Co z ozn. mod. 1851 na Colcie Navy bez pozwolenia czy nie ?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
sadi
Posty: 3
Rejestracja: wt 19.gru.2006 - 16:06
Moja broń:

Co z ozn. mod. 1851 na Colcie Navy bez pozwolenia czy nie ?

Post autor: sadi »

Szanowni koledzy od niedawna jestem posiadaczem colta Navy cal. 36 7,5 cala wyprodukowanego przez włoską firmę pietta.

Szukałem na forum ale dokońca nie otrzymałem odpowiedzi, chodzi mianowicie o oznaczenie wybite na moim rewolwerze mod. 1851 i teraz czy policjanci się przypieprzą czy nie, można się tłumaczyć i będę tak robił, że Colt opatentował ten model w 1847 roku, a na wyposarzeniu armi znalazł się cztery lata później. Ale jak fachowo załatwić sprawę z ewentualną niekorzystną opinię biegłego (baran zobaczy na broni 1851 i kić) a ja jestem absolewntem prawa i aplikacji raczej nie zrobię po paru wiosnach w puszce. Co mam pilnikiem zetrzeć to oznaczenie ? Przecież mi serce pęknie jak do niego podejdę ze szlifirką.
Cereus
Posty: 49
Rejestracja: wt 31.paź.2006 - 14:50
Moja broń:

Post autor: Cereus »

A od kiedy to hydraulicy robią aplikacje?
sadi
Posty: 3
Rejestracja: wt 19.gru.2006 - 16:06
Moja broń:

cdn

Post autor: sadi »

Hydraulik pierwszy zawód. Prawo zaocznie skończyłem. EWSPIA w Warszawie przy ul. Grodzieńskiej.

Pzdr S
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Witaj,

Były już przypadki czepianie się o datę 1851 na Navy.

Ale dopóki jest sprzedawany przez sklepy, niczym nie ryzykujesz.
W razie draki i negatywnej opinii biegłych,
prokuratura i tak umorzy postępowanie i nie postawi Ci zarzutu. :-D

Tak Colt opatentował „coś” w 1847 ale na pewno nie Navy.
8-) :wink:
Cereus
Posty: 49
Rejestracja: wt 31.paź.2006 - 14:50
Moja broń:

Post autor: Cereus »

To gratuluję i dziwię sie po co sie tak męczyć z tym prawem. :D
Dzisiaj hydraulik był u mnie 5 godz. i zabrał 1300zł.A jechał jeszcze na jedną robotę.
W takich chwilach człowiek klnie po cichu i mówi do siebie:po cholere ty te studia kończyłeś. :D
A tak na serio to nie szukaj dziury w całym.Zapisz się do jakiegoś klubu strzeleckiego lub bractwa.Policianci to też ludzie.Mnie kiedyś ukradli torbę z Navy.Odzyskałem go za pomocą policji.Nikt nie robił problemów.Nawet komendant przyszedł obejrzeć takie cudo.JAk im pokazałem jak się ładuje tzn. proch, przybitka,kule,smar,kapiszony to stwierdzili że ładne ale do strzelania sie nie nadaje :D
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Tak jest, nie należy się za bardzo wgłębiać i szukać dziur..
Bo jeszcze będzie pytanie o koszerność Dragona 3 model... :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Mincerz – masz rację, ale można się pocieszyć,
ze te modele są nie do ruszenia (Paterson, Walter, Dragoon 1, Dragoon 2 i Pocket). :lol: :wink:
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Dokładnie. Tego nie ruszą i dobrze.
Awatar użytkownika
kotek Kacperek
Posty: 55
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 21:01
Lokalizacja: Persja
Moja broń:

Post autor: kotek Kacperek »

Wyglada jednak na to, że będą próbowali...
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=29148
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

kotek Kacperek pisze:Wyglada jednak na to, że będą próbowali...
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=29148
Co oznacza, że wcześniejsze rozmowy o nowelizacji nie były całkiem pozbawione sensu. Teraz przynajmniej wiadomo, czego chcą strzelcy cp.
W każdym razie, będzie ciekawie..
Pozdrawiam!
sadi
Posty: 3
Rejestracja: wt 19.gru.2006 - 16:06
Moja broń:

cdn.

Post autor: sadi »

Ok. Dzięki Panowie.

Zboczenie zawodowe, wyjaśnic wszystko do końca. Ale kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świąt.

Sebastian
JKL
Posty: 12
Rejestracja: pn 05.mar.2007 - 09:39
Lokalizacja: Bytom
Moja broń:

1851 -Data produkcji czy.....?

Post autor: JKL »

Witam
Jakiś ,czas temu pisałem opinie w/w sprawie po analizie danych producenta i wychodzi w skrócie na .....
Data 1851 jest dość często używana dla oznaczenia momentu "ekspansji" w/w modelu na Europę. Colt zrobił piękny majstersztyk a mianowicie- nie mogąc przebić sie ze sprzedażą w Stanach i Europie w 1850 roku ,a konkretnie w grudniu podarował po jednym egzemplarzy broni 2 Carom Rosji / był taki moment ,że było ich dwóch na raz- stary i nowy/ ,Napoleonowi, i Królowi Angli ,a następnie wystawił je /kolejne modele/ na wielkiej wystawie światowej w Paryżu w styczniu 1851 /chyba 17/ i ogłosił,że jego broń używają i posiadają w/w. To spowodowło oczywiste olbrzymie zainteresowanie i bum u producentów. Od tego momentu następuje oznaczanie niektórych modeli datą 1851 / !!! - okoliczność wystawy !!!/ co po niektorych producentów. W tamtym czasie wiekszość produkcji w fabrykach Europejskich ,a zwłaszcza Licencyjnych była i jest sygnowana tą datą. Cały opis od powstania i przedłożony do prokuratury mogę przedstawić jak ktoś będzie zainteresowny .Dodam tylko ,że jeden z generałów amerykańskich chyba w 1848 użył w swoich oddziałach tej broni jako podstawowej w wojnie -potyczce na granicy meksykańskiej. A co do nazwy Navy to wcale nie dotyczy ona użycia i wprowadzenia jej na stan Marynarki Wojennej USA / oni zaczeli tylko zdobić bębny dla odróżnienia i ...../ a z inną sytuacją produkcyjną . No ale to w innym poscie jak będzie zainteresowanie. :lol:
JKL
Magua
Stary bywalec
Posty: 562
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Srali muchi bedzie wiosna. Walisz Waszmość jak po grochówce
Choćby taka tam duperela, że wystawa była w Londynie.
Na temat coltów, to niech się lepiej Mkowalczuk albo Kapitan wypowie, bo to tutaj, to istny groch z kapustą.
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

JKL ale z Ciebie nieuk, Napoleon w 1850 roku juz od jakiegos czasu po swiecie nie chodzil :P
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Witam!
Jedyny Napoleon w tym okresie to Napoleon III. W 1851 roku prezydent Francji potem cesarz.
Carem był wtedy Mikołaj I Pawłowicz Romanow ale nie panował on wspólnie z synem Aleksandrem II Nikołajewiczem Romanowem. Zmiana carów nastąpiła w 1855 roku..
Ogólnie... szkoda słów..
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ