Jaki rewolwer wybrać na start?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Cool Hand Luke
Posty: 10
Rejestracja: wt 09.sie.2016 - 20:32
Moja broń:

Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Cool Hand Luke »

Witam.
Zastanawiam się pomiędzy:
Rewolwer 1858 New Army INOX Target kal. 44
http://www.kaliber.pl/rewolwery/117999- ... -inox.html

Rewolwer New Army 1858 "Remington" - kolor srebrny (nierdzewny) kal. 44
http://www.kaliber.pl/rewolwery/116316- ... zarny.html

Rewolwer New Army 1858 "Remington" - kolor czarny kal. 44
http://www.kaliber.pl/rewolwery/116315- ... zarny.html

Rewolwer Remington 1858 NEW ARMY TARGET 8" KAL.44 UBERTI
http://www.kaliber.pl/rewolwery/117672- ... erti-.html

Co mnie zaniepokoiło to tak niska ocena rewolwerów w tym sklepie, ale to jest chyba spowodowane tym, że każdy bez logowania jednym kliknięciem może ją wystawić. Sam przez przypadek oceniłem jeden rewolwer na 3.

Z góry dzięki za radę.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Szaddam »

Ceny jak ceny, ja nie widzę tu jakiś specjalnych odchyłów od normy.
A co z powyższego wybrać? Weź ten który Ci się najbardziej podoba. Myślisz, że poprzestaniesz na jednej sztuce? ;)
Cool Hand Luke
Posty: 10
Rejestracja: wt 09.sie.2016 - 20:32
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Cool Hand Luke »

Zależy jak będzie broń sprawować. Jak jest z celnością rewolwerów uberti?
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Heron »

Celność zależy w 90% od strzelca ... :)
Do każdej sztuki broni należy się indywidualnie przyzwyczaić i jej nauczyć.
Na jednym Uberti osiągniesz 90 punktów a na innej sztuce ... nie trafisz w tarczę :) ot ... cała tajemnica.
Cool Hand Luke
Posty: 10
Rejestracja: wt 09.sie.2016 - 20:32
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Cool Hand Luke »

Wie ktoś jak jest z wykonaniem wyżej wymienionych rewolwerów. Pytam bo cieżko znaleźć w sieci ich recenzję, a kota w worku nie chce kupować za 1600 zł czy 2500 zł.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Heron »

Jutro rano Ci odpiszę, ale teraz już padam ... :)
Cool Hand Luke
Posty: 10
Rejestracja: wt 09.sie.2016 - 20:32
Moja broń:

Heron

Post autor: Cool Hand Luke »

Ok. Dziena.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Heron »

Wszystkie podane rewolwery są niedostępne … przynajmniej na stronie więc oferta tylko dla osób, które kupują stacjonarnie.

Zerknij na sklep np.:

http://pentagon.pl/bron_czarnoprochowa/ ... 5_1_2.html

Ceny bardzo podobne … ale na jakość wykończenia ma wpływ wiele czynników. Jakoś Kaliber nie ma obłędnie niskich cen ... ma normalne.

Jeśli zachwalasz jeden sklep, dodaj też oferty od innych sklepów – lub przynajmniej sprawdź. Jest ich troszkę i różnica cen jest niewielka. Osobiście nigdy nie kupowałem w Kalibrze z powodu braku sprzedaży wysyłkowej – nie mam ochoty jeździć - wolę aby mi sklep wysłał lub odszukuje inny, który mam niedaleko.

Powstanie też artykuł, porównujący różne modele, różnych producentów – wszystko nowe, prosto ze sklepu. Jutro jestem umówiony na wizytę w sklepie i porobię troszkę zdjęć, porównam modele i jakość wykonania. Jeśli Wy macie możliwość odwiedzić jakiś sklep i dać swoją opinię o jakości broni, uzasadnić zdjęciami i opisami – dajcie znać.

Na cenę ma wpływ jakość wykonania, nie okłamujmy się, za zestaw w kwocie 1450 zł nie dostaniemy broni jakościowo … porównywalną do tej za 2000 zł. Z jakiegoś powodu jest taka cena. Różnica jest przede wszystkim w spasowaniu elementów, precyzji wykonania i wykończenia broni. Materiały do użycia są bardzo podobne, ale tutaj na pewno też zdarza się producentowi oszczędzać … ale nie mamy za bardzo szans tego zweryfikować.

Sumując, jeśli chcesz strzelać rekreacyjnie, czyli pojawisz się raz w miesiącu na strzelnicy, wystrzelisz 50 kul … to obojętne co kupisz. Nawet najtańszy nowy rewolwer spełni Twoje wymagania. Szczelina 0.4 mm nie ma totalnie znaczenia. Ważne aby całość działała w miarę poprawnie i nie miała problemów z osiowością. Jeśli natomiast myślisz już o częstych wizytach, celności … musisz kupić coś lepszego. Ale jeśli będziesz oszczędzał 200-300 zł, to raczej nie myślisz o tym poważnie. To jest raptem ile, 10-20% wartości broni a można naprawdę kupić znacznie wyższej jakości sprzęt. Warto dopłacić, mniej wydasz na późniejsze poprawianie producenta.

Sam zakup nie kończy wydatków:

http://blackpowder.pl/jakie-sa-koszty-e ... prochowej/

dlatego polecam się zastanowić, czy naprawdę chcemy ponosić dodatkowe koszty.
Cool Hand Luke
Posty: 10
Rejestracja: wt 09.sie.2016 - 20:32
Moja broń:

Heron

Post autor: Cool Hand Luke »

Dzięki za odp.

Jak już coś kupuję to rzeczy porządne. Na wszystko myślę, że mogę wydąć max 3,5 tyś zł, ale chciałbym żeby broń służyła mi jak najdłużej. Sądzę, że będę strzelać b.często, szczególnie w okresie wakacyjnym. Myślę o założeniu strzelnicy w budynku na użytek własny. Co do sklepu kaliber to nie podałem go ze względów komercyjnych, tylko dlatego, że akurat mam do niego najbliżej. Mieszkam obok Wawy. Wolę osobiście widzieć to co kupuję, szczególnie jak jest drogie i nie ma praktycznie recenzji. Czy miał/ma ktoś z użytkowników forum któryś z wymienionych wyżej rewolwerów? Jeśli tak to moglibyście je jakoś zrecenzować po krótce? Z góry dzięki za odpowiedź.
Cool Hand Luke
Posty: 10
Rejestracja: wt 09.sie.2016 - 20:32
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Cool Hand Luke »

Czy miał/ma ktoś z użytkowników forum któryś z wymienionych wyżej rewolwerów? Jeśli tak to moglibyście je jakoś zrecenzować po krótce? Z góry dzięki za odpowiedź.
Chudy
Posty: 1
Rejestracja: sob 09.lip.2016 - 00:40
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Chudy »

Wszystko co dałeś to takie same Remingtony produkcji Uberti, różnica w wersji „Target” że ma regulowane przyrządy celownicze (zwykła wersja ma stałe), druga sprawa to te INOX są z nierdzewki, a czarne są oksydowane - INOX trudniej rdzewieje, czyli łatwiej z pielęgnacją. Wszystkie wskazane powinny mieć podobną jakość wykonania. Ja niedawno zakupiłem taką wersję Target w oksydzie i bardzo mi się podoba, ale doświadczenie mam praktycznie zerowe ;)
Cool Hand Luke
Posty: 10
Rejestracja: wt 09.sie.2016 - 20:32
Moja broń:

Chudy

Post autor: Cool Hand Luke »

Dzięks za odpowiedź. Czekam jeszcze na więcej informacji od innych forumowiczów.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Heron »

Prawdę mówiąc, chętnie odpowiemy ... tylko zastanawiam się czego oczekujesz?
Każdy z przedstawionych jest dobry do strzelania. Może tak:

Rewolwer 1858 New Army INOX Target
Najważniejsze to 8", Uberti, INOX :) i niestety bardzo fajne przyrządy celownicze - ale niekoszerne. Czyli nie akceptowalne na zawodach (choć ostatnio powstała specjalna konkurencja).

Rewolwer New Army 1858 "Remington" - kolor srebrny (nierdzewny)
Podstawa Buraczana - na filmach promuje właśnie ten typ. Jak komuś się podoba, jest ok. Osobiście nie przepadam za nierdzewnymi - po prostu mi się nie podobają.

Rewolwer New Army 1858 "Remington" - kolor czarny
Na początek i do dalszej zabawy, wybierana przez większość strzelców jako sprawdzenie czy się tym będą interesować. Z uwagi na popularność, bardzo łatwo go później w razie czego odsprzedać. Celność uzyskujesz przez korektę wyboru miejsca na tarczy :) nie celujesz w środek, ale np. poniżej i troszkę z prawej :D - przychodzi z czasem i doświadczeniem.

Rewolwer Remington 1858 NEW ARMY TARGET 8" KAL.44
To samo co wyżej, ale ... inne przyrządy celownicze.

INOX ma mimo wszystko 'delikatniejszą' stal. Czyli łatwiej o zarysowania, ale łatwiej je usunąć. Natomiast w przypadku oksydy, jest ona 'twardsza', przez co trudniej o głębokie zarysowanie materiału, ale wyprowadzenie tego zajmuje już troszkę więcej czasu i zachodu.

W przypadku broni CP, jest jeden podstawowy problem - zaczynasz od jednego ... i sam nie wiesz kiedy, zaczynasz posiadać już kilka. Więc dla Ciebie, polecam kupić coś nawet podstawowego i postrzelać trochę. Wraz z czasem i wiedzą, sam będziesz wiedział czego potrzebujesz. Doradzimy Ci jakąś broń, wszystko ładnie i fajnie, kupisz ... i nagle stwierdzisz, że jednak wolałbyś coś innego i że my się myliliśmy i w ogóle, źle doradzamy :)

Moim skromnym zdaniem, z tych przedstawionych, kup zwykłego i popularnego "Rewolwer New Army 1858 Remington". Postrzelaj, pobaw się, po kilku wizytach na strzelnicy i czyszczeniach będziesz wiedział czy to dobry wybór. Każdy producent ma wzloty i upadki, choć ostatnimi czasy faktycznie Uberti wychodził lepiej. Ja wolę starsze modele, raczej EUROARMS i to co najmniej 30 letni.
Cool Hand Luke
Posty: 10
Rejestracja: wt 09.sie.2016 - 20:32
Moja broń:

Heron

Post autor: Cool Hand Luke »

A czy target z regulowanym celownikiem strzela na wprost? Czy też trajektoria lotu kuli jest troche krzywa jak w pozostałych remingtonach? Mówisz o strzelaniu z jakiej odległości 10m/25m/50m/100m?
Cool Hand Luke
Posty: 10
Rejestracja: wt 09.sie.2016 - 20:32
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Cool Hand Luke »

Euroarmsow już chyba w Polsce nie sprzedają, nie mogę ich znaleźć.
ODPOWIEDZ