Opinia n/t Rmingtona produkcji Santa Barbara

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
lelum
Posty: 2
Rejestracja: ndz 12.lut.2017 - 11:49
Moja broń:

Opinia n/t Rmingtona produkcji Santa Barbara

Post autor: lelum »

Witam szanowne forum,
zamierzam rozpocząć przygodę z CP jak zdecydowana większość przy użyciu Remingtona. Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/top-remington-new-mod ... 33351.html

Co możecie powiedzieć o jakości, wykonaniu i częściach zamiennych?
hubertus
Posty: 52
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Opinia n/t Rmingtona produkcji Santa Barbara

Post autor: hubertus »

W przeciwieństwie do Włochów, Hiszpanie trochę bardziej się przykładali, ale nie licz na cuda, to rewolwer budżetowy. Broń wielkością zgodna z oryginałem, czyli z małą rękojeścią. Sporo mniejszą od np. teraz produkowanej Pietty.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Opinia n/t Rmingtona produkcji Santa Barbara

Post autor: Heron »

Ja tam lubię ... takie 30-40 letnie rewolwery.
Mają to coś :) wydaje mi się, że były lepiej spasowane ... i jednak człowiek pasował elementy ...
lelum
Posty: 2
Rejestracja: ndz 12.lut.2017 - 11:49
Moja broń:

Re: Opinia n/t Rmingtona produkcji Santa Barbara

Post autor: lelum »

Ok, tylko niezależnie od jakości wykonania, to jednak się zużywa. Jak wygląda kwestia dostępności części zamiennych do takich "dziadków"?
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Opinia n/t Rmingtona produkcji Santa Barbara

Post autor: Heron »

Kupuje się to co jest dostępne na rynku ... imadełko, pilniczek ... i trza dostosować.
Ale dokładnie tak samo ... jak do obecnie produkowanych replik. Możesz kupić w sklepie, wpakować do rewolweru ... i powinno od biedy działać. Aby działało dobrze, niezbędna są przeważnie poprawki.
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Opinia n/t Rmingtona produkcji Santa Barbara

Post autor: Ryba »

Jakość o niebo lepsza od obecnie produkowanej włoszczyzny. Już po wzięciu do ręki czuje się, że jest to coś dużo solidniejszego i bardziej precyzyjnego. Porównując wykonanie, spasowanie i działanie mechanizmów mojej starej "Baśki" z moim nowym Pedersoli, to uważam, że Baśka jest - jeżeli nie taka sama klasą - to pod wieloma względami wręcz lepsza. Zresztą - mogę udostępnić do porównania. :)
ODPOWIEDZ