Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: Krzyszto43 »

Witam Wszystkich serdecznie.
Od jakiegoś czasu myślę o kupnie broni CP.
Mój wybór padł na Remingtona 1858.
Kilka dni temu trafiłem na aledrogo na coś takiego:
http://allegro.pl/rewolwer-remington-18 ... 7654.html
Wygrałem aukcje ale nie osiągnięto kwoty minimalnej.
Sprzedawca oferuje mi ten rewolwer za 1000pln.
Pytanie czy warto ?
Mam na oku jeszcze coś takiego:
http://allegro.pl/remington-new-model-a ... 91056.html
Tu aukcja jeszcze trwa.
Dziękuję z góry za pomoc.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: RedGuy »

Mam takie pytanie: czy czytałeś jakieś wątki odnośnie zakupu rewolwera czarnoprochowego? Łatwo można się przejechać jeśli nie znasz gościa a rewolwera na oczy nie widziałeś to skąd wiesz w jakim jest stanie. Wadliwe trafiają się nawet w sklepach tyle że tam jest możliwość reklamacji a tu to widziały gały co brały. Jesteś gotów wydać 1000zł za nie wiadomo za co?
Odnośnie aukcji pierwszej to nic nie widać wiec ;(
Jeśli drugi jest taki jak w opisie to super tylko czy to prawda?
Poza tym za jakieś 1300 - 1500 to możesz już w sklepie kupić gwarancja 2lata + 1 rok dodatkowo jak coś tam wyślesz (ale to zależy od sklepu).
Powiem ci tak od siebie że chyba bym się bał tak bez oglądania rewolwer kupić.
Przeglądałeś? Tylko też polecam raczej osobiście:
http://saguaro-arms.com/pol_m_Bron_Kapi ... e-289.html
No chyba że na południu to polecam Pentagon ale tam trochę drożej.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: Wycior »

Krzyszto43 pisze: pn 25.wrz.2017 - 18:39 Mam na oku jeszcze coś takiego:
http://allegro.pl/remington-new-model-a ... 91056.html
Czytałeś komentarze sprzedającego? Moim zdaniem jeżeli już próbować, to tylko wtedy gdy sprzedający ma nieskazitelną opinię. Ten nie ma.
Poza tym zgadzam się z kolegą Red Guy. Ostatnią rzeczą której potrzebujesz na początku przygody z CP są problemy ze sprzętem, którego jeszcze nie ogarniasz. Brak ci praktycznego doświadczenia - powinieneś minimalizować ryzyko i zostawić sobie furtkę awaryjną w postaci reklamacji i gwarancji. Czyli sklep. Zakup internetowy pozwala zwrócić towar bez podania powodu. Z kolei zakup osobisty umożliwia nie tylko wstępne sprawdzenie sprzętu (odrobić lekcje i przygotować się!) ale i na jego przymierzenie do własnego "łapska". Od ułożenia rewolweru w ręce będzie bowiem zależeć wygoda i celność strzelania.
Ostatnio zmieniony pn 25.wrz.2017 - 19:35 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: kamilgrzy »

Kolego oczywiście Koledzy powyżej mają rację ale allegro to nie koniec świata są jeszcze sklepy gdzie można nabyć używki podam Ci dwa:
https://atenagun.pl/category/bron-czarn ... y-uzywana/
https://gunservis.pl/bron-czarnoprochowa-c-5.html

W gunserwis sam kupowałem remika po rozmowie ze sprzedawcą i zakupie rewolweru przyszedł kurierem dokładnie w takim stanie jak opisano, podana cena jest do negocjacji i to też jest honorowane, generalnie chwalę ich też za pomoc w znalezieniu i zakupie mechanizmu spustu do SKS - bardzo pomocni ludzie.
W obydwu sklepach masz prawo zwrotu gdyż są to przedsiębiorstwa które dbają o własną reputację, na allegro z tym to już różnie bywa.
Ostatnio zmieniony pn 25.wrz.2017 - 19:39 przez kamilgrzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Re: Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: Krzyszto43 »

RedGuy pisze: pn 25.wrz.2017 - 19:05 Mam takie pytanie: czy czytałeś jakieś wątki odnośnie zakupu rewolwera czarnoprochowego?
Tak czytałem
To fakt,najlepiej jest "pomacać" to co ma sie zamiar kupić,spr.szczelinę itp.
Odpuszczę sobie zakup w ciemno.Najpierw wycieczka na strzelnicę gdzie strzela brać CP,zanudzenie ich pytaniami :D ,przymierzenie się do broni a następnie wypad do sklepu stacjonarnego lub sprawdzonego sklepu internetowego.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: RedGuy »

Jeśli jesteś gotów za używkę dać 1000zl to moim zdaniem lepiej odłóż jeszcze parę stówek i kup w miejscu gdzie możesz bez przeszkód zwrócić czy wymienić na inny. Polecam się przymierzyć do remingtona przed zakupem bo jeśli masz większą grabę to może się okazać że z Uberti rękojeść może być trochę mała. Ja zmieniłem Remingtona na Colta. Jeśli ma to być konkretnie remington to przymierz z Pietty. Podobno mają trochę większą rękojeść. Nie wierz w to że Pietta to chłam a Uberti jest super. W każdej firmie zdarzają się buble. Ja jakoś sceptycznie patrzę na mosiężne ramy, jakoś nie wierzę w mosiądz :; . Teraz z innej beczki - zdajesz sobie sprawę że rewolwer to nie wszystko, podliczałeś rachunek końcowy w jakiej kwocie orientacyjnie się zamkniesz? 8(
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Re: Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: Krzyszto43 »

Grabe mam przecietna.
Wiem,że rewolwer to nie wszystko i trzeba doliczyć jeszcze kilka stowek na reszte gratow ( kule,kapiszony,smar,wyciory,proch itp.). Kwota jaka trzeba by wydac to od 2000 do 3000. Wlasnie bylem ciekaw jak to jest z ta roznica miedzy Pietta a Uberti.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: Wycior »

Krzyszto43 pisze: pn 25.wrz.2017 - 23:08 Wlasnie bylem ciekaw jak to jest z ta roznica miedzy Pietta a Uberti.
Porównując Remingtony 1858 Ubertiego i Pietty (standardowe, nie Target ani Soooter), to Uberti jest wierniejszy oryginałowi ale w związku z tym ma mniejszą rekojeść. Pietta ma większą i może lepiej leżeć w dłoni współczesnego faceta. Uberti posiada muszkę przesuwną na boki (na jaskółczym ogonie). Pietta robi modele z mosiężną ramą ale to nie oznacza problemów wytrzymałościowych. Mosiądz to nie gównolit - w przeszłości robiono z niego nawet lufy. To by były istotne różnice konstrukcyjne. Cała reszta zależy od jakości wykonania konkretnego egzemplarza. Obydwaj producenci nie trzymają równego poziomu i potrafią zdrowo spartaczyć. Dlatego warto sobie wybrać sztukę bez istotnych mankamentów (osiowość, korona, szczelina, spust). Wypadałoby nadmienić że to wprawdzie broń rekreacyjna, ale i ona - w dobrym stanie technicznym i prawidłowo obsługiwana - jest wystarczająco celna nawet dla niezłego strzelca-amatora.

Minimalny i możliwie najtańszy zestaw wyposażenia na start (klucz do kominków, wycior ze szczotkami i mopikiem, wkrętak, olej do broni, smar grafitowy do kominków, fiolki, proch, kule, kapiszony, kaszka, smar do komór) da się kupić - jak pogłówkujesz - za 320 do 350 zł (nie wliczyłem ewentualnych kosztów przesyłki).
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: RedGuy »

[/quote]
Pietta robi modele z mosiężną ramą ale to nie oznacza problemów wytrzymałościowych. Mosiądz to nie gównolit - w przeszłości robiono z niego nawet lufy.
[/quote]

Nie no, skoro robią mosiężne to widać wytrzymują. Zastanawiam się jak to jest na przykład z utrzymaniem tego w czystości. Za młodu grałem trochę w orkiestrze i wiem że wyczyścić potem instrument to się trochę trzeba było namachać. Myślę że po strzelaniu może trochę zachodzić więc rama stalowa chyba wygodniejsza. Brudu tak nie widać, a i wyczyścić łatwiej.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: Wycior »

RedGuy pisze: wt 26.wrz.2017 - 08:55 Myślę że po strzelaniu może trochę zachodzić.
W zetknięciu z produktami spalania prochu mosiądz czernieje (działa już sam dym). Wodą ani Ludwikiem tego nie domyjesz. Degradacja materiału nie grozi (to nie rdza) ale powstaje pole do interpretacji estetycznej. Jedni lubią taki "antyczny" styl, inni wolą błysk i są skazani na preparaty do czyszczenia mosiądzu i/lub żmudne polerowanie. Z drugiej strony drobne (i w eksploatacji nieuchronne) uszkodzenia naprawić/zamaskować w mosiądzu łatwiej niż w oksydzie. Też preferuję stal, ale - jak mawiali strzelcy w starożytnym Rzymie - de gustibus non est disputandum.
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Re: Remington 1858 cal. 44 Hipertus unikat czy warto ?

Post autor: Krzyszto43 »

Dzięki Wszystkim za garść porad. Jak się uda to może w niedzielę wybiorę się na strzelnicę.
ODPOWIEDZ