Regulacja spustu

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwester
Posty: 7
Rejestracja: ndz 02.paź.2016 - 09:58
Lokalizacja: Paryż
Moja broń:

Regulacja spustu

Post autor: Sylwester »

Witam posiadam Remingtona 1858 uberti i zastanawia mnie, czy można w jakis sposób zrobic żeby spust był miększy? tzn zeby lekko sie wciskał i aby nie trzeba było używać tyle siły. Bo zauważyłem ze przy naciskaniu na spust przy wystrzale który działa nieco cieżko drży lekko ręka co nie wpływa dobrze na wynik na tarczy...
Czy ktoś juz próbował zrobić coć zeby w jego CP spust działał bardziej jak w broni normalnej gdzie lekkie naciśnięcie spustu powoduje wystrzał?
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Regulacja spustu

Post autor: Stefanek »

Oczywiście, że można. Mechanizm spustu w takim rewolwerze jest bardzo prosty i bardzo łatwo jest go zmodyfikować. Ale sorry... nie powiem Ci jak, bo jak nie masz doświadczenia, to broń zniszczysz. A skoro pytasz, to znaczy, że nie masz doświadczenia. Nie chcę się wymądrzać i nie mam zamiaru Cię jakoś tam dołować, ale lepiej daj zarobić parę groszy najbliższemu rusznikarzowi. Spust będziesz miał lżejszy, a i głowę spokojną, że wszystko jest zgodnie ze sztuką.
A druga sprawa... co to znaczy "jak w broni normalnej"? Czy CP to nie jest "broń normalna"? Bo według mnie jest, tylko że CP. :-) No i poza tym z tą "lekkością" spustu w broni "normalnej" to też bym nie przesadzał... To wcale nie jest reguła ;-)
Zresztą zaraz pewnie i tak odezwie się ktoś, kto nie będzie miał takich skrupułów jak ja i na pewno wszystko Ci wytłumaczy :-) Ja w sumie bym się nie odzywał, ale ta "broń normalna" tak na mnie podziałała ;-)
Awatar użytkownika
Sylwester
Posty: 7
Rejestracja: ndz 02.paź.2016 - 09:58
Lokalizacja: Paryż
Moja broń:

Re: Regulacja spustu

Post autor: Sylwester »

Nie mam możliwości wybrać sie do rusznikarza ponieważ mieszkam w Paryżu a tutaj taka usługa kosztuje wiecej niz sam rewolwer dlatego był bym wdzięczny za wytłumaczenie jak to zrobic i spróbuje sam a jeśli zepsuje rewolwer to trudno moj rewolwer moja sprawa...
RONIN
Posty: 17
Rejestracja: śr 21.gru.2016 - 12:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moja broń:

Re: Regulacja spustu

Post autor: RONIN »

Jak jesteś w Paryżu to go lepiej noś przy sobie a spustem pobawisz się przy okazji których tam nie brakuje ;) taki żarcik
Awatar użytkownika
Sylwester
Posty: 7
Rejestracja: ndz 02.paź.2016 - 09:58
Lokalizacja: Paryż
Moja broń:

Re: Regulacja spustu

Post autor: Sylwester »

Hahaha🤣 Wsumie racja 😂
ODPOWIEDZ