Pistolet lontowy

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Cereus
Posty: 49
Rejestracja: wt 31.paź.2006 - 14:50
Moja broń:

Post autor: Cereus »

Na szczęście wszystkie inscenizacje to strzelanie papierem.Wtedy 12g to nic.A do strzelania do tarczy może by tak zrobić oszukane patrony z połową dawki CP? Zewnetrznie wszystko O.K a celność się polepszy i ręką będziesz mógł ruszać.Bo przecież chodzi o dobrą zabawę.
Mam nadzieję że tą propozycją nie obraziłem ortodoksów koszerności. :D
Remington
Posty: 37
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 17:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Moja broń:

Post autor: Remington »

Zabawa jest przednia, można wszystko znieść. Z ołowiu strzelam też dla zabawy, wyniki na tarczy nie są istotne, bo i po broni nie można zbyt wiele oczekiwać. do strzelania precyzyjnego sprawiłem sobie sztusera.
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

Post autor: .Tomek.44 »

jak by ktos byl zainteresowany to jest do kupienia pistolet lontowy.
http://www.egun.de/market/item.php?id=1202004
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

Post autor: .Tomek.44 »

w zwiazku z tym ze ceny pistoletow lontowych do niskich nie naleza zastanawialem sie nad tym jak sobie zrobic cos takiego.
problemem jest dostepnosc luf gladkich a robienie lufy z rury to tak nie bardzo :?

bedac w styczniu w niemczech trafilem na cos takiego
Obrazek
kaliber .52 produkcja hiszpanska amr import hege.
Obrazek
zmienie tylko zamek na lontowy,zamiast kominka dam bugsik
Obrazek
i musze dac jakis inny kablak spustu i troche zmienic kasztalt rekojesci ewentualnie poprawic wylot lufy z zewnatrz zeby mial pierscieniowe zgrubienie jak armaty czy hakownice

jak macie jakies pomysly , koncepcje to piszcie
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Witam!
A jak będzie wyglądał zapał. Nie bardzo wiem co to "bugsik"?
Najlepiej jakby był rodzaj zasłanianej panewki podobnej do panewek broni skałkowej.
Pozdrawiam!
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

Post autor: .Tomek.44 »

buksik to wymienny otwor zapalowy.

w ksiazkach Rusznika znalazlem fotke lontowca :lol:
Obrazek
AlfP1
Posty: 3
Rejestracja: czw 05.lip.2007 - 09:50
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

lontowy

Post autor: AlfP1 »

Witam,
Interesuje mnie bron CP …a szczególnie lontowa . Mam muszkiet lontowy model holenderski XVI w wlasnej roboty , wzorowany glownie na Kieleckim Bractwie Artyleryjskim /które posiada ich z 8 – wiwatowe i jest wg mnie wiodące w tej grupie w kraju /.
Na II Mistrzostwach Polski CP w maju w Krakowie strzelałem z niego …i byłem 4 …ale w tej kat. tylko ja jeden miałem lontowca a reszta to skalki ..czyli brak porównania. Dodatkowo nie pozwolono używać forkietu ..a muszkiet ma 5 kg ….to z wolnej reki ciężkawo …a z kolana jakos inaczej. Może na nastepnych zawodach muszkiety lontowe z forkietami odpalimy w jednej grupie?
Wczoraj na Pasterniku trenowałem ./po poprawkach panewki/ i na 50 m trafi się w tarcze ….i z czasem mam nadzieje na poprawe wynikow.
Interesuje mnie tez pistolet lontowy ….dzieki za wcześniejsze informacje i zdjęcia…
ODPOWIEDZ