Pistolet na amunicję scaloną 1837

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

zgadza się. :ok: :lol:

In 1829, Clement Pottet, who had worked for Pauly, took out a patent for a cartridge with a removable base incorporating a pocket for priming compound, or in which a percussion cap could be placed over a central nipple. In 1836, Casimir LeFaucheux, working along different lines, patented his pinfire system. A decade later, Houllier had an idea for a base wad which expanded when fired. It overcame one of the principle deficiencies of early breechloaders – gas leakage at the breech. LeFaucheux spotted the potential, combined the Houllier wad with his pinfire concept and created the first truly successful sporting shotgun cartridge. Both gun and cartridge were displayed at the Great Exhibition in 1851.

http://www.internetgunclub.com/articles ... .php?id=43
waliza
Posty: 22
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 23:10
Moja broń:

Post autor: waliza »

widac wszyscy pionierzy którzy cos kombinowali z nabojem scalonym mieli do czyniena coś z Paulym. Dreyse tez u niego terminował.
GregS
Posty: 63
Rejestracja: sob 21.paź.2006 - 04:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moja broń:

Post autor: GregS »

Navy konwertowany na system Lefaucheuxa jest gdzies na forum .A wiec total legal

Czy konwersje na system Pottere tez bylyby kosher ?Czy nie bylo takich rewolwerow ?Ciekawe...
Rewolwer kosher plus system kosher i co bedzie? Powinno wyjsc kosher :-D
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Pauly to jest geniusz, bodaj z 1812 r., i to się początkowo słabo przyjęło, Dreyse później wyciągnął konsekwencje. Jest pytanie, jak to dokładnie przymodzić dla naszych spraw?
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

GregS - 8)

Była ciekawa konstrukcja Lefaucheux, dotycząca konwersji rewolweru
Colt pocket 1849 i Colt Navy 1851 na system Lefaucheux.

http://smokinggun.vevo.net//GrafikP/navy%20lafo.jpg
ODPOWIEDZ