Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Arab »

Nic już nie powiem , bo zaraz wyskoczy ta histeryczka Agnieszka :shock:
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Kto produkuje te kapiszonowniki? Czy to nie jest ten kapiszonownik KENBUD który jest zaprezentowany na YouTube? Oba wyglądają identycznie...
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Arab »

Tak to ten sam
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

To na stronie ATENAGUNS ten kapiszonownik jest za 120 pln, w zakładce "akcesoria czarnoprochowe".
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

No i mamy poprawioną wersję kapiszonowników Kebud, a kolega Zbigu pewnie spoczął na laurach...trzeba będzie kupić bo się nie doczekam:-(
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Wycior »

Jakiś czas temu nabyłem na Alergo tanie, plastikowe kapiszonowniki w formie pókolistego paska z koluszkiem na końcu. Nie spodziewałem się po nich wiele, ale kupiłem z ciekawości. W praktyce do Remingtona 1858 (Uberti) okazały się rewelacyjne - w moim odczuciu dużo wygodniejsze od jakiegokolwiek metalowego kapiszonownika który trzymałem w ręce. Użyłem kapiszonów S&B 4.0. W Colcie Walkerze kapiszonowniki te sprawowały się gorzej z powodu innego kształtu wycięć na kominki.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Mówisz kolego Wycior, że taka fajna ta popierdułka? No to chyba się skuszę...:-)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Wycior »

FunkyKoval5 pisze: ndz 20.sie.2017 - 16:03 taka fajna ta popierdułka?
Kupowałem koreczki-zaślepki do kominków i tak z ciekawości dorzuciłem do zamówienia parę kapiszonowników. Teraz nabyłem kilka następnych i do Remingtona używam już tylko tych. W Hawkenie też się świetnie sprawdziły, natomiast w Walkerze i Carletonie - porażka.

Odczucie wygody użytkowania jest zawsze subiektywne i może zależeć od osobistych preferencji i przywyczajeń manualnych. W moim przypadku plastiki mi podeszły, gdyż założony do Remingtona bęben potrafię zakapiszonować w 6-7 sekund. Naciskam kubeczek na kominek, odrywam, przesuwam pasek w palcach o jedną pozycję, w tym samym czasie obracam lewą ręką bęben, itd.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Taśma może pomieścić 6 kapiszonów o średnicy ~4.0-4.2 mm.
Na innej aukcji oferuję wersję w rozmiarze 4.3-4.5 mm (dla RWS1075, Sellier&Bellot 4.0)
Czy to nie pomyłka? Mam Remika i używam RWS 1075 ,a u tego gościa RWS1075 to 4,3-4,5mm.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Wycior »

S&B 4.0 mają zewnętrzną średnicę ok. 4.47 mm (nie mam tego teraz jak sprawdzić, ale kiedyś mierzyłem). RWS 1075 mają podobną średnicę i też pasują. 4 mm to nominalna średnica kominka - oczywiście w stronę podstawy kominek się rozszerza. W praktyce wewnętrzna średnica kapiszona jest minimalnie większa, aby dało się go na ten kominek nasadzić. Używam właśnie tych kapiszonowników 4.3-4.5 mm.
Zbigu
Posty: 21
Rejestracja: czw 09.lut.2017 - 12:26
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Zbigu »

Co do kapiszownika www.polishcappers.com to jest to bez wątpienia najlepszy kapiszonownik do Remingtona jaki jest dostępny na całym świecie. Widziałem na ZKS kapiszonownik konkurencyjny wspomniany tutaj w akcji i człowiek, który się nim posługiwał miał olbrzymie problemy z zakładaniem kapiszonów do swojego Remingtona. Kapiszony spadały mu i co drugi, trzeci zakładał palcami i musiał dopychać kapiszony palcami. Tu pisze bez żadnego negatywnego marketingu, po prostu czysta obserwacja. Żeby jednoznacznie się wypowiadać o produkcie Polishcappers trzeba go mieć w ręku i przetestować na Remingtonie ;) a nie pisać jak kolega Sadam AlAdin nie mający pojęcia o tym kapiszonowniku i nigdy go nie testując. Każdy kto jest rozsądny najpierw przetestuje sobie u kolegi jeden i drugi na swoim Remingtonie i dopiero wybierze lepszy. Pamiętajmy, że kapiszonownik Polish Cappers jest stworzony SPECJALNIE od zera na potrzeby Remingtona i dlatego nie ma tu kompromisów, jest po prostu najlepszy na świecie. Widząc jak działa kapiszonownik Unikap vel Kenbud z Remingtonem nie mam wątpliwości, który jest lepszy w tym przypadku. Ludzie sami wiedzą co jest dobre i czas pokaże, które rozwiązanie się lepiej sprawdzi do Remingtona. Oczywiście do Colta zawsze było sprawdzone rozwiązanie TDC i ślimakowe kapiszonowniki dlatego nie zajmowałem się tym tematem. Zrobienie głowicy do Colta jest bardzo proste ale nie jest priorytetem. Celem było zaspokojenie Remingtonowców i tak się stało.

Pozdrawiam,
Zbyszek
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Więc skąd te pochwały dla Unikapa? Jeśli jest aż tak bardzo do dupy... Mam Remika, ale jestem na etapie kupna Colta lub nawet dwóch i co miałbym począć z kapiszonownikiem który ładuje tylko Remika...?
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Osobno kupić ślimaka do Coltów...koń by się uśmiał z takiego pomysłu...
Zbigu
Posty: 21
Rejestracja: czw 09.lut.2017 - 12:26
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Zbigu »

Nikt nie namawia do kupowania drugiego kapiszonownika ja tylko mówię jak jest z obserwacji, a jedyną osobą chyba, która chwali jest Saddam ;) Chyba ma w tym jakiś interes. Kupuj co chcesz świat jest wolny i jest wolny rynek.

Do Remingtona nie ma lepszego kapiszonownika jak www.polishcappers.com i to wie już wiele osób. Jak będziesz mieć możliwość to przetestuj oba to wtedy sam sobie wyrobisz zdanie a nie będziesz słuchać opinii mojej czy innych osób.

pozdrawiam,
Zbyszek
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Można kupić najlepszy kapiszonownik do Remika a Colty ładować paluchami...i gdzie tu sens...?
ODPOWIEDZ