Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: Thorsten »

Znalazłem ciekawą wersję rewolweru Pietty i chciałbym zapytać Was o opinie:
Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel - (szczelina/GAP 0.10-0.15),

http://www.saguaro-arms.com/pl/-rewolwe ... ga44s.html

Co ciekawe jest tam bęben niestandardowy.
https://sharg.pl/product-pol-110179-Beb ... 44-SP.html

Szukam ciągle sprzętu dla siebie i może ta Pietta będzie lepiej wykonana niż standardowa i bardziej celna, ale mam obawy że ta szczelina jest za wąska i szybko może się bęben zablokować przez nagar - co myślicie?
Strzelał ktoś z takiej Pietty?

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: roundball »

Było.
To jest normalny remik Pietta tylko "selekcjonowany" przez sklep właśnie pod kontem fanów "małej szczeliny" :lol:
Nie ma czegos takiego jak "special barrel".
A ten bęben dlaczego niby jest niestandardowy ?? To normalny bęben od remika.
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: Thorsten »

Chyba nie jest tak do końca jak mówisz, bęben jest o +0,10mm dłuższy od "normalnego" przeczytaj dokładnie opis:
http://allegro.pl/beben-specjalny-remin ... 43997.html

Moim zdaniem, to zmniejszenie szczeliny wynika nie z doboru egzemplarza, ale z dłuższego bębna i stąd "special barrel". Tak to rozumiem jako świeżak. ;)
Dobra, jak zwał tak zwał, ale jakie są plusy i minusy tak wąskiej szczeliny? Warto zainwestować w "special barrel"?
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: roundball »

Jakbyś zmieżył 10 zwykłych bębnów to rozstrzał w długości byłby właśnie w tych granicach bo Włosi to niechluje.
Najwyraźniej ktoś u nas wymyślił żeby zamawiać bębny selekcjonowane do górnej granicy co ma zmniejszać szczelinę i to jedyna różnica.
Ja mam zwykłą Piettę remika z nowej produkcji-2016 i ma szczelinę 0.15 bo tak mi się trafiło.

To jest ze tak powiem "wabik na jelenie" :pomysl:
Do zarabiania na początkujących w temacie lub ignorantach co to myślą że broni za nich w tarcze trafi. (bez urazy)

Tak samo możesz iśc do sklepu i dokupując drugi zapasowy bęben wybierać tak długo aż dopasujesz ciasny i wtedy też będziesz miał "selekcjonowany" super-duper itp.
Tyle że nic Ci to nie da bo szczelina nie przekraczająca 0.25 nie ma wpływu na nic. Nawet egzemplarze z taką 0.30+ bardzo często strzelają celnie i powtarzalnie bo taka wartość może mieć wpływ na powtarzalność ale nie musi.
Jedyne co tracisz przy 0.30+ to trochę prędkości/energii co przy użytkowaniu strzelnicowym nie ma znaczenia.

Aha. co do zacierania. Może wystepować jak jest mniej niż 0.1
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: Thorsten »

roundball-- dlaczego akurat wybrałeś Piettę, a nie Uberti? Sam się zastanawiam co do swojego wyboru.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: roundball »

BO :
1. Pietta jest robiona z lepszej stali a Uberti był i jest guwnianie miękki.
2. Pietta od 2015 ma nowy park maszynowy i jakość wykonania sie bardzo poprawiła. (a Uberti miał wtedy problemy z wykonaniem)
3.Pietta ma większe rękojeści w remikach (chociaż Uberti chyba teraz też zmienił)
4.Celność taka sama.
5.Tańsza o ok. 200zł

Poz atym trafiłem wersję w nietypowym wykończeniu nie dostępną w Polsce (Saguaro takie wykończenie oferuje ale tylko w lufie 5.5)
Pietty przed tą zmianą jakości bym nie wybrał chyba ze trafił bym ładnie zrobiony egzemplarz.

Kup cokolwiek, długo nie odczujesz różnicy. Jak jesteś zielony to długo będziesz psuł wiekszość efektu błędami strzelca i nawet wyczynuwka Ci w tym nie pomoże. jak sie wyrobisz to nawet z pospolitej masówki Uberti/Pietta zrobisz przyzwoite wyniki. Każdy tak miał.
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: Thorsten »

Dzięki roundball, w zasadzie byłem przekonany do Uberti (chyba ma lepszą prasę ;) ), ale teraz wybiorę się pogadać do saguaro i "pomacać" Piettę. Obawiam się tylko, że do Polski Pietta wysyła najgorsze sztuki, bo rynek wszystko łyknie, dlatego zainteresowałem się tym "selekcjonowanym" od saguaro, może będzie lepiej wykonany, a te 150 zeta jestem w stanie dopłacić ze taki egzemplarz.
juhas
Posty: 27
Rejestracja: śr 31.sie.2016 - 09:01
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: juhas »

roundball pisze: ndz 07.maja.2017 - 20:50 BO :
1. Pietta jest robiona z lepszej stali a Uberti był i jest guwnianie miękki.
2. Pietta od 2015 ma nowy park maszynowy i jakość wykonania sie bardzo poprawiła. (a Uberti miał wtedy problemy z wykonaniem)
3.Pietta ma większe rękojeści w remikach (chociaż Uberti chyba teraz też zmienił)
4.Celność taka sama.
5.Tańsza o ok. 200zł

Poz atym trafiłem wersję w nietypowym wykończeniu nie dostępną w Polsce (Saguaro takie wykończenie oferuje ale tylko w lufie 5.5)
Pietty przed tą zmianą jakości bym nie wybrał chyba ze trafił bym ładnie zrobiony egzemplarz.

Kup cokolwiek, długo nie odczujesz różnicy. Jak jesteś zielony to długo będziesz psuł wiekszość efektu błędami strzelca i nawet wyczynuwka Ci w tym nie pomoże. jak sie wyrobisz to nawet z pospolitej masówki Uberti/Pietta zrobisz przyzwoite wyniki. Każdy tak miał.
Te mity o nowym parku maszynowym i poprawie jakości Pietty czytam od 3 lat. No i jeszcze że w USA wolą Piettę.
Potem widzę ileś postów na grupie fb z bublami Pietty. Sam miałem INOXA Piettę z 2015 roku i szału nie było, lufa rdzewiała, ale Pietta stanęła na wysokości zadania i wysłała za darmo nową lufę. Saguaro nie stanęło na wysokości zadania i musiałem sam pisać do Pietty.

Jednak Uberti nie jest lepsze. Nie chwalę Pietty bo każda z tych firm robi buble i trzeba samemu dobrze obejrzeć egzemplarz.

Jednak widzę co rok prawidłowość: Raz są powielane jakieś mity na temat Uberti, a raz na temat Pietty, a prawda jest taka, że to jedno barachło i nic nie zwalnia z samodzielnego wyboru.
amigo
Stary bywalec
Posty: 563
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: amigo »

A jakiego typu niedoróbki występują u Pietty , czy są to drobnostki w rodzaju niedokładnej obróbki mechanizmów i wnętrza szkieletu czy jakieś grubsze sprawy nie do naprawy w własnym zakresie typu duża nieosiowość , niecentralnie wywiercony otwór lufy itp ?
Zastanawia mnie wysyp świeżo zakupionych i prawie niestrzelanych remików Pietty na allegro i olx - wtopy jakościowe czy rozczarowanie zabawką CP ?
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: Biker »

Ale broń jest (a przynajmniej powinna być) selekcjonowana i to już na etapie fabrycznego ostrzału lufy. Jest dzielona na kilka klas i jakoś obawiam się, ze do Polski trafiają te egzemplarze z 2 klasy. A może i z 3 jak się czyta o krzywo uciętej lufie i innych kwiatkach... Wszystko to przekłada się oczywiście na cenę, bo taki indywidualnie (ręcznie) spasowany w fabryce egzemplarz będzie znacznie droższy od takiego gdzie na elementach mechanicznych ślady po nożu frezerskim są takie że wygląda to jak pilnik, a żeby strzelał prosto trzeba mu robić koronę lufy... Wszystko kwestia skali i pieniędzy. Wiadomo, że w takim USA w samym Texasie pewnie sprzedaje się więcej rewolwerów Pietty niż w całej Polsce. I nie można sobie tam pozwolić na wypuszczanie bubli. Mam jeden rewolwer wyprodukowany na amerykański rynek (prawdopodobnie przez Uberti ale nie ma na nim żadnych oznaczeń producenta) i jest mechanicznie idealny. Mimo tego, ze ma już swoje lata.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: roundball »

Raz. Do polski faktycznie idzie druga kategoria, czasem trzecia choć to już nie to gówno co na początku.
Dwa. Na Amerykański idzie wszystko perfekt bo oni każde gówno odsyłają i sie nie pier.... Poza tym oni w większości się bawią w rekonstrukcje i strzelanie dynamiczne i rekreacyjne a mało w typową tarczówke a wolą Piettę właśnie ze względu na lepsza stal i niższa cenę.
Trzy. Nowy park maszynowy do remików Pietty to nie mit co nie znaczy że nagle Włosi przestali być technicznymi flejami.
Uberti i Pietta to to samo barachło co juz wyżej napisałem ale to produkt manufakturalny wiec żeby było tanio to na czymś trzeba zaoszczędzić- nikt wam tego nie będzie selekcjonował bo to ma być zabawka dla pospolitego strzelca a nie na zawody, nie można wymagać jakości jak od Beretty.

Co do rdzewienia inoxów- co wy myślicie że ktoś wam do broni (w dodatku taniej) będzie stosował kwasówkę albo inne wysokostopowe ? Może od razu stal medyczną ?! Tylko niewielka część powszechnie stosowanych stali nierdzewnych nie rdzewieje w ogóle !
Już to było tyle razu poruszane na obydwu forach !
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: roundball »

Należy bodajże do Benelli i co ?
Co do stali to chodzi mi oto że Pietta jest twardsza w sensie obróbki cieplnej (nie wiem, może powierzchniowo) a nie o to że z gatunkowo lepszej stali.

O co właściwie Ci chodzi ? :!:
amigo
Stary bywalec
Posty: 563
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: amigo »

Też mnie to zastanawiało dlaczego Uberti i Pietta stosują inną stal na swoje repliki. Niby ta twardsza ma być lepsza - czy aby na pewno. Może wypowie się na ten temat ktoś kompetentny w sprawach metali stosowanych do produkcji broni czarnoprochowej.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: roundball »

Nie rozumiesz prostego porównania ?
Porównałem Włoskie repliki CP (te popularne nie wyczynowe) wszystkich producentów do wielkoseryjnej produkcji, zaplecza i jakości wyrobu w dużych renomowanych marek typu Beretta. Równie dobrze mogłem uzyć innej firmy .
Niech sobie Beretta jest właścicielem Uberti, to nie ma wpływu na jakość tanich popularnych rewolwerów dla przeciętnego strzelca.
"... Uberti nieco przewyższa..." - Początkujący albo rekreacyjny strzelec co strzela może raz w miesiącu ma zobaczyć róznicę pomiędzy Piettą a Uberti ?
Zobaczy co najwyżej różnice w najczęstsych niedoróbkach jednej firmy i drugiej bo poprawiać i tak wypadałoby każdy egzemplarz mniej lup bardziej.

Pietta jest trochę twardsza od Uberti. Mam gdzieś jak to jest robione - nie jestem metalurgiem.

Nie nie muszę sie wypowiedzieć, nie mam parcia na szkło (czy monitor).
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Re: Remington Pietta New Army 44" w wersji Special Barrel

Post autor: Thorsten »

Dziwne, skoro pietta to taki szmelc, to dlaczego wogóle w USA się sprzedaje obok ubertiego? Amerykanie siè nie znają, dobry marketing pietty, czy coś innego?
ODPOWIEDZ