Uberti Colt Walker proszę o opinie i ocenę

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Uberti Colt Walker proszę o opinie i ocenę

Post autor: DRIZZLERE17 »

Witam. Zastanawiam się nad kupnem Colta Walkera. Niestety nigdy nie miałem okazji z niego strzelać nigdy też, nie widziałem nikogo z tym rewolwerem na strzelnicy, żeby zasięgnąć opinii z pierwszej ręki. Krąży wiele informacji w necie na temat tego sprzętu, niektórzy twierdzą, że oprócz słynnego opadającego pobojczyka jest problem ze sprężyną główną. Czy jest ktoś tutaj na forum, kto ma taki rewolwer i chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami ?
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Uberti Colt Walker proszę o opinie i ocenę

Post autor: DRIZZLERE17 »

Dzięki za odpowiedz na mój post. Jakie kolega miał wrażenia po strzelaniu z Walkera? (zakładam, że kolega z niego strzelał). Jak konkretnie ma się Dragoon do Walkera i innych Coltów .44 z tego, co kojarzę, to Dragoon przyjmuje naważkę taką jak inne Colty .44 (np. Army 1860) w przeciwieństwie do Walkera podobno do 60 grains (może się mylę) czy są jakieś inne różnice oprócz ceny oczywiście.
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Uberti Colt Walker proszę o opinie i ocenę

Post autor: Ryba »

Kolego, mam i Walkera i Dragoona, i rewolwer wojskowy .44 :) Jeśli chciałbyś pomacać lub nawet postrzelać, to możemy się, w któryś dzień, umówić na strzelnicy np. w Siemianowicach lub Jaworznie i sam zobaczysz. Z Walkera strzela się świetnie, ale oburącz. Jest celny (lufa 9 cali). Jedną ręką, to tak, jak Rusznik pisał - Pudzian da radę bez problemu, Mnie po 5-6 strzałach już lata ręka. Na 25 m lufa lata czarne-białe, a na 50 m tarcza-kulochwyt :) Dragoon jest już lepszy, bo lżejszy i z jednej ręki da radę bardziej. Celność? Moim zdaniem porównywalna, choć może w Dragoonie trochę gorsza (jednak lufa "tylko" 7,5 cala). Najlepiej z Colta Army 1860. Lekki i celny. Ale jeśli jednak chodzi Ci o "szmoc", to nie czarujmy się, kolejność jest następująca: Walker => Dragoon => Army. Wszystkie wykonane są OK (Hege-Uberti): osiowe, spasowane, szczelina :) w normie. Jakby nie włoszczyzna :) Zapraszam do pomacania i wybieraj :) Pozdro - Ryba.
ODPOWIEDZ