Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: gondoljerzy »

Masz rację, a ja pobłądziłem. Ciekawe dlaczego nie pasuje do Colta? Na oko dostęp do kominka wydaje się w nim łatwiejszy.

Swoją drogą, sam się zastanawiam nad kapiszonownikiem. Nie tyle chodzi o czas, co o palce z resztkami smaru po załadowaniu komór bębenka. Nawet po solidnym wytarciu w szmatkę paluchy pozostają ciut śliskie i niekompatybilne z kapiszonami.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Oglądałem film z tą ulepszoną podróbką, wygląda na to że ładuje wszystko bez problemów. Na stronie AtenaGun jest za 120 pln, taniej niż w Saguaro.
Zbigu
Posty: 21
Rejestracja: czw 09.lut.2017 - 12:26
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Zbigu »

Co do ładowania Colta można sobie zaadoptować spiłowując głowicę od przodu.

Tu najnowszy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=c6QcLAlnVIM w języku angielskim.
Tu https://www.youtube.com/watch?v=hyd6jLUYX_4 jest film z ładowania Colta Army 1860 Uberti.

Mój kapiszonownik powstał oryginalnie z myślą o użytkownikach Remingtona New Army bo byli poszkodowani, nie mieli dobrego rozwiązania.

Za jakiś czas wypuszczę na rynek drugą wersję z nową głowicą ładującą Remika i Colta. Na razie użytkownicy Colta mogą sobie w ciągu 5 min przystosować kapiszonownik Polish Cappers do swoich Coltów.

Zaletą naszego rozwiązania jest min. a. brak ruchomych części w głowicy oraz pojemność na 160 kapiszonów wszystkich typów bez skrzydełek.
O walorach estetycznych nie wspomnę.

pozdrawiam,
Zbigu
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Wszystko to prawda Zbigu, Twój kapiszonownik wygląda bardzo profesjonalnie. To że jest trochę droższy to w sumie nic takiego przy satysfakcji z używania. Narazie mam Remika, ale zakochałem się też w Coltach i bardzo by mi odpowiadała wersja ładująca różne rewolwery.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Zbigu na jakim etapie są prace nad nową wersją Twojego kopiszonownika?
Zbigu
Posty: 21
Rejestracja: czw 09.lut.2017 - 12:26
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Zbigu »

Cześć, na razie sprzedajemy wersję Remington. Mamy 100% zadowolonych Klientów. Wersja ze zmienioną głowicą /zmiana to tylko lekkie odchudzenie pod Colta/ jest technologicznie gotowa ale pewnie wprowadzimy ją na rynek dopiero w przyszłym roku. Obecna wersja do Remingtona zostanie w ofercie bo cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem / ciągle jest dużo Klientów posiadających wyłącznie Remingtony/. Nie śpieszymy się z wprowadzaniem zmian ponieważ obecna wersja jest idealna a tak jak pisałem głównym celem było wsparcie użytkowników Remingtona bo byli poszkodowani w stosunku do tych co strzelają wyłącznie z Colta. Dla tych co mają i Colta i Remika można przystosować obecny model w 5min spiłowując lekko głowice pilnikiem. Nie wprowadzamy również sprzedaży poprzez sklepy choć otrzymaliśmy oferty współpracy od największych sklepów w Polsce i na świecie. Tak sobie wymyśliłem, ze jedynym miejscem na całym świecie gdzie można kupić oryginalny kapiszonownik Polish Cappers jest właśnie nasz sklep internetowy www.polishcappers.com i tego nie zmienimy bo nie ma potrzeby i chęci z naszej strony.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zakupy w naszym sklepie ;).
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Myślisz że gdyby nowy kapiszonownik ładował oba rodzaje rewolwerów to sprzedaż by Ci spadla? Cos mi mówi że nie.A co z ludźmi którzy użytkują oba rodzaje gnatów? A z takimi co mają dwie lewe ręce i w 5 minut zniszczą kapiszonownik wart 170 pln, próbując przystosować go do Colta?
Zbigu
Posty: 21
Rejestracja: czw 09.lut.2017 - 12:26
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Zbigu »

Spoko masz rację będzie do Colta oddzielny model w przyszłości /Colt i Remington/, ten obecny model zachowam dalej w sprzedaży, bo bardzo się podoba ludziom z Remingtonami /są ich tysiące/. Prawdę mówiąc to cały ten projekt wziął się z tego, że problem mieli Remingtonowcy. Chciałem pokazać światu, że Polak potrafi zrobić coś co innym na świecie nie wychodziło i udało się. Kto śledzi losy tego projektu od początku to wie. To jest bardzo duża satysfakcja, wymyśleć coś nowego, zrealizować i zostawić po sobie na świecie ;). Za parę lat jak dobrze pójdzie mam nadzieję, że na każdej strzelnicy będzie ktoś z tym kapiszonownikiem w Polsce ale i na świecie. Najbardziej cieszę się, z opinii kolegów z USA i UK, którzy porównują mój wynalazek z TDC i jednoznacznie wskazują na nasze rozwiązanie jako znacznie lepsze, ładniejsze mniej zawodne. Dobry kapiszonownik musi mieć jak najmniej ruchomych części /części pracujących/ bo z czasem może się rozpaść. Miałem kapiszonowniki listwowe, które są na rynku od dawna i te blaszki trzymające kapiszon po prostu z czasem się odkształcały i już nie dawało się używać kapiszonownika. Dlatego w moim modelu od początku nacisk został położony na a. estetykę, b. funkcjonalność/niezawodność i minimum części, które mogą ulec zniszczeniu, c. unikalny kształt i wykonanie głowicy. Sam zakupiłem niedawno Colta Army 1860 na potrzeby testowania zmodyfikowanej głowicy /po prośbach użytkowników Coltów/ i jest extra, dlatego na pewno pojawi się model do Colta i do Remingtona w późniejszym czasie. Pewnie obecny model PCA zostanie z Orłem w sprzedaży, model PCB z samym Logo po wyprzedaży pewnie zniknie z oferty bo jednak więcej sprzedaje się z Orłem i dobrze bo to podkreśla Polskie pochodzenie naszego kapiszonownika. Co do wielkości to jest ona moim zdaniem optymalna 150-160 kapiszonów co umożliwia bezproblemowe trzymanie w dłoni nawet w zimie w rękawiczkach. Mniejszy model byłby tańszy ale wg mnie cena nie jest tu istotna, a raczej ergonomia i wygoda korzystania z kapiszonownika. Sposób ładowania kapiszonów przy większym zasobniku jest znacznie uproszczony i wygodniejszy. Ogólnie mam bardzo dużą satysfakcję i cieszę się, że ludzie doceniają tę pracę i ten projekt. PS. Co do wielkości sprzedaży to jest ok i nie musi być większa, to nie jest cel a tylko poboczny efekt wynalazku dlatego nie wstawiam go do sklepów i nie robię wielkich kampanii wokół tego projektu. Jedynym miejscem gdzie można zakupić kapiszonownik jest sklep www.polishcappers.com, dziękuję wszystkim którzy już skorzystali z oferty, pokazujcie swoim kolegom na strzelnicach na pewno się im spodoba.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

To cholernie długo, czekać do przyszłego roku...😥
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Kilka dni temu SHARG wrzucił na Alle...kapiszonowniki uniwersalne UNIKAP, czy jakoś tak, podobno ładują różne klamki i nie wyglądają najgorzej. Ktoś kupił, używa? Z tego co widać ludziska kupują...nie czekają...
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: Arab »

Mam UNIKAP i sobie chwale ! Lepszy od tego poliszkapera od zbiga ! Nikt od nikogo nie zerżnąl projektu bo jest pełno takich autorskich projektów . wolę ten UNIKAP niż ten poliszkapers ,nie dosyć że cena ok ,to pasuje do remików i coltów . Ten od zbiga niby trwalszy ale cena mnie powaliła ,oraz ta uniwersalność hehehe!!! bo grawer mam w ..... ie!!!
Zbigu zapomniał dodać iż jest mistrzem w wielu konkurencjach broni CP !!
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: gondoljerzy »

Cena aż tak bardzo się nie różni, ale estetyka UNIKAPa kuleje. Za te pieniądze można by użyć wkrętów ze stożkowymi łebkami i je wpuścić w powierzchnię.

Obrazek
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik uniwersalny do Remingtona i innych

Post autor: FunkyKoval5 »

Różnica w cenie nie jest duża, to raptem jakieś 2-3 dyszki, a wygląd to rzecz gustu. Największą zaletą Unikap-a jest prawdziwa uniwersalność. Dla mnie i pewnie dla wielu posiadaczy różnych rewolwerów problem może stanowić możliwość ładowania Remingtona a Colta dopiero po przeróbce głowicy(jak spieprzę przeróbkę to jestem w plecy). Nie wiem czemu to taki problem zrobić naprawdę jeden uniwersalny kapiszonownik, Zbigu twierdzi że to tylko zmiana głowicy. Teraz mam Remika ale chcę kupić jeszcze Colta, może dwa więc pewnie nie będę czekał aż Zbigu się zmobilizuje a szkoda bo jego kapiszonownik jest naprawdę ekstra...
ODPOWIEDZ