Zakupy gdzie i jak?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
pawel723
Posty: 4
Rejestracja: sob 04.lut.2017 - 17:22
Moja broń:

Zakupy gdzie i jak?

Post autor: pawel723 »

Witam przepraszam bo zapewne jest sporo takich tematow ale juz siedze chyba z 5 godz i nic nie znalazlem na necie.

A dokladnie jakie sa przepisy posiadania broni czarnoprochowej w czechach takie jak w polsce?
Dlaczego w sklepach militarnych w Czechach Austrii nie ma czarnoprochowcow? Bo szukam taniej niz w polsce a mieszkam blisko granicy a nie chce jechac po sam proch.
Znalazlem pare w Czechcach ale niewiele umiem przetlumaczyc z czeskiego sa to uzywki w bardzo fajnych cenach okolo 500 zl np
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/20 ... -new-army/
Dlaczego sprzedawca napisal ze trzeba pozwolenie ?
Zna ktos moze sklepy tanie w Polsce albo Czechach z nowymi rewolwerami.
Prosze o pomoc :-)
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: Szaddam »

Z tego co wiem, w Czechach na broń wielostrzałową potrzebne jest pozwolenie, na jednostrzałowce nie.
Każdy kraj ma własne regulacje i trzeba mieć to na uwadze!
To i na zakup rewolweru z Czech raczej bym nie liczył. Łatwiej z Niemiec czy Francji.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: roundball »

W Czechach da sie kupić ale trzeba załatwić ichnią zgode przewozową.
Było na którymś forum ale nie mogę znaleźć.
U nich dwustrzałowce bez papieru więc dubeltówki, kodiaki i derringary GG itp. można.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: Szaddam »

Racja! :ok:
Dwu-strzałowce też nie podlegają pozwoleniom.
pawel723
Posty: 4
Rejestracja: sob 04.lut.2017 - 17:22
Moja broń:

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: pawel723 »

Witam
W takim razie chyba daruje sobie wycieczke do Czechow nie ma wyboru zadnego chodz uzywki niektore sa bardzo ciekawe i nawet po 500 zl na nasze. Ale jak mam miec jakies problemy bo pozwolenia itp itd. No chyba ze znajde jakiegos kolege na forum co sie zna i umie po czesku sie dogadac haha i odstapie jakis pieniadz za pomoc wtedy bo naprawde sporo bym zaoszczedzil w porownaniu z polskimi cenami.
A dokladnie u nas Remington 1858. 44 kal i lufa 8 cali wersja podobno inox jest bardzo fajna w utrymaniu kosztuje 2450 (uberti)
Jak myslicie dobry model aby dobrze postrzelac ? No chyba ze sie myle podajcie linki do podobnych moze tematow :-P
Nie jest to wydatek paru stow aby pojsc do sklepu i kupic. Aha wlasnie lepszy z regulowanym wskaznikiem czy bez ?
Ma ktos moze jeszcze znajomosc z wieloma innymi wersjami bo samego remingtona jest chyba z 10. Roznia sie czasami rocznikiem ciut nowsze sa tez, sa wersje na marynarke na armie, kolorystyczne itp. Czy ten co napisalem bedzie najlepszy ?
Pomozcie mi cos wybrac :-(
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: Szaddam »

Z rewolwerami z Czech ten jest problem, że Ty potrzebujesz tylko chęci i kasy, ale czech żeby sprzedać musi to zrobić na papier.

A strzelałeś już czegoś? Na strzelnicy byłeś (znaczy oglądałeś, dotykałeś,itp.)?
Bo jak nie, to sugeruję, najpierw się przejedź i przekonaj na własne oczy co i jak.
Świetna większość wielbicieli CP zaczyna od remingtona - klasyczny, piękny wygląd, pełna rama, prosta obsługa.
Tylko czemu inox???
Zalet wiele więcej on nie ma (jak oksyda), a sam poczujesz się "wielbiący inaczej" jak jako jedyny błyszczeć będziesz sprzętem na torze ;)
pawel723
Posty: 4
Rejestracja: sob 04.lut.2017 - 17:22
Moja broń:

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: pawel723 »

Ogladalem filmiki na temat inoxu i gosciu jasno powiedzial ze duzo latwiej sie czysci inox i widac gdzie brudne i nie rdzewieje nawet jesli dobrze o niego nie zadbamy :-P
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: Wena2k432 »

Z tym nie rdzewieniem to uważaj, bo już były zdjęcia rdzewiejących inox'ów ;) Co do czyszczenia, to wbrew pozorom wymaga więcej dokładności (właśnie dlatego, że widać ślady). Ja osobiście wolę oksydę, ale kup to co tobie się podoba, bo to jest najważniejsze :) Najlepiej wcześniej, jak pisał kolega Szaddam, wpadnij gdzieś na strzelnicę gdzie się dymi.
Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: Hans »

Pewnie to nie był INOX tylko model Niklowany :lol: Srebrne jakoś do mnie nie przemawiają, ale to kwestia gustu. O broń trzeba dbać. Obojętnie co by to było. Jak dbasz tak strzelasz :-D
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: Heron »

INOX jest fajny, ale z uwagi, że już niejeden raz robiliśmy oksydę

https://blackpowder.pl/nakladanie-okdysy-na-goraco/

dalej uważam, że właśnie taki jest łatwiejszy w utrzymaniu. Łatwiej w razie rys i uszkodzeń, odnowić całość ... tak, że nie widać różnicy pomiędzy nowym a używanym. Oczywiście, INOX wygląda dla części osób po prostu obłędnie - jak się podoba i stać, nie ma się co zastanawiać - kupować i strzelać :) :D
juhas
Posty: 27
Rejestracja: śr 31.sie.2016 - 09:01
Moja broń:

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: juhas »

Hans pisze: pn 06.lut.2017 - 13:40 Pewnie to nie był INOX tylko model Niklowany :lol: Srebrne jakoś do mnie nie przemawiają, ale to kwestia gustu. O broń trzeba dbać. Obojętnie co by to było. Jak dbasz tak strzelasz :-D
Ja i kilka osób na grupie miało zardzewiałe lufy w INOXIE Pietta.
Nie były to modele niklowane.
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: MicromaX »

gosciu z YT o ktorym wspominasz robi tak zwane "lokowanie produktu". robi dobra robote, ale nie bez powodu zachwala inoxa i remongtona uberti. bo po prostu maja na tym wieksza marze.
ja bym proponowal poszukac rewolweru z lat 70`tych. lepsza jakosc i lepsze wykonanie.

5 godznin to zdecydowanie za malo aby poznac wszystkie za i przeciw.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Zakupy gdzie i jak?

Post autor: slaw29 »

"Witam przepraszam bo zapewne jest sporo takich tematow ale juz siedze chyba z 5 godz i nic nie znalazlem na necie."

To mało jak tak miesiąc posiedzisz to dalej mało co będziesz wiedzieć . Ani się nie zasrywaj z jazdą do czech po remika bo szkoda kasy i czasu . Jedz do Pentagonu i kup Hege Uberi 8 cali i będziesz zadowolony jak 95 % użytkowników tego sprzętu . Nie kupuj wysyłkowo bo będą problemy o których pisano wielokrotnie na forum. Jak liczysz każdą stówkę to odpuść sobie strzelanie bo tanie to nie jest.
ODPOWIEDZ