Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Xarn
Posty: 7
Rejestracja: pn 30.maja.2011 - 08:55
Moja broń:

Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: Xarn »

Witam serdecznie,

Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów w niniejszym temacie:
Jakie znacie sklepy z Francji które sprzedają czarnoprochowce i wysyłają je do Polski?
Przeczytałem trochę wątków i natknąłem się na ten temat, poszukałem nieco w internecie pod hasłami Boutique, poudre noire etc. i parę sklepów z FR znalazłem, napisałem do dwóch po angielsku jak sprawa wygląda z przesyłką do Polski ale niestety bez odpowiedzi - Oni chyba nadal uczuleni na ten angielski :))


Jak ktoś posiada jakieś sprawdzone źródła to bardzo prosiłbym dać znać, jeśli nie można linkować na ogólnym to można śmiało wysłać PW :)
Jeśli ktoś byłby ciekawy czemu akurat rewolwer z Francji? - Co poniektóre tamtejsze sklepy mają naprawdę rozszerzoną ofertę rewolwerów z Pietty oraz Ubertiego, rzadko lub w ogóle widuje się w Polsce te niektóre mniej typowe modele a jak się już je widuje to z taką marżą, że aż mnie pejsy swędzą :lol:

Pozdrawiam ciepło
Kosiniak
Posty: 5
Rejestracja: sob 22.kwie.2017 - 19:46
Moja broń:

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: Kosiniak »

Dopiero co dostałem Colta kupionego w Westernguns.fr, płaciłem kartą, paczka doszła po 5 dniach roboczych. Żadnych problemów, rejestracja, zakup, płatność, adres dostawy Pologne i wszystko :)
markolo
Posty: 8
Rejestracja: śr 19.kwie.2017 - 13:44
Moja broń:

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: markolo »

Jaki był koszt przesyłki ?
Morales
Posty: 1
Rejestracja: pt 21.kwie.2017 - 19:22
Moja broń:

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: Morales »

Witam,też zrobiłem w zeszłym miesiącu zakupy w Westernguns i podobnie jak u kolegi Kosiniaka bez problemów,rejestracja,zakup,płatność,itd.i po siedmiu dniach(okres świąteczny)cieszyłem sie nowy karabinem :)Koszt przesyłki 22€
Darius Darayavahus
Posty: 1
Rejestracja: pn 31.paź.2016 - 17:52
Moja broń:

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: Darius Darayavahus »

Witam. Czy trzeba wysyłać im skan dowodu? Jeśli tak to w którym momencie sprzedaży? i czy można zamazać niektóre dane i zdjęcie?
jandivak
Posty: 6
Rejestracja: sob 17.cze.2017 - 15:13
Moja broń:

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: jandivak »

Odświeże troszkę temat. Tak ogólnie to mój pierwszy post u Was, więc witam wszystkich.

westernguns.fr wysyła do Polski bez żadnych problemów.
Koszt wysyłki to 25 EUR (kolega Morales piszę, że obniżyli do 22EUR) , idzie ok 3-4 dni przez Colissimo, u nas w PL przywiezie Ci kurier DPD.
Wygodnie płacić przez jakiś kantor internetowy (koszt przelewu ok 5 PLN), ewentualnie kartą, ale wtedy trzeba sprawdzić po jakim kursie pójdzie wymiana, żeby nie zeżarło za dużo ;)

W sklepie po złożeniu zamówienia trzeba im wysłać mailem (po angielsku, oni czają w tym języku, tylko bardzo nie lubią się nim posługiwać ;) ) skan dokumentu tożsamości gdzie podane będzie jak byk że masz ukończone 18 lat (we Francji to kategoria broni D2).

Jakościowo ok, działa, strzela, w Spillerze którego miałem w rękach (koszt 1000zł z wysyłką) trzeba było poprawić spust, bo był ciężki i łatwo było zerwać strzał. Ogólnie wrażenia pozytywne. Jeśli (słowo klucz!) nie będzie żadnych problemów, to wychodzi ciut taniej niż u naszych największych sprzedawców.
Gdyby ktoś był zainteresowany, mogę podać więcej szczegółów na priv.

W tej chwili westernguns ma nową dostawę, w tym promocję na rewolwery Pedesroli Match. Ceny naprawdę mocno kuszące, tylko wyhuśtałem się z kasy obecnie :(
snjaper_aon
Posty: 2
Rejestracja: śr 30.mar.2016 - 10:05
Moja broń:

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: snjaper_aon »

Ja zamawiałem z shop 57 remingtona z ogniową oksydą. Dostawa kosztowała 17,65 euro, paczka szła Collisimo i DPD w Polsce. Z rewolwerem wszystko ok - też wyaga delikatnej polerki spustu. Mogę śmiało polecić.

Pozdrawiam

MS
lukas22
Posty: 1
Rejestracja: ndz 26.gru.2021 - 17:08
Moja broń: remington

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: lukas22 »

Cześć. Czy ktoś zamawiał karabinki z tej strony? Konkretnie chodzi mi o Sharpsa, w Francji na tego rodzaju broń trzeba mieć pozwolenie.
Kasiaksa
Posty: 4
Rejestracja: czw 24.lut.2022 - 20:58
Moja broń: brak

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: Kasiaksa »

Czy coś zmieniło z zakupami z westernguns?
czy jest jak było płatność - skan dowodu i czekamy na paczuszkę?
jeżeli zamawiałeś ostatnio proszę daj znać
Ryst
Posty: 2
Rejestracja: czw 10.mar.2022 - 18:41
Moja broń: Pietta Remington New Model Army 1858

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: Ryst »

Właśnie jest w drodze z Westernguns.fr. Zamówienie, płatność i skan dowodu osobistego wysłany jako odpowiedź na potwierdzenie zamówienia. Niska rozdzielczość (600 pikseli), fotka zamazana, na wierzchu dałem jeszcze napis: "Pour westernguns.fr."
ODPOWIEDZ