Jaki rewolwer wybrać na start?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Krzyszto43 »

RedGuy pisze: sob 07.paź.2017 - 19:47 Odradzam allegro, najlepiej podjechać do stacjonarnego sklepu i sobie dokładnie sprawdzić ten który ci odpowiada. Sam kupowałem w Pentagonie na miejscu, ale jeśli wysyłkowo to najlepiej w sklepie co się tym zajmuje. Naczytałem się że tylko remington i Uberti. Okazuje się że jeśli chodzi o wykonanie (osiowość rewolweru, szczeliny) to buble zdarzają się każdej firmie, nawet selekcjonowanych Hege zdarzają się niedoróbki. Pozostaje jeszcze kwestia jak leży w dłoni. Jeśli to już na 100% ma być remington to przymierz się do Uberti i Pietty. Podobno Pietta ma większą rękojeść.
Może Cattleman, tylko do niego nabyć musisz praskę do ładowania.
Popieram przedmówców byś przeczytał kilka postów jak kupować jeśli masz zamiar sam nabyć. Ja kupowałem sam i porem odmieniałem bo po samodzielnym sprawdzeniu wyszła niewielka nieosiowość, ale nie żałuję bo zamieniłem przy okazji remingtona na Colta.
Ze sklepami stacjonarnymi w mojej okolicy jest duży problem.Jakiś czas temu dzwoniłem do 1 sklepu w Olsztynie.Miła pani powiedziala,że sprzedaja czarnoprochowce ale teraz nic nie maja i bym zadzwonił za jakiś czas to może coś będzie.
Zostanie mi pewnie wycieczka do Wawy do Kalibra lub Sharga lub 40km więcej do Ozorkowa do Saguaro.
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Krzyszto43 »

fuelcare pisze: sob 07.paź.2017 - 20:45 ja niesmialo na poczatek doradzilbym jak najprostszy i najtanszy model. polkniesz bakcyla wtedy juz sam bedziesz wiedzial co bedzie ci dalej potrzebne, a moze ci to w zupelnosci starczy jesli to ma byc wylacznie dla relaksu :-)
ps. o kolega widze nidziczanin. niedlugo bede musial sie tam pojawic postawic swieczke dziadkom. pozdro
Myślę raczej o rekreacyjnym strzelaniu średnio 1 w miesiącu.Upodobałem sobie Remika 1858 w oksydzie z lufą 8 i kalibrem 44 ale kto wie co wyląduję w moich łapkach.
ps.nie wiem jak dawno temu kolega był w Nidzicy ale trochę rozkopana jest Nidzica.Ja mieszkam dość blisko cmentarza.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: RedGuy »

Ja sam kupiłem swego w tym samym celu. Nie mam zamiaru występować w jakichś zawodach czy odgrywać bitew historycznych. Po prostu czasem chcę sobie postrzelać. Dobrze byłoby gdybyś wziął rewolwer w rękę zanim kupisz bo jak pisałem remington Uberti i Pietty podobno mają trochę inną rękojeść, któryś może być wygodniejszy. Może wybierz się na jakąś strzelnicę by się chociaż przymierzyć. Odnośnie sklepu to nie baw się w takie co to niby handlują ale na stanie nie mają. Może być potem problem w razie reklamacji.
Kaliber - nie kupowałem tam ale sklep wygląda na taki z prawdziwego zdarzenia. Ja kupowałem w Pentagonie i by przedłużyć gwarancję do 3lat musiałem wysłać taką kartkę, jak się później okazało do Kalibra.
Saguaro - sklep jak najbardziej prawdziwy, mają na stanie czarnoprchowce. Niestety jak wszędzie zdarza się nieraz zmoka. Ktoś tu ostatnio kupował w tym sklepie i okazało się że zamiast droższego wysłali mu zwykłego. Na szczęście pochwalił się na forum i wyszło :-P . Z tego co wiem sklep nie robił żadnych problemów i to co miało być stuningowane poprawili.
Podsumowując, musisz się liczyć z tym że jeśli kupisz w sklepie przez neta to może się okazać że będziesz musiał go odesłać bo będzie np. nieosiowy czy szczelina nie tak. Jeśli kupujesz na miejscu to lepiej byś wiedział co jak sprawdzić bo inaczej też będziesz odmieniał, ja tak odwaliłem :ops: . Jeśli kupujesz bez niczyjej pomocy to lepiej przejrzyj forum jak, czym i co sprawdzić.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Wycior »

Krzyszto43 pisze: ndz 08.paź.2017 - 00:11 Zostanie mi pewnie wycieczka do Wawy do Kalibra lub Sharga lub 40km więcej do Ozorkowa do Saguaro.
Gdybyś był ze Śląska to też doradziłbym ci wizytę w Pentagonie. Jeżeli jednak wybierzesz zakup internetowy, to osobiście - choć nie bez zastrzeżeń - polecam Ozorków. CP to ich podstawowy obszar działania. Są bezpośrednim importerem wielu marek i w magazynie mają pewien wybór towaru. Dysponują rusznikarnią. Z doświadczeń własnych i moich znajomych nie wynika bynajmniej że są firmą wzorcową. Mogliby mieć lepszą stronę internetową i obszerniej opisaną ofertę. Wpadki się zdarzają podobnie jak u konkurencji. Nie wiem jednak o żadnym przypadku, aby Ozorków klienta potraktował per noga a reklamacje czy inne kłopoty próbował zignorować. Właściciel jest kompetentny i komunikatywny. IMHO najlepiej zadzwonić do Ozorkowa, porozmawiać i przedstawić swój problem - nie tylko w razie reklamacji, ale jeszcze przed zakupem.
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Krzyszto43 »

Na Śląsk mam troszkę za daleko.Brałem pod uwagę Hege Uberti z oferty Pentagonu.
Jesli zdecyduję sie na osobisty wypad do sklepu to zastanawiałem się czy nie pojechać do Ozorkowa.Do Ozorkowa mam 217 a do Wawy mam 151km+ jakies 60 po wawie miedzy sklepami Kaliber i Sharg(w Kalibrze z tego co widze mają tylko Uberti a Sharg za to Piette.).
Tydzień temu podczas wizyty na strzelnicy polecano mi sklep Saguaro.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Wycior »

Jeżeli chce ci się jechać do Ozorkowa to przypuszczalnie jest to najlepsze rozwiązanie, tylko wcześniej zadzwoń do Saguaro i umów się z nimi na jakiś termin.
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Krzyszto43 »

No i po ptokach,zakupy zrobione.Mimo zaleceń kupiłem Remika wysyłkowo z Saguaro.Me obawy były zbedne, wszystko w porządku.Pierwsze strzelanie było wczoraj.
Dzięki Panowie za rady.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: kamilgrzy »

Krzyszto43 pisze: pn 16.paź.2017 - 19:48 .Me obawy były zbedne,
No właśnie. Na forum jest dziwna tendencja nakręcania w/w obaw, jedź, obejrzyj, dotknij weź ze sobą śfagra i 3 flachowców :D, a tak naprawdę zakupy w sklepach internetowych są bezpieczne, jak coś jest nie halo odsyłasz i wymieniasz albo zwrot pieniędzy. Oczywiście mowa tu o firmach które prowadzą działalność gospodarczą i dbają o swój wizerunek aczkolwiek powyższych wcale nie brakuje. Na allegro z uczciwością może być gorzej. Sam osobiście wszystkie swoje jednostki kupiłem od forumowiczów na beżowym oraz w w/w sklepach jako używane i nigdy się nie zawiodłem, rozmowa telefoniczna wiele może pomóc jeśli kupujący wie czego chce, potrafi zadawać pytania i słuchać odpowiedzi.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Wycior »

kamilgrzy pisze: pn 16.paź.2017 - 20:05 Na forum jest dziwna tendencja nakręcania w/w obaw, jedź, obejrzyj, dotknij weź ze sobą śfagra i 3 flachowców :D
Ta dziwna tendencja bierze się zapewne stąd, że na forum jest sporo osób które na zakupach internetowych się przejechały - także przy zakupie w sklepie. Jest prawdopodobne, że solidna firma reklamację uzna, ale oznacza to kłopoty, stres i stratę czasu. Sam reklamowałem muszkiet nabyty internetowo w dobrym sklepie - z powodu niedbalstwa sprzedającego. Nikt nie zadał sobie trudu sprawdzić czy zamek krzesze iskrę. Reklamacja załatwiona pozytywnie, ale nie doszło by do niej przy zakupie osobistym. Zakup internetowy w sprawdzonym sklepie nie oznacza gwarancji sukcesu - tylko większe prawdopodobieństwo oraz lepsze szanse w razie draki. Weź pod uwagę że duża część (może większość) broni CP nie jest kupowana do sensownego strzelania, tylko nad kominek albo dla lansu. Poziom świadomości i wymagań kupujących też bywa zróżnicowany. Znaczny procent wadliwego towaru nie będzie więc reklamowany, co w niektórych firmach może się przekładać na strategię sprzedaży. Jeżeli przyjmiesz, że oprócz handlu wysyłkowego firma prowadzi sklep stacjonarny, to możesz założyć że przez ladę przechodzi sprzęt średnio lepszy, bo przebierany przez kupujących. Siłą rzeczy do wysyłki trafia pozostały towar.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: nerokpl »

Kolego Krzyszto43, gdzie strzelałeś w okolicy Nidzicy? Dawna strzelnica milicyjna to raczej często zamknięta. Jest jeszcze Olsztyn lub Ostróda, ale trochę daleko. Najbliżej i najwygodniej może być w Dźwierzutach.
Krzyszto43
Posty: 14
Rejestracja: pn 25.wrz.2017 - 18:30
Lokalizacja: Nidzica...Warmia i Mazury.
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Krzyszto43 »

Strzelalem na strzelnicy SKS Bielik w Dźwierzutach. Bardzo sympatycznie się tam strzela,bardzo fajni ludzie tam sa.Jesli chodzi o dawna milicyjna strzelnice pod Nidzica to chyba udało mi sie "namierzyc" właściciela i jutro postaram sie dowiedziec wiecej o tej strzelnicy.
Awatar użytkownika
Początkujący CP
Posty: 32
Rejestracja: czw 19.paź.2017 - 23:24
Lokalizacja: Polska
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Początkujący CP »

Ja osobiście jako mój pierwszy rewolwer planują kupić Colt'a Army 1860 w kalibrze .44 :)
:navy:
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: RedGuy »

Początkujący CP pisze: sob 21.paź.2017 - 15:38 Ja osobiście jako mój pierwszy rewolwer planują kupić Colt'a Army 1860 w kalibrze .44 :)
:navy:
Brawo ty :brawo: .
Awatar użytkownika
Początkujący CP
Posty: 32
Rejestracja: czw 19.paź.2017 - 23:24
Lokalizacja: Polska
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Początkujący CP »

Thx m8 :?:
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Jaki rewolwer wybrać na start?

Post autor: Heron »

Colt Army 1860 ... jest zajebisty.
Natomiast, zawsze znajdą się osoby twierdzące że Remik jest lepszy :) każdy ma swoje zdanie.
Każda broń CP jest wspaniała, każdy egzemplarz jest rewelacyjny - ważne, aby była sprawna :) i działająca.
ODPOWIEDZ