Remington New Army .44 UBERTI

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Mayor7
Posty: 2
Rejestracja: pn 04.lip.2016 - 19:00
Moja broń:

Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: Mayor7 »

Cześć.

To mój pierwszy post i przejdę od razu do rzeczy.
Strzelałem z różnych rzeczy ale mam pytania co do czarnoprochowca bo tego do tej pory nie używałem.
Podoba mi się że można nasypać prochu ile się chce (wiadomo w ramach możliwości sprzętu), użyć różnych kul a tym samym mieć duży wpływ na parametry oddanego strzału.

Teraz to pytanie:
Jaki proch polecacie ? Chodzi o powtarzalność naważki bo będę używał precyzyjnej wagi czyli skupię się nie na objętości tylko wadze.
Kule do precyzyjnego strzelania. Jakie są najlepsze ? Po co mam eksperymentować kiedy mogę zapytać.

Dodam że chodzi o rewolwer z regulowanymi przyrządami celowniczymi - stałe odpadają.

Interesuje mnie skupienie z 25 metrów poniżej 50 mm przy strzale z podparciem.

A i jeszcze nie kupiłem. W razie czego podrzućcie jakieś propozycje to rozważę.
Odbieram osobiście.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: Bready »

Hmm ,no niech i tak bedzie ,tyle ze jakies zalozenia to Ty powinienes podac na poczatek.
1. Kaliber zakladam ze .44.
2. Jezeli .44 to proch 3FG ,najlepiej szwajcarski.
Co prawda chlopaki chwala rownierz proch "Zloty Stok" ,ale poniewaz nie mam do niego dostepu nie moge sie wypowiadac ,do Goexa z kolei Ty nie masz dostepu.
3. Wazenie bym sobie odpuscil ,nie da efektu ,ale wiem ze sprobujesz ;)
4. Bron ,moim zdaniem dowolny rewolwer z lufa 7.5-8 cali ,choc moze byc Remington Buffalo z lufa 12 cali.
Mam Colta 1860 z lufa 8" i tego Buffalo 12" ,i nie widze roznicy w skupieniu ,a bardziej lubie strzelac z Colta.
No ale rewolwerowiec ze mnie zaden.
5. Pociski: kula nadkalibrowa ,zaleznie jakiego producenta rewolwer kupisz od .451 do .458.
I nie kombinuj z conicalami ,kula z tej broni lata najcelniej.
Ocet
VIP
Posty: 91
Rejestracja: pt 12.lut.2016 - 22:39
Moja broń: Smith Carbine .50

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: Ocet »

Kule dobierz sobie samemu. Pomimo że to produkcja seryjna to każdemu kule latają minimalnie inaczej. Kup po paczce .451, .454, .457 i testuj.

Co do broni to cóż. Ja wole colty, mam ich kilka. Ale jak to zwykle bywa, lepiej się przymierzyć samemu. Jak chcesz koniecznie nastawne przyrządy "współczesne" to remik i nie bardzo widzę tutaj pole do manewrów. Tylko weź pod uwagę że na niektóre zawody z taka bronia Cię nie wpuszczą bo nie jest "koszerna". ;)
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: .44 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=6009054
Jeżeli skupienie do 5cm/25metrów to tylko to.
http://fam-pionki.pl/m/oferta,inne-wyro ... sa,154,135
Proch tylko ten w sumie.
Kule? Kule najlepiej lać samemu, selekcjonować wagowo, odrzucać z wadami , dokładnie obtaczać.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: .44 »

A jeśli już z dolnej półki to nie Uberti. Okazuje się że Pietta robi mniej baboli. Zainwestowali swego czasu w nowoczesny park maszynowy. Rynek amerykański już ich docenił. Są wiodącą marką w Stanach. Zadne inoxy czy targety .
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: Bready »

.44 pisze:A jeśli już z dolnej półki to nie Uberti. Okazuje się że Pietta robi mniej baboli. Zainwestowali swego czasu w nowoczesny park maszynowy. Rynek amerykański już ich docenił. Są wiodącą marką w Stanach. Zadne inoxy czy targety .
Wlasnie tez mam takie zdanie (i 2 Pietty w szafie ;) ) ,ale czytajac opinie na polskich forach doszedlem do wniosku ze importerzy sprowadzaja do polski tylko odrzuty produkcyjne.
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: Tommy »

Ale do polski idą dalej syfy.
Nowa seria Remików sharg to importuje to po prostu koszmar.
Widziałem 2-3 Inoxy oraz 4-5 zwykłych... lufa cięta z metra bez korony, okładziny jak z surowego drewna.
Mechanizmy chodzą bardzo nie liniowo, mam wrażenie że w każdej pozycji inna siła działa na kurek na dodatek coś w środku klika co kawałek. Za to miałem 3 Pietta NMA Shooter-y w dłoni... i tu nie mam złudzeń są super.
Jednak jeżeli chciał bym kupić dziś coś dobrego dalej kupił bym EuroArms Rogers & Spencer Match 1970-2010 które są po prostu zawsze dobre. Poza zniszczonymi sztukami one zawsze są lepsze, celne, płynne, precyzyjna praca spustu.

Albo ruger old army który jest klasą sam w sobie.
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: Wena2k432 »

Mam RemingtonaTexas 8" Pietty z Sharga i wszystkie uwagi kolegi się do niego doskonale sprawdzają. Występują luzy, okładziny były tylko pociągnięte bejcą, korony brak, na ramie po wyjęciu bębna widać liczne ślady obróbki mechanicznej, mechanizm chodzi słabo i po 2-3 bębnach zaczynają się problemy. Jedyne na co nie mogę narzekać, to na zbijanie kapiszonów. Ja strzelam rekreacyjnie, więc nie ma to wszystko dla mnie takiego znaczenia. Jeśli liczysz na wyniki to kup coś innego lub poświęć dużo czasu i poszukaj dobrego egzemplarza.
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: Tommy »

Mi się wydaje że to jest tak... Ameryka jako lepszy rynek dostaje dokończone sztuki... my dostajemy te gorsze a dodatkowo ostatnio ceny i jakość poszły jeszcze bardziej w dół.
Uberti raczej nie robi ani rewelacji ani tragedii.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: Bready »

Pewnie tak jest jak piszesz.
Pare lat temu Pedersoli wyslal do Cabelasa partie strzelb gladkolufowych czarnoprochowych ,a ze w instrukcji byla podana nawazka maksymalna "europejska" dostal je spowrotem z adnotacja aby zastanowili sie nad swoja orientacja sexualna :-D
W stanach konkurencjka duza ,jak wysla niedorobki to wroca do nich i to na ich koszt ,a potem pojada do Polski i nie wroca ;/
@Wena2k432
To ze " na ramie po wyjęciu bębna widać liczne ślady obróbki mechanicznej" nie jest wada ,tego nie widac i prawie zaden producent tego nie obrabia na gladko.
W broni wspolczesnej tez.
Mayor7
Posty: 2
Rejestracja: pn 04.lip.2016 - 19:00
Moja broń:

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: Mayor7 »

Dzięki za odpowiedzi. W zasadzie nie spodziewałem się że tak szybko będą.
To tylko potwierdza jakby prawidłowe zachowanie aby kupić osobiście w sklepie i dokładnie obejrzeć. Zresztą ceny są dosyć wysokie to koszt dojazdu do sklepu w zasadzie jest pomijalny nawet jeśli jest on daleko.

Muszę jeszcze się nad tym zastanowić. Znaczy czy aby na pewno Remington i producent Uberti.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: .44 »

Kupiłbym Colta. Z prostej przyczyny: remingtonowa sraka powoduje że producenci klecą je masowo nie dbając o jakość bo i tak wszystko idzie na pniu. Można spróbować też sprawdzić teorię o syfie idącym do Polski która uznana za rynek mało wymagający i łyka wszystko jak pelikan i zakupić np. we Francji. Są dwa sklepy internetowe wysyłające do Polski i wychodzi to w sumie taniej niż u nas.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: .44 »

Mayor7 pisze:Dzięki za odpowiedzi. W zasadzie nie spodziewałem się że tak szybko będą.
To tylko potwierdza jakby prawidłowe zachowanie aby kupić osobiście w sklepie i dokładnie obejrzeć. Zresztą ceny są dosyć wysokie to koszt dojazdu do sklepu w zasadzie jest pomijalny nawet jeśli jest on daleko.

Muszę jeszcze się nad tym zastanowić. Znaczy czy aby na pewno Remington i producent Uberti.
Kup Colta Army 1860 Pietty . Piękny, stylowy rewolwer. Ostatnio widziałem kilka Coltów Pietty. Wykonanie bez zastrzeżeń.
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: Mandrake »

Nie znalazłem pasujacego tematu, a więc pozwolę zapytać tu. Uberti new army inox 8 . Wiadomo poznajemy i uczymy się sprzętu z czasem. Zauważyłem wewnątrz lufy na sporej długości drobne poprzeczne rysy. Wręcz jest to bardziej zmatowienie niż rysy( napewno nie lustro). Kończą się jakieś 5mm przed koroną. Ta nie ma żadnych widocznych deformacji, gwint w lufie wyraźny. Czy te rysy są podstawą do reklamacji?

https://zapodaj.net/7f56339c8d33e.jpg.html
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Remington New Army .44 UBERTI

Post autor: raguel »

Próbuj szczęścia, dla świętego spokoju wymienią ci na inny model, pytanie tylko co w nim będzie nie tak. Jak dla mnie lufa normalna jak w przypadku 90% replik budżetowych. W moim naviku jest w gorszym stanie (taka wyjechała z włoch), a strzela prosto.
W lufie ważne żeby gwint był wyraźny, a krawędzie pól ostre. Lustrzane powierzchnie we włoskich replikach (w szczególności zwykłych uberti/pietta) to mit. Cena Czyni Cuda.
Lustro mam w moim s&w na scalaki ale kosztował 2 razy tyle :/
ODPOWIEDZ