Remington Texas czy News Army

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
jarnur
Posty: 3
Rejestracja: śr 06.wrz.2017 - 10:46
Lokalizacja: Leszno
Moja broń:

Remington Texas czy News Army

Post autor: jarnur »

Witam! Jestem świeżo i chciałem zapytać który z Remingtonów będzie lepszy,trwalszy? :rogers: REWOLWER CP PIETTA REMINGTON 1858 NEW ARMY .44 czy REWOLWER PIETTA REMINGTON 1858 TEXAS .44 8". Ładniejszy Texas, ma dużo mosiądzu,ale czy to dobre? Czy cały stalowy lepszy ?
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Remington Texas czy News Army

Post autor: FunkyKoval5 »

Kupuj stalowego, mosiądz podobno pod wpływem temperatury odkształca się....
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Remington Texas czy News Army

Post autor: FunkyKoval5 »

...i spada celność na przykład...
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Remington Texas czy News Army

Post autor: Stefanek »

Każdy metal i stop metali odkształca się pod wpływem temperatury. I to wcale nie "podobno". Stal też się odkształca i to tylko niewiele mniej niż mosiądz. W czasie strzelania stalowa lufa rozgrzewa się dużo bardziej niż szkielet - obojętnie stalowy czy mosiężny. Nie ma to najmniejszego wpływu na celność. No... chyba, że rozgrzejesz broń do 400 stopni :-D
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remington Texas czy News Army

Post autor: Wycior »

jarnur pisze: śr 06.wrz.2017 - 13:34 Ładniejszy Texas, ma dużo mosiądzu,ale czy to dobre?
Mosiądz ładny dopóki nie wejdzie w kontakt z produktami spalania prochu. Już sam dym wystarczy - zaraz zacznie czernieć. Dla przywrócenia mu pierwotnego wyglądu samo mycie nic nie da - trzeba będzie polerować albo czyścić preparatami do mosiądzu. Z punktu widzenia trwałości broni nie jest to konieczne, ale ty zdaje się jesteś estetą ...
jarnur
Posty: 3
Rejestracja: śr 06.wrz.2017 - 10:46
Lokalizacja: Leszno
Moja broń:

Re: Remington Texas czy News Army

Post autor: jarnur »

Tak "Wycior",może i esteta ale ważniejsze dla mnie trwałość i bezpieczeństwo, dlatego pytam doświadczonych CP. Dalej czekam za jakimiś podpowiedziami, po niedzieli chciałbym już kupić jakiś rewolwer. Pzdr
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Remington Texas czy News Army

Post autor: FunkyKoval5 »

Gdzieś na forach był podobny temat. Jeden z kolegów pisał o strzelaniu z mosiężnego, po iluś tam bębenkach spadała mu celność i wracała po wystudzeniu broni...nie wiem ile w tym prawdy...ale tak pisał.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remington Texas czy News Army

Post autor: Wycior »

jarnur pisze: czw 07.wrz.2017 - 08:03 ważniejsze dla mnie trwałość i bezpieczeństwo
W takim razie kup co Ci się podoba, ewentualnie co Ci najlepiej leży w dłoni, bo ten ostatni czynnik - w odróżnieniu od materiału ramy - ma później istotny wpływ na celność. Jak się może przekonasz główną przyczyną pudeł przy strzelaniu rekreacyjnym będzie nie rewolwer, ale ty sam. Zarówno stal jak i mosiądz zapewniają porównywalną trwałość, a co do bezpieczeństwa to zarówno lufy jak i - ważniejsze - bębny są robione ze stali. W rewolwerze z mocną, zamkniętą ramą, jak Remington, odkształceń bym się nie obawiał. Dopóki będziesz przestrzegał elementarnych zasad to bez względu na materiał możesz liczyć na bezpieczne strzelanie.
jarnur
Posty: 3
Rejestracja: śr 06.wrz.2017 - 10:46
Lokalizacja: Leszno
Moja broń:

Re: Remington Texas czy News Army

Post autor: jarnur »

Dzięki "Wycior",podjadę do sklepu i "pomacam" kilka rewolwerów tak będzie najlepiej. Tnx Jarek
ODPOWIEDZ