Remington New Army model 1858 kal. '44 - wymienność bębnów różnych producentów

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Adam.Sokolowski
Posty: 2
Rejestracja: sob 04.lut.2017 - 22:52
Moja broń:

Remington New Army model 1858 kal. '44 - wymienność bębnów różnych producentów

Post autor: Adam.Sokolowski »

Szanowni Koledzy,

witam wszystkich serdecznie jako osoba nowa na forum, aczkolwiek już z pewnym niewielkim, podstawowym zasobem sprzętu i wiedzy.
Moje pytanie dotyczyłoby zagadnienia wymienności bębnów pomiędzy różnymi producentami replik Remingtonów.
Mam Euroarmsa (wykończenie matowe, tzw. aquafinicsh)) z roku 1971. i jego bęben pasuje do Armi San Marco o pięć lat młodszego prawie idealnie, po strzale trzeba jeszcze ręcznie obrócić bębenek o parę stopni. Pewnie sprawa do drobnej regulacji. Odwrotnie włożyć się nie da, do ASM nie pasuje ten od EA.
Gdyby ktoś chciał do Euroarmsa sprzed 46-ciu lat dokupić bęben, to za czym powinien się rozglądać?
Współczesny bęben inoxowy Euroarmsa? Czerniony od Pietty?
Pozdrawiam wszystkie osoby, które będą próbowały pomóc w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Remington New Army model 1858 kal. '44 - wymienność bębnów różnych producentów

Post autor: Bready »

Adam.Sokolowski pisze: śr 08.lut.2017 - 10:22 Mam Euroarmsa (wykończenie matowe, tzw. aquafinicsh)) z roku 1971. i jego bęben pasuje do Armi San Marco o pięć lat młodszego prawie idealnie, po strzale trzeba jeszcze ręcznie obrócić bębenek o parę stopni. Pewnie sprawa do drobnej regulacji.
Raczej nie regulacji a wymiany popychacza na dluzszy.
Tylko po tej wymianie oryginalny beben bedzie sie obracal za daleko.
Adam.Sokolowski
Posty: 2
Rejestracja: sob 04.lut.2017 - 22:52
Moja broń:

Re: Remington New Army model 1858 kal. '44 - wymienność bębnów różnych producentów

Post autor: Adam.Sokolowski »

Świetnie, dziękuję za odpowiedź. Oryginalny bęben od tego San Marco jest jednostrzałowy, ma tylko jedną prawidłową komorę, reszta nie ma ścianek pomiędzy sobą nawzajem. Chyba w Niemczech i Czechach ustawy wymuszają coś takiego. Nie byłoby więc szkodą zastąpić go jakimś sensowniejszym.
ODPOWIEDZ