Luzy na kurku colt navy

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
radekpele
Posty: 5
Rejestracja: pt 03.lis.2017 - 19:39
Moja broń:

Luzy na kurku colt navy

Post autor: radekpele »

Witajcie,mam problem w colt navy od euroarmsa,a dokładnie luzy na kurku.Kurek gibie się na boki a po odciągnięciu zostaje przechylony w lewo.Da się z tym coś zrobić ewentualnie co wymienić,proszę o radę :-(
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Luzy na kurku colt navy

Post autor: gondoljerzy »

Witaj. Twój Colt jest używany? Tak go kupiłeś, czy tak się zrobiło w trakcie użytkowania? Trudno coś z góry powiedzieć, ale najbardziej prawdopodobne, że kurek jest podmieniony i jest zwyczajnie za cienki.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Luzy na kurku colt navy

Post autor: Stefanek »

Tak na oko to może być różnie - podmieniony kurek (nie od tego modelu lub nie tej firmy), podmieniona (za cienka) oś kurka, a może ktoś "modyfikował" szkielet?
Jeśli na szkielecie nie ma śladów zdzierania (może komuś kurek za ciasno chodził?), to najlepiej poszukać i kupić oryginalne części zamienne (kurek i oś kurka). Są do kupienia, trzeba poszukać w internecie. A tak na szybko i "po taniości" dać na oś kurka podkładkę - pomiędzy szkielet a kurek - która go ustabilizuje.
No i uważniej oglądać używki przy kupowaniu.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Luzy na kurku colt navy

Post autor: Wycior »

W Colcie na kurku jest szczerbina. Jeżeli luz na szczycie kurka będzie wynosił przykładowo 1 mm, to spowodowany tym rozrzut na tarczy na 25 m wyniesie ok. 10 cm. Optymalnym rozwiązaniem byłby naturalnie nowy kurek. Zwykła podkładka będzie jakoś funkcjonować ale tego luzu może całkiem nie skasować. Sensowna byłaby nakładka na kurek z twardej blachy, obejmująca całą trącą powierzchnię - najlepiej naklejona na powierzchnię kurka i dopasowana kształtem.
radekpele
Posty: 5
Rejestracja: pt 03.lis.2017 - 19:39
Moja broń:

Re: Luzy na kurku colt navy

Post autor: radekpele »

Witajcie,kurek jest za cienki a otwór względem osi kurka jest większy (kurek nie jest oryginalny?).W korpusie nie ma śladów piłowania,dorobiłem podkładkę i dzisiaj test,zobaczymy czy pomogło😁 Dzięki zapomoc
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Luzy na kurku colt navy

Post autor: gondoljerzy »

Wycior pisze: czw 09.lis.2017 - 15:29 ...Sensowna byłaby nakładka na kurek z twardej blachy, obejmująca całą trącą powierzchnię - najlepiej naklejona na powierzchnię kurka i dopasowana kształtem.
Nie pamiętam na którym forum, ale ktoś ostatnio reanimował stary, niekompletny rewolwer i próbował dopasować śrubki z nowszych wersji.
Nic nie pasowało: gwinty inne, średnica inna. Co do podkładek dopasowanych do całej powierzchni, ja proponuję kupić tani, chiński szczelinomierz i wybrać sobie z niego dwie, podobnej grubości blaszki na obie strony kurka. Wstępnie dopasować kształt, dobry klej epoksydowy, zacisnąć w imadle pomiędzy dwoma deseczkami (ostrożnie z ilością kleju, bo i deski się skleją). Potem diamentowy pilniczek, opiłować co zbędne i "będzie pan zadowolony".
P.S. Oczywiście, najlepiej by było zdobyć odpowiedni, pasujący kurek.
radekpele
Posty: 5
Rejestracja: pt 03.lis.2017 - 19:39
Moja broń:

Re: Luzy na kurku colt navy

Post autor: radekpele »

Szczelinomierz,kurczę nie wpadłem na to.Pomysł przetestuję i dam znać .Dzięki😁
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Luzy na kurku colt navy

Post autor: Wycior »

gondoljerzy pisze: pt 10.lis.2017 - 08:31 proponuję kupić tani, chiński szczelinomierz i wybrać sobie z niego dwie, podobnej grubości blaszki na obie strony kurka.
Bardzo dobry materiał na podkładki - przeważnie utwardzany powierzchniowo. Nienajgorszą alternatywą są cienkie, sprężyste szpachelki do kupienia w marketach budowlanych (też chińskie), tyle że nie ma takiego wyboru grubości. Klej epoksydowy typu "płynny metal", idealnie odtłuścić (!) blaszki i kurek, nadmiar żywicy można usunąć denaturatem (póki się nie utwardzi). W blaszkach ze szczelinomierza (jeżeli są dobre) nie da się wywiercić otworu na oś wiertłem HSS - kobaltowym też może być trudno. Najłatwiej wziąć np. Dremela i wyszlifować otwór na wymiar (najlepiej końcowką diamentową).

Nie wiem ile wynosi luz na osi twojego kurka ale może warto zrobić opaskę na oś aby ten luz zredukować. Od biedy nada się nawet zwykła stalowa blaszka z puszki.
radekpele
Posty: 5
Rejestracja: pt 03.lis.2017 - 19:39
Moja broń:

Re: Luzy na kurku colt navy

Post autor: radekpele »

Panowie wysyp pomysłów już nie wiem od czego zacząć,wszystkie skrzętnie zanotowane😁
radekpele
Posty: 5
Rejestracja: pt 03.lis.2017 - 19:39
Moja broń:

Re: Luzy na kurku colt navy

Post autor: radekpele »

Witajcie,wracam do tematu,wykonałem podkładkę na osi kurka żadnych luzów,działa płynnie wystrzeliłem ok.60 kul i jest ok,dzięki za rady Pozdrawiam
ODPOWIEDZ