Remington orginal

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Remington orginal

Post autor: amigo »

Może niezupełnie w temacie remingtona ale jego brata colta znanego z upierdliwych niedoróbek konstrukcyjnych czy w epoce użytkownicy tych rewolwerów poprawiali/modyfikowali je we własnym zakresie np w celu eliminacji zacięć, poprawy celności itp ?
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Remington orginal

Post autor: amigo »

W temacie Remingtona vs Colt - jak w XIX w użytkownicy podchodzili do tych marek, czy jest jakiś cień prawdy w opowieściach jakoby to podczas wojny secesyjnej zamieniano Remingtona na 2 Colty, czy to raczej taka miejska legenda? Jak dawniej oceniano funkcjonalność i niezawodność - chodzi mi o tzw. postrzeganie marki.
Laszek
Posty: 34
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 23:18
Moja broń:

Re: Remington orginal

Post autor: Laszek »

Masz wiele racji ruszniku, ale od 19 wieku trochę się technologia zmieniła obrabiarki cnc itp. rzeczy, dlatego koszt jednostkowy jest mniejszy (jedna z przyczyn).
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Remington orginal

Post autor: Leszek.sz. »

Remington Rider DA z kanelowanym bębnem:
http://percussionrevolvers.com/index.php?topic=493.0
Szkoda że nikt nie produkuje repliki. Nie każdego stać na oryginały.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Remington orginal

Post autor: roundball »

Akurat jeśli chodzi o sam wygląd to takie kanelowane bębny do remików robi Pietta. Tyle że są połowe droższe i mało dostępne w Pl.
Bodajże w zeszłą zimę był taki na bezowym za jakieś 400zł jak dobrze pamiętam. W samych rewolwerach czasami się zdarzają w jakichś limitowanych wersjach. Było kilka na Alle. z lufą 5.5 i moletowanymi okładkami ze dwa lata temu.
Najprościej dokupić we Francji. Są droższe bo ze względu na te kanelowanie robią je podobno z lepszej stali.
https://www.westernguns.fr/accessoires/ ... le-44.html

Co do Ridera i innych rewolwerów SA-DA to te mechanizmy nie zawsze były udane- choćby taki Starr.
Najlepsze podobno miał Adams ale nie mam konkretniejszej wiedzy na ten temat.
Na temat mechanizmów SA-DA to bu mógł rusznik się wysilić z jakimś małym artykulikiem,
Choćby tylko na temat różnic konstrukcyjnych i tego jak były odbierane na rynku cywilnym i w armiach.
ODPOWIEDZ