Noszenie i obrona miru domowego

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Zablokowany
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: gondoljerzy »

slaw29 pisze: ndz 02.lip.2017 - 22:51 Kto mu karze z pieniędzmi po mieście latać . Może przecież być lekarzem . O kór....wa nie może bo nie ma do tego wymaganych uprawnień , Więc może z kasy tez nie nosi bo nie ma pozwolenia na broń a bez broni czuje się nie pewnie . Może niech się zajmie tym co umie robić i do czego nie jest potrzebna broń
Był już jeden mądry, który takie dobre rady dawał: zmień pracę i weź kredyt.
Gondolierzy wyobrażasz sobie że ktoś powie gościowi żeby oddał kasę ..... a on zacznie strzelać na mieście
W Twojej wypowiedzi jest zawarte co Ty sobie wyobrażasz. Ja myślę, że cudzej kasy za wszelką cenę bronił nie będzie, a tylko w razie konieczności swoje życie, zdrowie i mienie.
Kapitalizm to taki ustrój że inteligentny, normalny, pracowity, trzeżwo myślący człowiek nie ma problemu z kasą. Jak ktoś w tym ustroju ma problem z kasą to znaczy nie bardzo się nadaje do noszenia spluwy na mieście
No widzisz, Na zachód wyjechały same głupki. Przecież w Polsce tyle dobrze płatnej pracy. :lol:
Swoją drogą, jakoś łatwo przychodzi Ci dzielenie ludzi na lepszych i gorszych. :;
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: Marek »

I dlatego niedługo każdy z tych zagrożonych zrobi sobie pozwolenie na swojego remika za 800 i będzie super bezpieczny.
Doskonale wytrenowany i wyszkolony, no i będzie wiedział ze jak wyjmie ten pistolet na wodę i pomacha nim to na jakiś czas lub na zawsze zabiorą mu go do depozytu, a ile tanich rewolwerów będzie do kupienia.
I zostanie ci jak twoim protoplastom siekiera za pazuchą.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: Marek »

A my nadal będziemy jak dotąd jeździli na zawody i treningi, rekonstruktorzy tez będą się nadal dobrze bawili, tylko głupkom którzy myślą że ktoś pozwolił posiadać broń rozdzielnego ładowania dla ich obrony, nie będzie się opłacało jej nadal posiadać bo przestanie być alternatywą dla biednych i głupich.

Siekiera to wasza przyszłość.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: slaw29 »

"W Twojej wypowiedzi jest zawarte co Ty sobie wyobrażasz. Ja myślę, że cudzej kasy za wszelką cenę bronił nie będzie, a tylko w razie konieczności swoje życie, zdrowie i mienie."
Narażając przy okazji bogu ducha winne postronne osoby . Mentalność Kalego .
"No widzisz, Na zachód wyjechały same głupki. Przecież w Polsce tyle dobrze płatnej pracy. :lol:
Swoją drogą, jakoś łatwo przychodzi Ci dzielenie ludzi na lepszych i gorszych."

Człowieku Ojciec był w USA w 1970 roku - powiedział że to chory kraj a kasy przywiózł całe mnóstwo z wtedy . Wujek był po 2000.... powiedział że tam są Stany ...... AMERYKĘ mamy tutaj .

Nie raz nie dwa byłem na zachodzie i niepodoba mi się ichni klimat zapychania dupy kołkiem i roboty bez minuty przerwy na dwa etaty .PL stwarza większe możliwości dla normalnie pracujących inteligentnych ludzi jak cały tan zachód .

Na zachodzie wszystko jest biznesowo zapchane do cna i ciężko się w coś wstrzelić . U nas łatwiej o jakiś sensowny biznes przy niższym wkładzie finansowym .
"Swoją drogą, jakoś łatwo przychodzi Ci dzielenie ludzi na lepszych i gorszych."
A co wszyscy są równi ? Wszyscy posiadają jednakowe IQ ?
I dlatego niedługo każdy z tych zagrożonych zrobi sobie pozwolenie na swojego remika za 800 i będzie super bezpieczny
No i to jest wkór...wiające że normalny człowiek jak będzie chciał postrzelać do tarczy też będzie musiał zapierdalać po zezwolenie na komendę .

Panie Marku - ino karabiny zostaną
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: Marek »

Nie koniecznie, nam nie zabiorą nic, a myślę że sam szybko dostosujesz się do norm prawnych, jednak marnie widzę tych "wystraszonych"
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: gondoljerzy »

slaw29 pisze: pn 03.lip.2017 - 07:11 Narażając przy okazji bogu ducha winne postronne osoby . Mentalność Kalego .
Bo przestępcy to kompletni idioci i zwykli napadać swe debilne ofiary w najbardziej uczęszczanych miejscach publicznych.
Człowieku Ojciec był w USA...

No i widzisz, gdyby został i Ciebie tam ściągnął, to nie musiałbyś się dziś użerać z takim jak ja, czy jak założyciel tematu.
A co wszyscy są równi ? Wszyscy posiadają jednakowe IQ ?
To od razu podaj, od jakiego IQ już można się bronić?
No i to jest wkór...wiające że normalny człowiek jak będzie chciał postrzelać do tarczy też będzie musiał zapierdalać po zezwolenie na komendę .
I to niby ja będę temu winien? A to dobre!
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: slaw29 »

Sam sobie zaprzeczasz
o przestępcy to kompletni idioci i zwykli napadać swe debilne ofiary w najbardziej uczęszczanych miejscach publicznych.
A ten człowiek zbierający kasę o którym pisałeś to się nie porusza w miejscach publicznych ? idąc twoim tokiem rozumowania nigdy nie powinien mieć problemów w miejscach publicznych .
To od razu podaj, od jakiego IQ już można się bronić?
https://www.youtube.com/watch?v=mpuBSLzARbs

Od trochę wyższego jak mają ci panowie . A ten warunek niektórym osobą trudno spełnić ;) Zwłaszcza jak nie rozumieją ze broń CP to się nie bardzo nadaje do paradowania po mieście .

Myślisz że ten pan co mydlił barana może mieć broń i jest na tyle inteligentny aby jej używać ?
https://www.youtube.com/watch?v=5NueJsN2luA
Albo ten pan pewno gdyby miał remika podejrzewam że by strzelił do ciebie w samoobronie jak byś mu przerwał.
https://www.youtube.com/watch?v=pN2Z2GxzQ2E

Jak więc widzisz jakieś IQ jest koniecznie potrzebne do posiadania nawet czarnoprochowca.

Sorry za przykłady ale wydawały mi się adekwatne do Twoich argumentów i prosto zrozumiałe dla tych co chcą nosić ;)
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: roundball »

Czy się Wam to podoba czy nie to większość posiadaczu popularnych rewolwerów typu remington i w ogóle broni CP to nie są pasjonaci historii, rekonstruktorzy czy nawet pośledni sportowcy na poziomie regionalnym tylko ludzie któży kupują broń która jest dostępna bez całej administracyjnej szopki i wychodzą z założenia że zawsze lepiej mieć to niż nie mieć nic, a strzelają tacy rzadko lub bardzo rzadko.
Wielu tych głębiej siedzących w CP nie zapomina o potencjalnych praktycznych zastosowaniach tej broni w razie potrzeby choć są w pełni świadomi jej braków w porównaniu do broni współczesnej.

Szacuje się oficjalnie że jest broni CP 250 000, ale tak na prawdę nie ma jak tego sprawdzić i skłaniał bym się do liczby dobrze ponad 500 000.
Z tego "poważni" strzelcy z zacięciem i osiągami to może 10%
Nie można patrzeć na całość z perspektywy tych 10% bo to już dawno przestała być broń dla wąskiego grona pasjonatów.
Naprawdę myślicie że tacy ludzie pierwsze co zrobią to polecą rejestrować albo pozwolenie wyrabiać bo coś tam się zmieniło ??
Nawet ci co dużo strzelają i mają po kilka sztuk pewnie zostawią sobie coś na boku,z czego nie będą strzelać, bo lepiej mieć mimo wszystko coś poza ewidencją na wszelki wypadek.
To nie są "Lefoszki" których było może kilkaset w kraju i komu zależało to kwit wyrobił a komu nie to sprzedał albo zachomikował.
Tego jest za dużo. Efekt będzie taki jak w UK z b. krótką: po prostu zniknęła- masowo zgłaszane zaginięcia itp. :lol:

W najgorszym razie będzie to co z wykopkami i destruktami z DWŚ- będą masowo robić z ludzi przestępców.

To tak odnośnie powracającego straszenia dyrektywą.
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: gondoljerzy »

Szacunkowe liczby 250 czy nawet 500tyś. mogą być sporo przesadzone i niekoniecznie przekładać się na liczbę uzbrojonych posiadaczy. Rozmawiałem wczoraj z właścicielem strzelnicy i spytałem o innych strzelców CP. Dowiedziałem się, że dawniej było ich zdecydowanie więcej, ale większość wyrobiła sobie pozwolenia sportowe, kolekcjonerskie i teraz strzelają z broni współczesnej. Strzelców CP pozostało trochę, ale są niezrzeszeni, niezorganizowani.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: roundball »

Mnie chodzi o ilość sztuk a posiadaczy wiadomo, mniej bo wielu ma po kilka sztuk lub więcej.
Oczywiście są tęż i tacy co zaczynali od CP bo to była nowość i ciekawostka i oczywiście od reki, bez kwitów. Ci to w dużej mierze powyrabiali pozwolenia.
Nie zmienia to faktu że ilość i posiadaczy i samej broni CP powoli rośnie choć oczywiście nie jest to taki bum jak wcześniej.
Wielu zrezygnowało lub wyrobiło kwity właśnie dla tego że nie jest to broń dla każdego z racji dużo większej uwagi i umiejętności jakiej wymaga.
Poza tym ci co kupili sobie rewolwer "do szuflady", "bo sie może przydać" ,strzela 2-3 razy w roku więc ich po strzelnicach nie widać.
Mam wrażenie że liczba strzelców ustabilizuje sie na obecnym lub podobnym poziomie bo w nieskończoność rosnąć nie będzie.
Nie zmienia to jednak faktu że tak jak napisałem ci "poważni" strzelcy- kolekcjonerzy co mają po min. kilka sztuk i strzelają regularnie to max, 1/4 wszystkich posiadaczy.

mały. OT:
Kiedyś był taki pomysł ROMBu tzw. Obywatelskiej karty broni, na krótkie i długie powtarzalne .22LR oraz dubeltówki w dowolnej ilości, która miała być wyrabiana w gminie/ urzędzie miejskim od 18 roku życia i wystarczyło badanie lek. i zaświadczenie o niekaralności. Można by do tego podpiąć rewolwery CP jeśli nasi zdecydują się dostosować ten punkt ustawy to dyrektywy eurokomuchów.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: slaw29 »

Rundball ile razy ci trzeba tłumaczyć żebyś gęby komuną nie wycierał .

To co jest teraz w europie jest bardzo dalekie od komunizmu . W Komunie ministry zapierdoliły najwyżej wartość domu czy samochodu - teraz tez kradną ale ten dom co kradną to kosztuje 1milion euro , dolarów albo złotych . To ci cieńszy ministry . Grubsze ryby kradną MILIARD EURO . W komunie nie można było transferować miliona euro na Kajmany . Teraz można miliard EURO i nikogo to nie interesuje . Zaprawdę powiadam Ci dzisiejszy ustrój jest daleki od komunizmu :-D

Rundball - Weż proszę rocznik statystyczny do ręki i popatrz ile Twój ojciec wpierdalał wieprzowiny w czasach gdy podobno na półce był tylko ocet. Dokładnie tyle samo ile ty dziś wpierdalasz .

Natomiast z rocznika statystycznego wynika że twój ojciec używał 3 x więcej prądu i wody jak Ty dzisiaj .

Rundball komunę się delegalizuje bo by się mogły głupawe lemingi pokapować że pieprzone komuchy podatkowały pracę wysokości 20% a kochani kapitalisci podatkują rzędu 60 % . Lemingi tego nie rozumieją bo są głupsze niż ich skarpetki i buty. Idea współdzielenia i rozwoju doprowadzi do tego ze lemingi będą miały szerokopasmowy dostęp do internetu , jedną babę na 3 i jedną hałpę na sześciu na kredyt na 35 lat.

Rundball powiedz mi jaka jest wyższość kapitalizmu nad komunizmem dla 80% UCZCIWYCH Polaków . Ja nie widzę żadnego .

Tylko nie mów mi o 11 górnikach z wójka . Tyle to się w dzisiejszym dniu ludzi powiesiło bo za bardzo ich kapitalizm potyrał.

Więc zanim następnym razem użyjesz słowa Komunizm może warto się przeżegnać i podnieść ręce w niebo.
Kapitalizm jest jedyne słusznym ustrojem tylko dlatego żeby Bogaci się bez gezgranicznie bogacili kosztem reszty. Bogaci to 10% społeczeństwa , reszta to bezlitośnie jebany w dupę lud .

Rundball a tak na ostatek to wiesz jakie mamy teraz zadłużenie a jakie było za towarzysza Gierka ? Rundball wiesz że w ostatnim roku polska zadłużyła się więcej niż komuniści za całe swoje 40 lat ? Z czego 500+ to tylko 20 % całej kwoty. No to pojawia się pytanie na co poszło 80% zeszłorocznego zadłużenia ?
Wybudowali jakieś osiedle w Żywcu czy szkołę ? Kórwa moze jakiś zakład pracy powstał ? Drogę jaką wyremontowano za te 2.5 co płacisz w litrze paliwa jako podatek ?
Więc zanim użyjesz słowa Komunizm to może warto się zastanowić nad kontekstem.
Rundball - szanuję Cię, jesteś najlepszym strzelcem wsród nas , robisz piękne rzeczy , masz iskrę Bożą w rękach ..... ale do prawdy zacietrzewienia na komunistów nie rozumiem i nie mogę się z nim zgodzić.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: roundball »

Ty Trockizmu od stalinizmu nie odróżniasz. Dla Ciebie komuna to pojedyncze pojęcie identyfikowane z tym naszym pseudo ustrojem minionej epoki.
To co dzieje się teraz w jewropie to czysty neo-trockizm który zakładał komunizm międzynarodowy i zlikwidowanie państw narodowych oraz całkowite wymieszanie nacji i zanik narodów. Poczytaj trochę. Bez rewolucji i rozwiązań siłowych jak w wersii Lenina tylko małymi kroczkami.
Poczytaj kim był Altiero Spinelli uważany za ojca chrzestnego Unii i jakie miał założenia i wizję "zjednoczonej" Europy.
Masz linka: https://www.youtube.com/watch?v=5Q3ZSJzmA9A
Mało kto widzi do czego to prowadzi chociaż specjalnie ukrywane nie jest. Komunizm, to był ustrój a lewactwo to stan umysłu.

W Unii nie ma komunizmu ale jest przesiąknięta lewacką neo-trockistowską mentalnością ich elit i ich wizją Europy.

Wyższość kapitalizmu jest oczywista ale musiałby być czysty, z uczciwą konkurencją a dzisiaj to teoria bo wszystko jest opanowane przez banki i międzynarodowy żydo-kapitał i coraz bardziej pogłębia się wyzysk zwykłego drobnego przedsiębiorcy.

cytat: "Rundball powiedz mi jaka jest wyższość kapitalizmu nad komunizmem dla 80% UCZCIWYCH Polaków "

Bo wolnośc jest dla tych co są w stanie jej sami bronić i w niej funkcjonować samodzielnie.
Ci co potrzebują państwa opiekuńczego co im wszystko zapewni to stado baranów co się cieszą że maję pełną mordę trawy, bezpieczną zagrodę,
psa który lata pomiędzy nimi i pilnuje, a jak jeszcze nie strzygą ich za często i nie zarzynają za wielu to w ogóle raj !
Nie trzeba sie o nic samemu martwić.
Nie widzą że siedzą w zamkniętej zagrodzie, pies gryzie po łydkach te co sie odłączają a nad sobą mają właściciela do którego należą i który decyduje o ich życiu. Dlatego większość nie chce takiej pełnej wolności za którą samemu trzeba wziąć odpowiedzialność, ze wszystkimi zyskami i stratami. Boją się jej.

A lemingi to cała zachodnia Europa której sie w dupie poprzewracało od chwilowego dobrobytu, socjali i "liberalizmu" społecznego.
Nie widzą co sie koło nich dzieje bo są zatkani papką serwowaną przez masmedia i polit-poprawnościową propagandą.
Wolą się zajmować trąbieniem na temat wprowadzonych "małżeństw" dwóch pedałów niż tym że nachodźcy ekonomiczni srają na schodach katedry w Koloni i tłuką butelki na jej dżwiach a zamachy w których zabija się ich samych określają jako "incydenty" !!
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: slaw29 »

Rundball - my się kiedyś towarzyszu musimy spotkać na dyskuję społeczno polityczną na naszej strzelnicy ;-) Ino Broń oddajemy wtedy Michałowi ;-) do domu .
Awatar użytkownika
SP5L
Posty: 34
Rejestracja: śr 12.kwie.2017 - 15:17
Lokalizacja: Warszawa Pr.Poł.
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: SP5L »

Witam - czytam TO FORUM i nic tu na temat "Noszenie i obrona miru domowego"
Proponuję założyć inny wątek i dostosować tam swoje wypowiedzi tematycznie, a tu pisać na temat "Noszenie i obrona miru domowego"
Może nie których uraziłem ale chcę czytać na temat - a nie o problemach politycznych lub innych niż w temacie.
Pozdrawiam
Edek
:piwo:
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Noszenie i obrona miru domowego

Post autor: roundball »

SP5L- W sumie to moja wina bo się daję prowokować i odpowiadam na wszystko co mi nie pasuje. Po prostu jestem bardzo ciety na wszystko co śmierdzi lewackim myśleniem nawet jeśli adwersarz robi to nieświadomie.
To jest dość luźne forum ale i tak było by dobrze jakby któryś mod to powywalał co nie w temacie.

slaw29- spoko, i tak wolę noże :?:
To znaczy wolałem zanim zdziadziałem.
Z resztą łysy żeś przyjacielu to z czego cie oskalpuję ? :brawo:
Zablokowany