyściłem ProTech GUNS WEAPON CLEANER, szorwałem (szczoteczką do zembów) i troszczke jest mniej widoczne, chciałem papierem ściernym ale boję się, że zetrę warste okchronna ;)
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: FunkyKoval5 »

I po takim szorowaniu nie zeszło...?💩
Dzwoń do sklepu...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rdza ??

Post autor: Wycior »

A próbowałeś jakimś rozpuszczalnikiem? (aceton, ksylen, nawet benzyna ekstrakcyjna). Niektóre ropopochodne smarowidła, zwłaszcza jak przysuszone, mają tę barwę i potrafią się trzymać wyjątkowo upierdliwie. Rewelacyjny jest modelarski rozpuszczalnik do zdejmowania emulsji akrylowych. Usuwa praktycznie każdą powłokę - nawet minię. Uważaj tylko na drewienko, bo lakier ci zejdzie w trymiga.
Ostatnio zmieniony wt 21.lis.2017 - 11:56 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: RedGuy »

Zastanów się czy jest sens z tym się szarpać. Z tego co widzę jest to w miejscu niewidocznym. Nie ma wpływu na działanie rewolweru. Zakładam że sprawdziłeś dany model i prócz tych plam wszystko jest ok. Oddając go w ramach reklamacji w razie wymiany na inny model rozpoczynasz procedurę sprawdzania modelu od nowa (szczeliny, osiowość itd). Jeśli sklep podejmie się usunięcia przebarwień zamiast wymiany na inny model to najzwyklej wypoleruje dane miejsce czyli zrobi to co myślałeś zrobić sam tyle że sobie trochę na niego poczekasz. Prawdopodobnie nie będą go wysyłać do galwanizacji by zabezpieczyć to miejsce bo się to nie opłaca. Poza tym rewolwer był już przez ciebie używany i co bardziej upierdliwy sklep może stwierdzić że została tam wilgoć po myciu rewolweru i stąd te plamy :-P . Jeśli to w niczym nie przeszkadza to możesz zabezpieczyć miejsce przed rdzą i dać sobie spokój, ewentualnie jeśli jesteś pedantyczny i myśl o tej plamie będzie spędzać ci sen z powiek spróbuj spolerować to papierem wodnym i wtedy zabezpiecz przed korozją :-) . Oczywiście nie muszę mieć racji, to tylko luźna propozycja.
Awatar użytkownika
Ellen
Posty: 79
Rejestracja: wt 26.wrz.2017 - 18:19
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: Ellen »

Jakiej galwanizacji? To przecież inox jest. Stal nie jest niczym pokryta.
U mnie też coś podobnego było (mniejsze znacznie) - odpadło przy podważeniu skalpelem.
Aby inox skorodował to trzeba się postarać. ☺
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: RedGuy »

Ellen pisze: wt 21.lis.2017 - 11:35 Jakiej galwanizacji? To przecież inox jest. Stal nie jest niczym pokryta.
U mnie też coś podobnego było (mniejsze znacznie) - odpadło przy podważeniu skalpelem.
Aby inox skorodował to trzeba się postarać. ☺
Tak palnąłem :-D , niemniej jednak jakoś nie widzę by sklep jakoś specjalnie zakonserwował dane miejsce przed korozją po usunięciu plam.
mao
Posty: 19
Rejestracja: wt 07.lis.2017 - 10:22
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: mao »

chyba pogodzę się z tym i jakoś będe musiał dalej żyć...
jak zabezpieczyć przed "tą rdzą" ? wystarczy spryskac o Genuine Beretta Gun Oil?
czy trzeba poddać od nowa procesowi na nierdzewność?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rdza ??

Post autor: Wycior »

mao pisze: wt 21.lis.2017 - 12:28 czy trzeba poddać od nowa procesowi na nierdzewność?
"Ta rdza" to zapewne jednak nie rdza. Potraktuj to octem - nierdzewce to nie zaszkodzi. "Rdza" zejdzie - to była rdza. Nie zejdzie - nie rdza. A co to jest proces na nierdzewność? Stal tzw. nierdzewna jest już "nierdzewna" po wyjściu z huty. Nasmaruj jakimkolwiek olejem do broni: Brunox, Ballistol, PKB, itd. Tu naprawdę nie trzeba technologii z NASA.
Ostatnio zmieniony wt 21.lis.2017 - 13:24 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
mao
Posty: 19
Rejestracja: wt 07.lis.2017 - 10:22
Moja broń:

Re: Rdza ??

Post autor: mao »

Dziekuje wszytskim za wypowiedzi/pomoc :)
celnego strzelania
ODPOWIEDZ