Świeży w temacie CP

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: swierzy w temacie CP

Post autor: Len »

Ponawiam zdanie "to nie była moja rada". Nie uważam się za znawcę. Nikomu nic nie proponowałem. Napisałem to jedynie po to, że uważam, że każdy dochodzi sam do końcowych wniosków. Ani moja "rada" (która nie była radą...), ani Pana, nie jest końcowym wyznacznikiem, co jest dobre. Składa się na to zbyt wiele czynników.
Jeśli ktoś chce strzelać celniej powinien zacząć od mniejszych naważek i tyle. Ja dobrałem sobie takie i tyle.
Nie zna mnie Pan i ocenia, gratuluję. Sam o sobie tyle nie wiedziałem...

A teraz będzie rada. Jeśli chodzi o celność idealną, to powinna się ona przy tym egzemplarzu wykluć gdzieś w okolicach 1,8 grama. Zacząłbym wtedy od 1,6 grama i skończył na około 2,5. 3 Gramy już może być troszeczkę za dużo. Przynajmniej na dystans 50 metrów, ale ten egzemplarz jest przewidziany na taki dystans, później to już niestety loteria.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: swierzy w temacie CP

Post autor: slaw29 »

Szaddam - strzelanie z 4 gram jest ostatnio modne . Jednak ja bym nie chciał być po prawej stronie i w okolicy strzelającego . Za ch...a nie cierpię widoku krwi .
zwykłymurzyn
Posty: 9
Rejestracja: pt 07.lip.2017 - 22:14
Moja broń:

Re: swierzy w temacie CP

Post autor: zwykłymurzyn »

Dzisiaj strzelałem z karabinu ,no i było bardzo fajnie !. Panowie na strzelnicy ,doradzili mi by na początek sypać 1,5 grama potem przybitka z filcu i kula na tym flejtuchu ,kijek z bukowego drewna sie przydał bardzo ,z jednego końca łuska (za radą strzelca ) z drugiego okragła noga ze starego kredensu !!!
Nawet nie trzeba się zbytnio wysilać !
Więc było 1,5 potem 2, potem 2,5 potem 3 gramy i te ostatnie to mi się najbardzej podobało ! Walnęło że kolega obok aż podskoczył ! Dynia rozwalona !!
Dziękuję za rady Wyciora , i innych kolegów .
Reszty tematu będę się już dowiadywał z obserwowania tematów na forum i innych grupach CP
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Świeży w temacie CP

Post autor: Len »

Miło się to czyta :). Bukowy kijek może nie wytrzymać długo, ale niech służy... Jeśli jednak padnie, to pręt aluminiowy i wykończyć adekwatnie.
ODPOWIEDZ