Jaki model rewolwera kupić, by nie maiał zbyt długiej lufy, a służył również w zawodach strzeleckich ?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
piszad
Posty: 2
Rejestracja: czw 02.lut.2017 - 13:28
Moja broń:

Jaki model rewolwera kupić, by nie maiał zbyt długiej lufy, a służył również w zawodach strzeleckich ?

Post autor: piszad »

Szukałem na różnych forach, lecz bez skutku, dlatego umieszczam pytanie. Jakie dokładnie modele rewolwerów z zamkniętą ramą i z jakimi długościami luf są dopuszczane do zawodów strzeleckich ? Wiem, że najlepiej byłoby udać się osobiście i zobaczyć z bliska takie zawody na własne oczy, ale jestem początkującym, a odpowiedzi potrzebuję do właściwego wyboru kupna broni czarnoprochowej. Z tego co wiem, to to że powinny wiernie odwzorowywać te z lat do 1885, czyli z regulowanymi przyrządami celowniczymi zapewne wszystkie odpadają. Chodzi mi głównie o remingtona i cattlemana oraz długości luf 5,5” i mniejsze obrzynki ! Czy taki bęben przerobiony w remiku pod kapiszownik ślimakowy by dopuścili na zawodach ? I ostatnie pytanie, czy do zawodów można sobie wcześniej przygotować załadowany magazynek lub magazynki ( naważki z kulą ), a już na stanowisku podczas zawodów zakładać sobie jedynie kapiszony ?
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Jaki model rewolwera kupić, by nie maiał zbyt długiej lufy, a służył również w zawodach strzeleckich ?

Post autor: Ryba »

piszad pisze: czw 16.lut.2017 - 10:54 Szukałem na różnych forach, lecz bez skutku, dlatego umieszczam pytanie. Jakie dokładnie modele rewolwerów z zamkniętą ramą i z jakimi długościami luf są dopuszczane do zawodów strzeleckich ? Wiem, że najlepiej byłoby udać się osobiście i zobaczyć z bliska takie zawody na własne oczy, ale jestem początkującym, a odpowiedzi potrzebuję do właściwego wyboru kupna broni czarnoprochowej. Z tego co wiem, to to że powinny wiernie odwzorowywać te z lat do 1885, czyli z regulowanymi przyrządami celowniczymi zapewne wszystkie odpadają. Chodzi mi głównie o remingtona i cattlemana oraz długości luf 5,5” i mniejsze obrzynki ! Czy taki bęben przerobiony w remiku pod kapiszownik ślimakowy by dopuścili na zawodach ? I ostatnie pytanie, czy do zawodów można sobie wcześniej przygotować załadowany magazynek lub magazynki ( naważki z kulą ), a już na stanowisku podczas zawodów zakładać sobie jedynie kapiszony ?
Zależy do jakich zawodów. Jeśli chodzi o tarczowe, to standardowa lufa w Remingtonie , to 8 cali (kal.36 ciut-ciut mniej). Oczywiście strzelają też ludzie z krótszymi lufami (np. 5,5 cala), ale celność trochę gorsza jest. Catelmana nie dopuszczą do zawodów MLAIC. Czy przerobiony bęben? Nie wiem. Łatwiej przerobić i taniej przerobić jednak kapiszonownik, niż bęben. Na zawodach ładuje się rewolwer na stanowisku strzeleckim. Można używać stojaków, ale prasek już nie (nie wolno wyjmować bębna). Nie wolno również przynosić załadowanych bębnów. Zostaniesz zdyskwalifikowany, odsunięty od zawodów i - być może - wyproszony ze strzelnicy (kwestie bezpieczeństwa). Proch ładuje się odmierzony wcześniej z odpowiednich fiolek. Co do zawodów kowbojskich, tak są konkurencje, gdzie krótsza lufa jest zaletą. Pozdro.
piszad
Posty: 2
Rejestracja: czw 02.lut.2017 - 13:28
Moja broń:

Re: Jaki model rewolwera kupić, by nie maiał zbyt długiej lufy, a służył również w zawodach strzeleckich ?

Post autor: piszad »

Ryba, bardzo dziękuję Tobie za odpowiedź ! Miałem ochotę na Remingtona, ale Cattleman bardziej mi się podoba i chyba właśnie jego zakupię z lufą 5,5" w oksydzie, gdyż inoxy mi nie podchodzą. Na jakich i czy w ogóle będę mógł wsiąść udział w zawodach strzeleckich z takim rewolwerem ?
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Jaki model rewolwera kupić, by nie maiał zbyt długiej lufy, a służył również w zawodach strzeleckich ?

Post autor: Ryba »

piszad pisze: pt 17.lut.2017 - 20:16 Ryba, bardzo dziękuję Tobie za odpowiedź ! Miałem ochotę na Remingtona, ale Cattleman bardziej mi się podoba i chyba właśnie jego zakupię z lufą 5,5" w oksydzie, gdyż inoxy mi nie podchodzą. Na jakich i czy w ogóle będę mógł wsiąść udział w zawodach strzeleckich z takim rewolwerem ?
Na pewno nie w tych, które odbywają się zgodnie z przepisami MLAIC. Niemniej jest wiele różnych zawodów i konkursów np. kowbojskich, klubowych i innych o formule otwartej, gdzie każda broń czarnoprochowa jest dopuszczana. Pozdro. Ryba.
ODPOWIEDZ