Mang in Graz Match Pedersoli cal. .38

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
hubertus
Posty: 52
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Mang in Graz Match Pedersoli cal. .38

Post autor: hubertus »

W moim odczuciu to jeden z pistoletów, o najładniejszej linii, typowo europejskiej, wyważony i smukły. To pistolet inny od wyrobów Ardesy. Zamek pistoletowy w wersji dojrzałej, wykonany perfekcyjnie, kultura pracy zamka i przyspiesznika jest bez porównania lepsza niż w znanych mi pistoletach Ardesy, tu wszystko jest wyważone, kurek nie wali z całą mocą sprężyny, uderza lekko, ale na tyle mocno aby zbić kapiszon, nie powoduje przy tym drgań broni, przyspiesznik można ustawić na muśniecie palcem.
Ciężka wyczynowa lufa, montowana na hak do brandeki, zwężająca się lekko ku wylotowi, burnirowana na błyszczący brąz, nie nagrzewa się szybko, pistolet trochę ciąży na lufie, ale to nie przeszkadza.
Rękojeść wykonana z pięknego kawałka drewna orzechowego, olejowania i woskowana.
To zdecydowanie dobra i celna broń, wyniki są od razu widoczne na tarczy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 12.paź.2006 - 10:51 przez hubertus, łącznie zmieniany 1 raz.
BING0
Posty: 11
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 17:57
Moja broń:

Post autor: BING0 »

Zapytam tak z ciekawości, co znaczy zamek w wersji dojrzałej?
Czy tą dojrzałość daje mu łańcuszek?
A może o coś innego tu chodzi.
A swoją drogą to przy tym poziomie broni to miejsce na zamek strasznie "zmordowane".
hubertus
Posty: 52
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: hubertus »

BING0 pisze:Zapytam tak z ciekawości, co znaczy zamek w wersji dojrzałej?
Czy tą dojrzałość daje mu łańcuszek?
A może o coś innego tu chodzi.
A swoją drogą to przy tym poziomie broni to miejsce na zamek strasznie "zmordowane".
Drogi Bingo

Pozwolę sobie troszeczkę uzupełnię twoje braki w znajomości żeczy, Zamek w wersji dojrzałej z tak zwaną sprężyną przednią to konstrukcja, często stosowana w klasycznych pistoletach pojedynkowych. Różnica między wersją przejściową nie są dość znaczne, ale główna polega na tym że wersja przejściowa była stosowana w broni przerabianej ze skałkowej. Taki rodzaj zamków montuje Ardesa w większości swoich wyrobów. Istniała także wersja dojrzała zamka kapiszonowego z tylną sprężyną, montowana w karabinach. A co do "zmordowanego miejsca" to być może na zdjęciu to tak wygląda, ale gwarantuję Ci ze miejsce to jest frezowane z należytą dokładnością.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Dwa zdania wtrącę .
Faktycznie mogą razić ślady po frezowaniu. Byłoby o wiele milsze dla oka , pięknie wygładzone gniazdo zamka. Ale zmora współczesnych nam czasów , czyli koszty i tak powodują , że Mang in Graz jest jednym z najdroższych pistoletów na rynku ( ok. 1040 EUR , cennik DP 2006 )
Zamek. Jedyny w swoim rodzaju . Nie ważne jak wygląda , gdzie ma sprężynę , ile w nim śrubek . Ważne jak działa . Ten się pozna na nim , kto choć raz naciągnie kurek.Sytuację użytkownika tego zamka można porównać do kierowcy samochodu , który z bardzo dobrego auta przesiądzie się na maybacha .

pimpek
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Piękny pistolet, gratuluje. :D

Jest to jeden z najszybszych kapiszonowych zamków. :!:
BING0
Posty: 11
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 17:57
Moja broń:

Post autor: BING0 »

Pozwolę sobie troszeczkę uzupełnię twoje braki w znajomości żeczy, Zamek w wersji dojrzałej z tak zwaną sprężyną przednią to konstrukcja, często stosowana w klasycznych pistoletach pojedynkowych. Różnica między wersją przejściową nie są dość znaczne, ale główna polega na tym że wersja przejściowa była stosowana w broni przerabianej ze skałkowej.
Jakoś nie zrozumiałem na czym polega jego dojrzałość.
Z tekstu wynika , że tylko na tym, że stosowany był w pistoletach pojedynkowych.
Może jednak ktoś sie pokusi i wyjaśni na czym polega wyższość tego zamka nad tymi, obecnie nagminnie używanymi??
Teoretycznie zamek kapiszonowy powinien mieć łańcuszek ale rzadko się to zdarza.
W tym zamku on jest, ale czym więcej się różni?
hubertus
Posty: 52
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: hubertus »

Wersja dojrzała, to wersja zamka wykonywana do "nowej" broni kapiszonowej, wykonanej od początku jako broń kapiszonowa, a nie do broni przerabianej ze skałkowej, olbrzymie ilości karabinów i pistoletów było przerabianych na broń kapiszonową, stąd dosyć duże rozmiary blachy zamkowej w wersji przejściowej, maskującej miejsce po zamku skałkowym, w zamku dojrzałym blacha już nie musiała być tak dużych rozmiarów, wersja ta była raczej wykonywana do broni wysokiej jakości, bardzo precyzyjnie wykonane, (z sprężyną przednią do pistoletów, a tylną głównie do długiej broni myśliwskiej).
BING0
Posty: 11
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 17:57
Moja broń:

Post autor: BING0 »

Czyli mówiąc krótko, jest to zamek kapiszonowy.Jego charakterystyczną cechą jest łańcuszek nie występujący w zamku skałkowym. :D
ODPOWIEDZ