Pierwszy zakup remingtona

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Pierwszy zakup remingtona

Post autor: Thorsten »

Jadę w poniedziałek zakupić remingtona new army i chciałbym wybrać dobry egzemplarz. Mam w związku z tym kilka pytań.

1) Jak prawidłowo dokonać pomiaru szczeliny między lufą, a bębnem? Kurek ustawić w pozycji bezpiecznej? Ma to znaczenie?
2) Jak najprościej sprawdzić osiowość bębna z lufą?
3) Czy po zakupie broni (oprócz wyczyszczenia) należy poluzować śrubę sprężyny dwu-palczastej, aby blokada bębna nie wysuwała się za szybko?

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy oględzinach?

Jak już było, to nie banujcie mnie od razu ;)

Dzięki z góry!
pozdr
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: Szaddam »

IMO przy braku doświadczenia będziesz miał ogromny kłopot by zweryfikować jakość rewolweru. Nawet średnio-doświadczeni strzelcy też mogą mieć kłopot.
Ale jeżeli kupujesz w sklepie, to w czym problem?
Masz dwa lata gwarancji, to i jakby okazało się, że coś nie gra oddasz sprzęt i po kłopocie.
I odpuść tez jakieś luzowanie czy regulacje na wstępie. Rewolwer ma działać i już! A jak coś będzie nie teges - gwarancja.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: slaw29 »

1) Kurek spuszczony na kominek
2) Patykiem minimalnie mniejszym niż średnica lufy
3) Nie wiem ..... strzelać i tyle . Remik musi mieć porysowany bęben bo inaczej jest nie w pełni osiowy :-D ;)
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: Thorsten »

No właśnie, tego się obawiam że nie będę umiał prawidłowo ocenić broni... Mam nadzieję że sprzedawca będzie pomocny🙂
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: Szaddam »

Smutna rzeczywistość jest taka, że "Sprzedawca" chce sprzedać i tyle mu zależy. Warto kupować w sklepach cieszących się dobrą opinią.
Ale zawsze możesz powołać się na gwarancję, a jak wyjdą jakieś problemy - nagłośnić sprawę w "mediach społecznościowych".
Było już parę takich przypadków, i zawsze kończyły się one po myśli Kupującego.
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: Thorsten »

Sklep w Ozorkowie jest ok, więc jestem dobrej myśli👍
WINCEK
Posty: 11
Rejestracja: ndz 02.kwie.2017 - 12:24
Moja broń: brak

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: WINCEK »

Z tym sklepem w Ozorkowie to nie był bym taki pewny.Ostatnio kupiłem w nim Remingtona 44.w wersji target i to co do mnie przyszło to szkoda gadać.W cenę była wliczona nowa korona lufy i tuning w celu poprawy działania mechanizmu.Rewolwer otrzymałem w takim stanie jak by był używany ze trzy lata a co ciekawe działanie mechanizmu i tak nie zostało poprawione a śmiem twierdzić że zostało popsute.
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: Thorsten »

To słabo, wymienili na nowy?
WINCEK
Posty: 11
Rejestracja: ndz 02.kwie.2017 - 12:24
Moja broń: brak

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: WINCEK »

Nie to znaczy nie reklamowałem,dałem sobie z nimi spokój.Kupiłem nową blokadę bębna,nowy popychacz bębna,nowy bębenek i sam doprowadziłem go do stanu takiego że wszystko jest ok.Obecnie poszukuję jeszcze podstawy muszki bo też została uszkodzona.To był mój pierwszy i ostatni zakup w tym sklepie.
juhas
Posty: 27
Rejestracja: śr 31.sie.2016 - 09:01
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: juhas »

Uwielbiam takie podejście do tematu.
Kupiłeś nową broń, która była bublem i zainwestowałeś ze 150 zł dodatkowo mimo, że od początku powinna być sprawna.
EDIT: to z 500 zł wydałeś OMG. Nie zauważyłem że kupiłeś bęben.
Ten target plus inwestycja to prawie cena Pedersoli Patterna.
Potem się dziwicie, że buble wam sprzedają.

Wracając do tematu:

1. Kup szczelinomierz za 20 zł w OBI i sam zmierz ile wynosi szczelina na każdej komorze. Powinna być oczywiście jak najmniejsza ale 0,25 mm to też nie tragedia.
2.Mechanizmy mają chodzić płynnie i już. Tutaj nie ma filozofii.
3.Sprężyna dwupalczasta powinna być dokręcona i jej luzowanie nie jest bezpieczne. Możesz pokręcić śrubą sprężyny w rękojeści.
4.Osiowość to patyk lekko mniejszy od kalibru lufy, albo poświeć do środka i zobacz, często widać nieosiowość.

JA tez odradzam Ozorków. To amatorszczyzna i bałagan a nie sklep.
Jedz do Kalibra, Sharga albo innego sklepu gdzie Cię potraktują jak klienta a nie jak zło konieczne.
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: Thorsten »

Szczelinomierz mam, pręcik z tworzywa się robi, co będę potrafił ocenić to sprawdzę - reszta w rękach opatrzności. ;)
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: .44 »

I kup najtańszego Colta Navy Pietty z mosięzną ramą. Wydasz niewiele. Nie ryzykujesz praktycznie że kupisz gówno gdyż przy tej remingtonowej srace producenci robią na szybko nie za bardzo dbając o jakość bo wiedzą że i tak pójdzie i tak. A polski handlarz będzie się starał wcisnąć ten chłam za wszelką cenę. Nie ma co liczyć na obiektywizm sprzedającego. Jak coś dobrego to Shooter za 4 tysiące albo FWB History3 (replika Remingtona), ostatnio taki był na eGun za 1650 euro. Prawda jest taka że obojętnie czy najtańsza Pietta za 1100 zł czy Remingtotargetinox "od Ubertiego" za 2500 to jeden złom i pierdolenie się w sklepie z patyczkami gówno da, jak osiowy to szczelina za duża albo komory krzywo powiercone. Albo lufa krzywo wkręcona, a jak się nie ma w sklepie do czego przypieprzyć to muszka albo zaczep pobojczyka odpadnie przy pierwszym strzelaniu...
juhas
Posty: 27
Rejestracja: śr 31.sie.2016 - 09:01
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup remingtona

Post autor: juhas »

.44 pisze: czw 18.maja.2017 - 10:30 I kup najtańszego Colta Navy Pietty z mosięzną ramą. Wydasz niewiele. Nie ryzykujesz praktycznie że kupisz gówno gdyż przy tej remingtonowej srace producenci robią na szybko nie za bardzo dbając o jakość bo wiedzą że i tak pójdzie i tak. A polski handlarz będzie się starał wcisnąć ten chłam za wszelką cenę. Nie ma co liczyć na obiektywizm sprzedającego. Jak coś dobrego to Shooter za 4 tysiące albo FWB History3 (replika Remingtona), ostatnio taki był na eGun za 1650 euro. Prawda jest taka że obojętnie czy najtańsza Pietta za 1100 zł czy Remingtotargetinox "od Ubertiego" za 2500 to jeden złom i pierdolenie się w sklepie z patyczkami gówno da, jak osiowy to szczelina za duża albo komory krzywo powiercone. Albo lufa krzywo wkręcona, a jak się nie ma w sklepie do czego przypieprzyć to muszka albo zaczep pobojczyka odpadnie przy pierwszym strzelaniu...
Oj no może aż tak źle to zawsze nie wygląda, ale masz dużo racji :)
Kupiłem w Kalibrze Remika Uberti i wybrałem egzemplarz bez odpadającej muchy, osiowy i z przyzwoitą szczeliną i prosto wkręconą lufą.
Spust 1300g więc nie jakiś mega twardy, a na pewno bardziej miękki niż w Piecie, którą miałem wcześniej.

Dla porównania, w Shooterze mam 900g.
ODPOWIEDZ