Rewolwer Starr

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
Black Powder
Posty: 18
Rejestracja: pt 26.paź.2007 - 02:36
Lokalizacja: Slovensko, BA-humno
Moja broń:

Post autor: Black Powder »

Zdravim priaznivcov revolveru Starr. Stal som sa tiez majitelom tohto krasavca. Je to original.
Obrazek
Hawken68
Posty: 17
Rejestracja: sob 09.gru.2006 - 18:50
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Starr

Post autor: Hawken68 »

Może i faktycznie jets celny i niazawodny,ale to chyba najbrzydszy rewolwer CPno może poza Savage Navy i Pettingillem!
Leeb@n
Posty: 35
Rejestracja: śr 02.sty.2008 - 17:55
Lokalizacja: Ciechanów/Bydgoszcz
Moja broń:

Post autor: Leeb@n »

O gustach się nie dyskutuję - moim zdaniem taka typowo użytkowa broń powinna mieć trochę siermiężny wygląd.
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Jako że ostatnio w moje ręce wpadły dwa nowe rewolwery Starra DA firmy Pietta pozwolę sobie wrzucić zdjęcia tych rewolwerów. Ogólnie nie strzelałem z nich ani razu pewnie je sprzedam. Co do wyglądu sami oceńcie. Dla mnie wykonanie takie sobie jakby były odlewane. Lufa kiepska płytki gwint i tak jak by ktoś tam wycierał szczotką mosiężną (tylko na początku lufy).Korona lufy też kiepska. Bęben łatwo się wyjmuje wystarczy wykręcić śrubę która łatwo się wykręca. Praca spustu całkiem wporządku czasami się coś blokuje może trzeba by go nasmarować w środku i nieco poprawić po fabryce. Mi osobiście dobrze leży w ręku nawet lepiej jak remington.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 29.maja.2011 - 21:27 przez Adi, łącznie zmieniany 2 razy.
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

.a
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Malutki ten bęben. Ile tam się da nasypać proszku? Jaki ładunek zalecany przez producenta?

Porównując zdjęcie remika i Starra - wydaje mi się, że:
- nisko się trzyma chwyt, a więc linia strzału jest stosunkowo wysoko nad dłonią,
- broń może ciążyć na muszkę.
Czy dobrze mi się wydaje?
Strzel. Ciekaw jestem wrażeń, bo dotychczas czytałem wyłącznie ochy i achy, a jak Ciebie czytam, to wcale tak kolorowo nie jest jak inni piszą.
Bardzo fajny opis. Szczery, bez cienia robienia sobie rynku. Szacunek!


Za ile chcesz sprzedać? Możesz napisać na PW by nie było kryptoreklamy.
Nie marzę o nim, ale nigdy nie mów nigdy ;-)
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Nie wiem niestety ile zaleca producent sypać prochu.... Ja jak bym miał tam sypać to bym wsypał całą łuskę od 9mm. Z linią strzału Marek masz racię jest o wiele wyrzej jak w remiku. Mi osobiście starr leży idealnie nic nie ciąży jest naprawdę stabilny. Pamiętam pierwsze wrażenie tego rewolweru na mnie: zabawka. Minusem jest też to że nie da się w nim powoli naciskać spustu bo się blokuje i nie można oddać strzału oba tak mają. Trzeba energicznie naciskać na spust.
Obrazek

Raczej nie będę z niego strzelał sprzedam je jako nowe.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Czyli, żeby strzelić trzeba programowo jakby zrywać strzały?
To pewnie wina niedopieszczonych bebechów. Albo - wada samej konstrukcji. Przyznam, że troszkę mnie ta broń intryguje:-)

To DA czy SA?
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

[quote="mkowalczuk"]Czyli, żeby strzelić trzeba programowo jakby zrywać strzały?
quote]
Dokładnie tak. Ta broń moim zdaniem została stworzona do oddawania szybkich strzałów najlepiej odrazu całego bębna. Myślę że trzeba by właśnie rozebrać go i zobaczyć co przeszkadza w tym że nie można powoli naciskać na spust.
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Oba Starry które mam są DA. Duży spust służy do obracania bębna a mały do strzału. Kiedy duży spust dotknie małego wtedy następuje strzał.
Obrazek
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dziwny, ciekawy i z całą pewnościa jak będe miał okazję to go sobie dokładnie pooglądam.

Moim zdaniem to rodzynek podobny do Colta Root czy Patersona. Nie każdy powinien go mieć, bo nie każdy jest w stanie docenić fakt jego posiadania i ograniczenia takich replik.

Tym większe podziękowania należą Ci się za zamieszczone zdjęcia i opis!
Dzięki za wyjaśnienia i życze zadowolonych nabywców :-)
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Dzięki za miłe słowa co do opisu. Teraz poczekajmy aż ktoś zrobi testy tego Starra na strzelnicy. Jestem bardzo ciekaw jak z awaryjnością tego sprzętu jest bo podobno DA lubią się psuć.
Awatar użytkownika
West
Posty: 24
Rejestracja: ndz 17.lut.2008 - 17:00
Lokalizacja: Dixieland
Moja broń:

Post autor: West »

http://www.youtube.com/watch?v=jHVdx-6djkg

Ten rewolwer ma szczerbinkę na kurku jak celować z ruchomej szczerbinki w wersji DA?
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Jeżeli chcesz strzelać szybko to na czuja a jak powoli będziesz naciskał na spust to w pewnym momencie zgrasz przyrządy celownicze i oddasz celny strzał. Jest też inna możliwość DA ma możliwość strzelać tak jak SA. Nawet na tym filmie z youtube facet strzela starrem DA a strzały oddaje jak by miał rewolwer SA.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Rewolwery w cyklu "DA" nie nadaja sie do "tarczy" z DA do tarczy strzelac należy w trybie SA- patrz S&W.....
Nie wiem jak jest w "STARZE", czy możan strzelac z "SA"?
Każde DA jest do szybkiego strzelania , jak to nazwałeś "na czuja"
Bo z DA strzelasz "bojowo" na dystansie do 3-5m :D , lub do poperów...

Strzelam z S&W kal. .22 i 357Mag
ODPOWIEDZ