Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
dawkun
Posty: 7
Rejestracja: sob 11.lut.2017 - 17:45
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moja broń:

Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: dawkun »

Witam, zainspirowany tym: https://www.youtube.com/watch?v=sjyVBrMHAtE

Znalazłem tak i forum na fb a z tamtąd to forum.

Chciałbym zakupić czarnoprochowca - jeszcze nie wiem dokładnie kiedy, ale raczej w ciągu tego roku.

Z filmiku polecany jest najbardziej Uberti remington 1858 INOX 5,5 lub 8 cali, z dobrym rabatem z doctorgun albo osobiscie w kaliber

Jednak chciałbym zapytać o waszą opinie, co jest najlepsze i najtrwalsze. w ofercie firmy kaliber znalazłem jeszcze firmy Pedersoli i Ardesa.

A jednocześnie poza najbardziej polecanym na początek, chciałbym zapytać który rewolwer ma najsolidniejszego kopa, czyli co jest odpowiednikiem Smith&Wesson model 500 w czarnoprochowcach. Bo każdy wie, że najmocniejsza zabawka zwiększa przyjemność i zabawę ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: Wena2k432 »

Największego kopa wśród rewolwerów CP miał i nadal ma Colt Walker ;) To prawdziwy kawał żelaza, do którego wchodzi dużo prochu :) Żeby nie było, że nie ostrzegałem - to nie jest broń dla każdego. Generalnie nie nosiło się go w kaburze za pasem, tylko była to broń kawalerii przewożona w olstrze na koniu.
Zarkis
Posty: 6
Rejestracja: wt 20.gru.2016 - 19:33
Moja broń:

Re: Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: Zarkis »

Ja polecam Ci zapoznać się z tym materiałem http://www.youtube.com/watch?v=MiJ8GkTWQxw
Sam właśnie dla tego użytkuje Colta Navy, a jeśli o kopa chodzi to Colt Army Inox jest dużo tańszy od Remika, ma ten sam kaliber i strzela takimi samymi naważkami prochu.
dawkun
Posty: 7
Rejestracja: sob 11.lut.2017 - 17:45
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moja broń:

Re: Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: dawkun »

I to są bardzo konkretne odpowiedzi, na które czekałem ;)


A jak kop ma się tego Colta Walkera do Colta Navy, Army i Wspomnianego remingtona 1858? :)

Oraz jak z tą lufą 5,5 czy 8 jednak?
Zarkis
Posty: 6
Rejestracja: wt 20.gru.2016 - 19:33
Moja broń:

Re: Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: Zarkis »

Colt Army/Remington - kop jak .45 Long Colt, Walker - nie strzelałem a Colt Navy jak dla mnie taki jak pistolet 22lr. Długość lufy bierz taką jaka Ci się podoba.
WildBullet
Posty: 1
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 18:30
Moja broń:

Re: Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: WildBullet »

Podobno Inox ma miekka stal tak samo jak firma UBERTI w przeciwnienstwie do Pietty ja bym polecil Piette. Mam aktualnie Piette z nowej tasmy produkcyjnej i jest wykonana bardzo dobrze. Celna, piekna bron, osiowa bez luzow. Rozmawialem z ludzi doswiadczonymi, ktorzy twierdza, ze UBERTI teraz jedzie na opinii. W USA bardzo chwala Piette.
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: Tommy »

Potwierdzam maiłem dwa Inox-y Uberti, miekkie jak guma. Upadł mi bęben na płytki, płytki całe bęben odkształcony. Dla mnie lepiej bo bęben 400zł a płatkowanie łazienki z kilka tyś.
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: Ryba »

Jeśli zależy Ci na "kopie", a Colt Walker jest dla Ciebie zbyt duży i ciężki, to rozważ jeszcze Colta Dragoona. Taki pośredni pomiędzy Walkerem,a Coltem Navy / Army i Remingtonem Navy / Army.
juhas
Posty: 27
Rejestracja: śr 31.sie.2016 - 09:01
Moja broń:

Re: Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: juhas »

Pietty nie polecam. INOX który rdzewieje :) Miałem i przerabiałem. O ile wiem, to nie jedyny przypadek tego producenta.
Uberti nie wiem, nie miałem INOXa, ale mam okdsydę i sobie chwalę.

Ogólnie INOXa nie polecam. Bardzo miekka stal a i celowanie kłopotliwe bo świeci się i męczy wzrok przy dłuższym strzelaniu.
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: Tommy »

Każda stal rdzewieje to tylko kwestia czasu :)
juhas
Posty: 27
Rejestracja: śr 31.sie.2016 - 09:01
Moja broń:

Re: Najmocniejszy rewolwer a także najbardziej polecany, Uberti remington 1858 inox?

Post autor: juhas »

Dlatego nie widzę sensu w zakupie INOXA.
Chyba, że się komuś tak podoba, że zachorował na taki.
ODPOWIEDZ