Jaki rewolwer wybrać na start?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Heron »

10 i 25 metrów ... nie ma praktycznie nic znaczenia. Strzelasz w cel. Na 50 zaczyna się zabawa :) a na 100 ... cieszysz się z trafienia w tarczę.

W Target, dasz radę wyregulować tak, że strzelasz w punkt. Przy innych nie masz takiej możliwości, czasami wręcz nie ma możliwości ruszenia przyrządów celowniczych i musisz się przyzwyczajać do danej sztuki broni. Są to przeważnie niewielkie różnice, ale są. Sumując - celując z 25m w 10 ... trafiasz w 5 :) z prawej strony, czyli chcąc trafić w 10, celujesz w 5 z lewej strony - done. Jak to wiesz, to trafiasz w 10 ...

Najlepiej spróbuj na początek na strzelnicy, umów się - ostatnio BrzydkiBurak organizuje trochę spotkań w Twoich okolicach. Jest tam na pewno jedna osoba, która promuje CP, więc na pewno udałoby się porozmawiać i sprawdzić to w realu.

W Katowicach mamy regularne spotkania, gdzie przy stole można spokojnie porozmawiać, zobaczyć, pomacać :) pobawić się. Dziś nawet wcześniej jest wypad na strzelnicę, gdzie będzie można samemu postrzelać.

PS. postaram się dziś dotrzeć do sklepu Pentagon, mieli tam mieć dostawę, więc jak się uda, zrobię troszkę dobrej jakości zdjęć aby uchwycić różnice jakościowo-wykończeniowe. Np. jak wygląda zwykły Remik, HEGE, Lothar-walther ... gdzie ta różnica w cenie. Na pewno nie pozwolą mi rozebrać ich na części pierwsze :D ale ile się uda, tyle zrobię.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Heron »

Cool Hand Luke pisze:Euroarmsow już chyba w Polsce nie sprzedają, nie mogę ich znaleźć.
Tylko i wyłącznie allegro, olx ... egun ... są to modele raczej starsze. Zerknij zresztą w dziale sprzedaż dałem troszkę zdjęć 30 i 40 letniej broni :) po tylu latach dalej są ... niesamowite :D
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Heron

Post autor: Bready »

Cool Hand Luke pisze:A czy target z regulowanym celownikiem strzela na wprost? Czy też trajektoria lotu kuli jest troche krzywa jak w pozostałych remingtonach?
Nie "jak w pozostałych remingtonach" ,a jak w kazdej broni palnej.
Tak na wprost to tylko z lasera ;) :-D
Cool Hand Luke
Posty: 10
Rejestracja: wt 09.sie.2016 - 20:32
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Cool Hand Luke »

Dzięki za odpowiedzi. Chyba zdecyduje się na inoxa target, skoro ma regulację przyrządów celowniczych i jest wykonany ze stali nierdzewnej. Mam jeszcze pytanie, jak to jest z tymi zawodami, dlaczego targetów nie można używać?
Janusz.szczela
Posty: 10
Rejestracja: pn 06.cze.2016 - 20:24
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Janusz.szczela »

Nie sa koszerne, ot co. W XIX wieku nikt nie regulowal przyrzadow celowniczych.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Heron

Post autor: Biker »

Cool Hand Luke pisze:A czy target z regulowanym celownikiem strzela na wprost? Czy też trajektoria lotu kuli jest troche krzywa jak w pozostałych remingtonach? Mówisz o strzelaniu z jakiej odległości 10m/25m/50m/100m?
Jedyna różnica to regulowane przyrządy celownicze. I jeśli np.: strzelając ze standardowego Remongtona trafiał będę w prawy górny róg to takim Targetem podreguluję sobie żeby był ustawiony pode mnie. . Ale Target (w inoxie) to dla mnie bezsens. Lepiej kupić (i taniej!) współczesną broń.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: .44 »

Kolego Luke czy kupisz Colta Pietty w najtańszym wykonaniu czy remingtonatargetainoxa za 1000 złotych więcej to będzie to broń "z dolnej półki" czyli w niskim standardzie wykonania. Nierdzewka wręcz gorsza, stal nierdzewna średnio nadaje się na broń, o wygląd więcej chodzi. Broni "markowej" nikt nigdy nie widział w wersji nierdzewnej. Piszesz że jak kupujesz to "coś porządnego", za 3,5 tysiąca nie dostaniesz ( piszesz 3,5 za wszystko czyli mniemam że rewolwer ze szpejem potrzebnym do strzelania i konserwacji). Remington Shooter Pietty (4,8 tysiąca) czy History 2 FWB ( nie produkowany już, kupno dobrego egzemplarza u Niemców na nasze wyjdzie ponad 5 tysięcy) Pattern Pedersolego za 3,5 tysiąca jest średni, zdarzają się babole, na beżowym forum były zamieszczone zdjęcia wytrzaskanej ramy od bębna. Dobre były rewowery R&S firmy Euroarms, nie produkowane już. Czasami można jeszcze dostać dobry używany egzemplarz w cenie porównywalnej do nierdzewki z tymi cudackimi przyrządami celowniczymi. Jest to dużo lepszy wybór niż gówniany inox z dziwnymi przyrządami celowniczymi które niewiele dają. Regulowane przyrządy nie pomogą w celnym strzelaniu. Najpierw należy nauczyć się strzelać, nie patrzeć na "krzywą trajektorię" tylko starać sie o skupienie. Nieważne gdzie, ale ma być. Potem korekta przyrządów, nie jest to trudne. Wysokość muszki można skorygować, jaskółczy ogon umożliwiający boczną regulację to jeden przejazd freza. I skupienie mamy w środku tarczy. Jednym słowem, zrewiduj swoje poglądy...
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: R0GNAR »

Do tego wszystkiego dodam że kolega Marek z rozklekotanego colta zawody wygrał :)
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Biker »

Podsumowując kup co Ci się podoba i będziesz zadowolony. Jak myślisz o zawodach (nawet amatorsko, raz na jakiś czas), kup klasyczną wersję nie Targeta. A czy Inox czy oksyda... Co kto lubi.
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Krzyszto43 »

Witam serdecznie wszystkich.
Pozwolę sobie "podpiąć" się pod temat.
Zaczynam dopiero swoją przygodę z CP i szukam swojego 1 rewolweru.
Zastanawiam się nad:
http://allegro.pl/remington-selekcjonow ... 12591.html
Na oficjalnej stronie Saguaro go nie widzę.
Kolejny to:
http://www.pentagon.pl/bron_czarnoproch ... _44_8.html
Lub:
http://www.pentagon.pl/bron_czarnoproch ... _44_8.html
Strzelać zamierzam rekreacyjnie 1-2 razy w miesiącu.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Wycior »

Przeczytaj sobie kilka postów wyżej (Kolega .44 i inni). Na początku kariery czarnoprochowej twoim głównym ograniczeniem nie będzie rewolwer, ale Twoje umiejętności. Cokolwiek byś kupił w przyzwoitym stanie technicznym będzie to celniejsze od Ciebie. Do strzelania rekreacyjnego nie musi to być wcale top model. Zwróć tylko uwagę na dobre wykonanie, bez istotnych i nietrudnych do wykrycia wad. Sprawdź czy leży dobrze w twojej ręce, bo pewny i wygodzny chwyt ma więszy wpływ na celność niż regulowane przyrządy. Jeżeli natomiast sądzisz, że inox będzie łatwiejszy w utrzymaniu, to jesteś w błędzie.
Ostatnio zmieniony sob 07.paź.2017 - 10:53 przez Wycior, łącznie zmieniany 3 razy.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Wycior »

W praktyce jedyną dobrze rokującą metodą zakupu SELEKCJONOWANEGO rewolweru jest udanie się do sklepu (najlepiej w towarzystwie doświadczonego kolegi) z odpowiednimi przyborami i jego własnoręczne wyselekcjonowanie. W dobrym sklepie selekcja będzie oczywiście łatwiejsza.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: RedGuy »

Odradzam allegro, najlepiej podjechać do stacjonarnego sklepu i sobie dokładnie sprawdzić ten który ci odpowiada. Sam kupowałem w Pentagonie na miejscu, ale jeśli wysyłkowo to najlepiej w sklepie co się tym zajmuje. Naczytałem się że tylko remington i Uberti. Okazuje się że jeśli chodzi o wykonanie (osiowość rewolweru, szczeliny) to buble zdarzają się każdej firmie, nawet selekcjonowanych Hege zdarzają się niedoróbki. Pozostaje jeszcze kwestia jak leży w dłoni. Jeśli to już na 100% ma być remington to przymierz się do Uberti i Pietty. Podobno Pietta ma większą rękojeść.
Może Cattleman, tylko do niego nabyć musisz praskę do ładowania.
Popieram przedmówców byś przeczytał kilka postów jak kupować jeśli masz zamiar sam nabyć. Ja kupowałem sam i porem odmieniałem bo po samodzielnym sprawdzeniu wyszła niewielka nieosiowość, ale nie żałuję bo zamieniłem przy okazji remingtona na Colta.
Awatar użytkownika
fuelcare
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 14:49
Lokalizacja: Szczecin
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: fuelcare »

ja niesmialo na poczatek doradzilbym jak najprostszy i najtanszy model. polkniesz bakcyla wtedy juz sam bedziesz wiedzial co bedzie ci dalej potrzebne, a moze ci to w zupelnosci starczy jesli to ma byc wylacznie dla relaksu :-)
ps. o kolega widze nidziczanin. niedlugo bede musial sie tam pojawic postawic swieczke dziadkom. pozdro
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Krzyszto43 »

Wycior pisze: sob 07.paź.2017 - 09:28 Jeżeli natomiast sądzisz, że inox będzie łatwiejszy w utrzymaniu, to jesteś w błędzie.
Na początku myślałem o inoksie ale to minęło.Ma być oksyda i raczej nie w wersji Target.
ODPOWIEDZ