Jaki rok produkcji Remingtona?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Proxxon
Posty: 9
Rejestracja: pt 19.maja.2017 - 14:03
Moja broń:

Jaki rok produkcji Remingtona?

Post autor: Proxxon »

Witam Szanownych Kolegów.
Zwracam się do bardziej doświadczonej Braci z pytaniem, które nurtuje mnie od dłuższego czasu.
Zakupiłem używkę Remingtona 1858 wykonaną przez hiszpańską firmę Santa Barbara. Jednakże od dłuższego czasu nurtuje mnie jej rok produkcji. Nie pokrywa się on z włoską logiką. Jedyne co znalazłem na broni, oczywiście poza symbolem i nazwą producenta wraz z nr seryjnym, to cechy widoczne na fotkach.
To pod bębenkiem:
IMG_20170515_171218.jpg
A to na lufie:
IMG_20170515_171234.jpg
Gdyby któryś z kolegów miał większą wiedzę na ten temat, to byłbym wdzięczny
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Jaki rok produkcji Remingtona?

Post autor: Stefanek »

Bicie "R w kółku" stosowane jest od 1929 roku (R - rewolwery, P - pistolety). Tarcza z ukośnym krzyżem (niektórzy określają to jako skrzyżowane karabiny) pod hełmem rycerskim jest bita od roku 1931. Twój rewolwer nie jest więc starszy :-)
To są oczywiście bicia probierni Eibar, które nic poza tym nie mówią o roku produkcji, ale potwierdzają że broń wyprodukowano w Hiszpanii. Rok produkcji nabijany jest na broń hiszpańską w postaci pojedynczej litery (starsze - do 1954 roku), albo litery i cyfry (młodsze - od 1955 roku). Musisz poszukać takiego oznaczenia. Od 1995 roku rok produkcji może być nabity, jako dwie ostatnie cyfry numeru seryjnego. Jeśli na broni nie ma innych bić, niż te które sfotografowałeś, to może jest to ten przypadek. Sprawdź w takim razie numer seryjny.
Proxxon
Posty: 9
Rejestracja: pt 19.maja.2017 - 14:03
Moja broń:

Re: Jaki rok produkcji Remingtona?

Post autor: Proxxon »

Ostatnie cyfry nr seryjnego to 63, tak że nie pasuje. Natomiast doszukałem się gdzieś w sieci, że P w broni Hiszpańskiej oznacza rok 1945, więc gdyby nie była to cecha, to nawet mogłaby pasować. Rewolwer rozbierałem już kilkakrotnie (czyszczenie po strzelaniu) i nie znalazłem żadnego innego, oddzielnego oznakowania. Może Kolega ma pomysł, gdzie ewentualnie go szukać, bo możliwe że przeoczyłem coś oczywistego.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Jaki rok produkcji Remingtona?

Post autor: Stefanek »

Na zdjęciach nie ma P. Ta litera w kółku (właściwie to jest symbol granatu) to R. P jest bite na pistoletach. Piszesz, że oprócz tych bić są jeszcze jakieś inne (typ, producent). Zrób zdjęcia wszystkich, jakie znajdziesz, to poszukamy.
Proxxon
Posty: 9
Rejestracja: pt 19.maja.2017 - 14:03
Moja broń:

Re: Jaki rok produkcji Remingtona?

Post autor: Proxxon »

Proszę:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Jednakże wszystkie te informacje są na lufie, nic więcej nie znalazłem. :-(
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Jaki rok produkcji Remingtona?

Post autor: Stefanek »

No to tak... z tego, co słyszałem, Santa Barbara nie produkuje replik remika od mniej więcej końca lat 80-tych XX wieku. W takim razie Twój nie jest raczej młodszy :-) Poza tym... Na wielu różnojęzycznych forach od wielu lat powtarzają się pytania "What year of production is my Remi replica by Santa Barbara?". Hmmm... wychodzi na to, że to jest faktycznie problem :-(
Zostało jeszcze jedno. Odkręć okładki rękojeści i zobacz, czy nie ma jakichś bić na szkielecie pod okładkami.
Proxxon
Posty: 9
Rejestracja: pt 19.maja.2017 - 14:03
Moja broń:

Re: Jaki rok produkcji Remingtona?

Post autor: Proxxon »

Niestety, pod okładkami nic nie znalazłem. Szukałem też pod kabłąkiem (chyba w coltach widziałem tam jakieś cechy) i tu też klops.
No cóż, wynika z tego że ten typ tak ma, a rok jego produkcji już na zawsze pozostanie tajemnicą. Najważniejsze że dobrze się z niego strzela.
Dzięki serdeczne za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.
:remik:
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Jaki rok produkcji Remingtona?

Post autor: Stefanek »

You're welcome! :-)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jaki rok produkcji Remingtona?

Post autor: Wycior »

Macgloy pisze: śr 03.sty.2018 - 19:45 Jestem wydawcą i badaczem rewolweru Santa Barbara
Herzlich willkommen, Macgloy! Ich schlage vor schreiben Sie am besten auf Englisch. Die Übersetzung von Google ist furchtbar und die meisten Kollegen sprechen Englisch (oder zumindest verstehen es). Hier eine kurze Zusammenfassung. Der Kollege Proxxon kaufte einen gebrauchten Remington 1858 von Santa Barbara aun versucht auf Grund der vorhandenen Markierungen den Produktionsjahr festzustellen. Leider sind die Markierungen dürftig - alle vorhandenen wurden mit Fotos (oben!) dokumentiert. Vielleicht könnten Sie helfen, oder zumindest ein paar hilfreiche Tipps geben?

Gruß und alles Gute im neuen Jahr!
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jaki rok produkcji Remingtona?

Post autor: Wycior »

Thank you, Macgloy, so much for your help! We will try to inform you about new topics regarding brands that interest you.
ODPOWIEDZ