Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Usul
Posty: 5
Rejestracja: pn 08.maja.2017 - 00:55
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Usul »

A jak kupować już wysyłkowo, to gdzie najlepiej ? Białystok to cudowne miasto, ale strasznie pipidówa, jeśli chodzi o sklep z bronią..
juhas
Posty: 27
Rejestracja: śr 31.sie.2016 - 09:01
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: juhas »

Bready pisze: pn 08.maja.2017 - 15:55 Ciekawe ,nie miales czasu sprawdzic czy wszystkie komory odpalily ,a miales czas spryskac rewolwer brunoxem ;) :-D
No tak i co w tym dziwnego. Zapisz się na detektywa. Ja się tłumaczył nie będę.

Wracając do tematu.
Ja radze koledze kupić grajcar i wyraziłem swoją opinię jasno. Podałem też przykład kiedy może się przydać.
To koszt 25 zł, a jak kupi zestaw pedersoli to będzie miał w zestawie.
Ty radzisz kupić mosiężny pręt, tez dobrze. Wybierze co będzie miał łatwiej dostępne.
juhas
Posty: 27
Rejestracja: śr 31.sie.2016 - 09:01
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: juhas »

Usul pisze: wt 09.maja.2017 - 11:35 A jak kupować już wysyłkowo, to gdzie najlepiej ? Białystok to cudowne miasto, ale strasznie pipidówa, jeśli chodzi o sklep z bronią..
Myślę, że unikniesz wielu potencjalnych nerwów, jak zafundujesz sobie bilet kolejowy do Wawy z rana i pojedziesz do Kalibra czy Sharga czy tam gdzie chcesz, po uprzednim upewnieniu się czy interesujący Cię egzemplarz jest dostępny.
Jak nie obejrzysz to potem będziesz sobie pluł w brodę, że mogłeś podjechać, a nie odsyłać pocztą i czekać na wymianę wysyłkową.
Usul
Posty: 5
Rejestracja: pn 08.maja.2017 - 00:55
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Usul »

Tak zrobię zapewne, niekoniecznie może mieszając w to PKP ;-)

Powiem szczerze, żę pozytywny marketing ma drgun, jako postrzegany tak, że można przez net kupić u nich pewniaka..
Awatar użytkownika
Thorsten
Posty: 49
Rejestracja: wt 21.mar.2017 - 11:01
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Thorsten »

Wszystko fajnie, ale u doktorow na stronie to krucho z ofertą...
Rysiu
Posty: 14
Rejestracja: śr 03.maja.2017 - 12:58
Lokalizacja: Okolice Nowej Soli
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Rysiu »

Pogrzebałem w necie i udało mi się znaleźć sklep, gdzie mogę zakupić czarnoprochowca jak i resztę sprzętu, jutro się do niego wybiorę. Pozostaje już tylko kwestia czarnego prochu, z tego co zdążyłem się naczytać, to trochę problematyczna sprawa, miałem zamiar wyrobić sobie EKB, ale jak się dowiedziałem, że to co 5 lat trzeba odnawiać, to jakoś mi się nie widzi wydawanie ponad 100 zł co 5 lat, jak w tym okresie będę potrzebował kupić proch tylko 2, może 3 razy :; .
juhas
Posty: 27
Rejestracja: śr 31.sie.2016 - 09:01
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: juhas »

Jak masz EKB to idziesz do jakiegokolwiek sklepu i po prostu kupujesz.
A jak nie masz to strzelasz z czecha albo z przepłaconego u pośrednika, ZSa czy CH.

100 zł na 5 lat, przy tym hobby to śmieszna kwota, nie przesadzajmy.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Biker »

Poza tym można zrobić EKBi przed końcem 5 lat kupić 5 kg prochu. Ale jak kolega uważa, ze 100 PLN nie warto przepłacać i ma zamiar niedużo strzelać to ktoś go poratuje na strzelnicy pudełkiem prochu od "południowców" i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Szaddam »

juhas pisze: śr 10.maja.2017 - 09:16 Jak masz EKB to idziesz do jakiegokolwiek sklepu i po prostu kupujesz.
Z tym, że na palcach (ok! dwóch rąk) można policzyć w Polsce sklepy gdzie można kupić proch.
Pozostaje jeszcze wystawanie i wypatrywanie kuriera, raz na kwartał, w przez niego określonym miejscu i czasie.

Dopiero jak zaczynasz poważnie bawić się w strzelectwo CP, potrzebować będziesz np. proch "szwajcara" czy będzie chciał pojechać na zawody do NRD, wtedy warto pomyśleć o EKB.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Bready »

Szaddam pisze: śr 10.maja.2017 - 17:01 czy będzie chciał pojechać na zawody do NRD,
Na Facebooku dal by ci lajka :-D
Rysiu
Posty: 14
Rejestracja: śr 03.maja.2017 - 12:58
Lokalizacja: Okolice Nowej Soli
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Rysiu »

Odwiedziłem sklep stacjonarny, pooglądałem trochę, i padło na remingtona 1858 :-), jeśli chodzi o EKB, to po przemyśleniu tej sprawy stwierdziłem, że na początek warto jednak wyrobić, jedyne, co mnie jeszcze zastanawia, to praska do ładowania, czy mimo wszystko warto ją kupić do tego czarnoprochowca? A tak pozostaje czekać, aż będę miał EKB i potem zakup ostatniej brakującej rzeczy - prochu :).
Usul
Posty: 5
Rejestracja: pn 08.maja.2017 - 00:55
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Usul »

No to ja podpytam o zakupy - doszedł colt walker i czas dokupić do niego sprzęt, i tu moje pytania:
1. smar - rozumiem, że lighting 2 lub 3 będzie ok
2. praska - czy ta z Sharg jest ok ? Czy może badziew lub przepłacona ?
2. kapiszony - jaki rozmiar do walker'a idzie (wcześniej miałem do czynienia z remikiem)
3. kule - to rozumiem, że organoleptycznie sprawdzić co najlepiej będzie latać, więc kupić .451, .452 i .454 ? I rozumiem, że tu najlepiej allegro, bo we wspomianym wyżej sklepie trochę drogo ? Mógłby ktoś podpowiedzieć sprawdzonych sprzedawców ?
4. proch, kaszka to jest dla mnie jasne, natomiast jakiej wielkosci kupic te ampulki eppendorfa do walkera ?
5. akcesoria do czyszczenia, wyciory itp, mam od ostrej, więc raczej stykną ;-)
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Marius »

Ad. 1 Daruj sobie te smary . Nivea jest lepsza i tańsza .
Ad. 2 Po co Ci praska , skoro rewolwer ma pobojczyk ? Ładuje się nim szybko i bezproblemowo .
Ad. 2a RWS 1075 4mm .
Ad. 3 Sprawdzony sprzedawca , to własny kociołek , własna chochla i ołów z pewnego źródła .
Ad. 5 Do prochu Eppendorfy 2 ml . Do kaszki lepsza będzie prochownica wypełniona kaszką .
Usul
Posty: 5
Rejestracja: pn 08.maja.2017 - 00:55
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Usul »

Dzięki za podpowiedzi,
co do kul to zanim zacznę sam lać, to chciałbym chociażby przetestować jaki dokładnie kaliber.. I chciałbym już postrzelać, a do lania muszę się trochę przygotować. Dlatego jeśli jest jakieś w miarę sprawdzony sprzedawca to chętnie bym skorzystał.
Awatar użytkownika
Wilhelm1973
Posty: 3
Rejestracja: śr 23.lis.2016 - 14:21
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup broni i reszty sprzętu - proszę o radę.

Post autor: Wilhelm1973 »

Rysiu pisze: śr 03.maja.2017 - 14:29 ......
Pozostaje jeszcze kwestia zestawu do czyszczenia broni, czy zestaw (kluczyk do kominków w zestawie) USA 331-44 Pedersoli jest wart swojej ceny, czy też lepiej takowy skompletować we własnym zakresie? ......
Nie jest wart swojej ceny gdyz najważniejsza rzecz czyli kluczyk jest zrobiony po taniości z jakiegoś miękkiego metalu i przy zapieczonym kominku się zniszczy, jako i mnie się przytrafiło. Pozdr
ODPOWIEDZ