Pistolet Siber

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Siber przed szczerbinką ma śrubę regulacyjną . Sam mechanizm znajduje się w rękojeści . Bardzo proste rozwiązanie .
ChM ma stałe przyrządy celownicze .

pimpek
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

Post autor: .Tomek.44 »

regulowana w pionie szczerbinka w moim schweizer matchpistole
Obrazek
Obrazek
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Czegoś tu nie rozumiem. Patriot, obsobaczany jako ardesowaska tandeta za 800 zł, ma regulowaną szczerbinkę w pionie i poziomie. Natomiast znacznie droższy ChM, uważany za dobry, z wysokiej półki pistolet firmy Pedersoli, ma stałe przyrządy celownicze. Teraz słyszę, że i Siber, i Schw. Match. też mają szczerbinkę regulowaną. Może to kwestia zgodności z oryginałem historycznym? Ciekawe, jak ma Kuchenreuter? Przyznam, że ta przypadłość ChM zmartwiła mnie i rozczarowała, tym bardziej że pistolet b. mocno znosił w górę. Teraz już to reguluję naważkami (0,6-0,8) i zaczynam trafiać w czarne na 25 m. Ale wkurzenie nie mija. Co to za spluwa, żebym nie mógł załadować 1,5 g prochu i pierdyknąć celnie w tarczę, nie mierząc metr poniżej punktu!
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Muszę trochę odszczekać to, co napisałem o swoim Karolku, bo się jeszcze na mnie pogniewa. Jeden z Kolegów z takiego strzelał, osiągał dobre wyniki i był b. zadowolony - przy naważkach do 0,8 g, czyli o wiele niżej niż w instrukcji.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

MaciekP pisze:Czegoś tu nie rozumiem. Patriot ....ma regulowaną szczerbinkę w pionie i poziomie....
I to go powinno dyskwalifikować na każdych zawodach . Ta regulacja w poziomie.

pimpek

P.S. Regulacja w poziomie jest niehistoryczna ( niekoszerna ) , i daje nieuzasadnioną przewagę nad właścicielami np. ChM :lol: .
P.S. Nie czepiam się :D , choć osąd brzmi surowo .
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

MaciekP pisze: Ciekawe, jak ma Kuchenreuter? Przyznam, że ta przypadłość ChM zmartwiła mnie i rozczarowała, tym bardziej że pistolet b. mocno znosił w górę. Teraz już to reguluję naważkami (0,6-0,8) i zaczynam trafiać w czarne na 25 m. Ale wkurzenie nie mija. Co to za spluwa, żebym nie mógł załadować 1,5 g prochu i pierdyknąć celnie w tarczę, nie mierząc metr poniżej punktu!
Kuchenreuter ma regulowaną szczerbinkę w pionie .
W przypadku ChM , albo wyższa muszka , albo spiłowanie szczerbinki . Ważne abyś to Macieju zrobił
kiedy Twój ChM będzie przystrzelany
Wielu kolegów zaczyna od regulowania przyrządów celowniczych , a nie od szukania najlepszego skupienia . A to wg. mnie nie jest najlepsza metoda .

pimpek
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Na razie, jak pisałem, "reguluję" mojego ChM naważkami i zaczynam trafiać w czarne, choć do rozsądnych, tj. powtarzalnych, wyników jeszcze daleko. Jestem jak najdalszy od piłowania przyrządów celowniczych, bo pistolet ma roczną gwarancję i jak coś spiłuję, to ją stracę.
Co do Patriota, to w wersji Thompson Center miał jeszcze muszkę tunelową, co go dyskwalifikowało w zawodach MLAIC. Ardesa zlikwidowała ten "tunel", ale szczerbinkę regulowaną w poziomie i pionie zostawiła i - o ile wiem - w tej wersji Patriot jest dopuszczany do zawodów.
Skoro już dywagujemy o przyrządach celowniczych, to może wiesz, jak ta sprawa wygląda w Le Page Pedersolego?
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Szczerbinka w Le Page ( Pedersoli ) jest regulowana w pionie .

pimpek

P.S. Patrioty ze szczerbinką regulowaną w poziomie też nie są dopuszczane do zawodów MLAIC .
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Obrazek

Tak się spisuje Siber w moich ,,łapkach''.Sam jestem pod wrażeniem :shock: :-D To na prawdę i piękny i celny pistolet .... :P :P

Acha to moje pierwsze z niego strzelanie - przynajmniej tak bardziej na poważnie :)
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Tarczka fajna, może taką we własnym wykonaniu z ChM będę mógł kiedyś przedstawić. Oczywiście Sieber pirwszoklaśny, tylko cóś jakby przydrogi, i tu już nie chodzi o to, że nie mógłbym kupić, ale wydaje mi się niemoralne wydawanie tyle forsy na moje szaleństwo, gdy ludzie w tym kraju głodują.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

No , ja wam powiem , że jestem pod wrażeniem :D .

amadeusz
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

MaciekP pisze:Tarczka fajna, może taką we własnym wykonaniu z ChM będę mógł kiedyś przedstawić. Oczywiście Sieber pirwszoklaśny, tylko coś jakby przydrogi, i tu już nie chodzi o to, że nie mógłbym kupić, ale wydaje mi się niemoralne wydawanie tyle forsy na moje szaleństwo, gdy ludzie w tym kraju głodują.
Ludzie głodowali, głodują i będą głodowali.
A zakupem dobrej broni możesz wspomóc rozwój gospodarczy naszego kraju.. Więcej kasy wydasz na strzelnicę (rozwój strzelnic w Polsce), więcej kasy na zawody (to samo) i będziesz bardziej zadowolony z życia (mniej stresu też ważne).. Do tego zostawisz pieniążki na proch, kapiszony i inne akcesoria (też ważne dla wzrostu gospodarki)....
A tak całkiem poważnie to jeżeli narzekasz na ChM to chyba czas go zmienić. Albo oddać do poprawy. Może istnieje możliwość dorobienia w pełni regulowanej muszki i szczerbinki? Mamy chyba odpowiednich fachowców...

A tak ponadto to jeszcze pytanie dotyczące Sibera.. Jest na egun'ie siber cal.44. Czy to fabryczna odmiana czy ktoś zmienił lufę z .33 na .44 czy jest to zwykły błąd?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Z tego co wiem to nie jest to błąd.Sibery są robione też w kal.44
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Obrazek

Widzisz Mariusz forma mi spada :? Tylko zadzwoniłeś i od razu cztery poszły mi w białe :ops: :P :P :P I to tylko dwa tygodnie przerwy w strzelaniu - a swoje zrobiło :-? :lol: :lol: :lol:

Ale to wszystko i tak przez Wasyla.... :lol: :lol: :lol:
jacek sygula
Bywalec
Posty: 227
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: krakow
Moja broń:

Post autor: jacek sygula »

czekam na swojego siberka..... ciekawy jestem jaki będzie....
ODPOWIEDZ