Pistolet z olx

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pistolet z olx

Post autor: Jaroslaw78 »

Irku,a strzelałeś z pistoletów śrutem?
https://youtu.be/kLMMKEbvkE0
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pistolet z olx

Post autor: Irek M »

A skąd takie pytanie :-) Tak, dwa razy. Raz z lufy gwintowanej chciałem zobaczyć jak ułożą się trafienia na tarczy. Drugi raz z gładkiej lufy kal. 69. Śruciny 6mm. Jakie zdziwienie było gdy za którymś tam wystrzałem czyszcząc w domu okazało się, że dwie śruciny zostały w lufie...
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pistolet z olx

Post autor: Jaroslaw78 »

A bo zaciekawił mnie ten filmik. A koleś ma taki sam pistolet jak ja i na wiosnę postanowiłem spróbować ze śrutu walnąć kilka razy. Czym oddzielałeś proch od śrutu i czym przybijałeś? Jakieś kółeczka kartonowe? Dawałeś smar?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pistolet z olx

Post autor: mar_kow »

Gwintowanym pistoletem można strzelać ze śrutu tylko trzeba się liczyć z zaołowieniem lufy. Śrut wchodząc w rotację zostawi w bruzdach małe ścinki które wraz z ilością strzałów bardzo ciężko będzie usunąć. Nie pomoże nawet smar który na pewno trzeba stosować. Budżetowy pistolet można poświęcić dla zabawy albo później bawić się z czyszczeniem lufy z ołowiu. Lepsza zabawa jest strzelając z 20GA np. z Howdah'a. Gdzieś na olx ktoś sprzedawał jakiś dwulufowy gładkolufowy wynalazek .44.
W zabawę śrutem zupełnie Kolegę rozumiem i jak najbardziej polecam ale odpowiednim sprzętem - wtedy naprawdę daj mnóstwo satysfakcji. Kilku Kolegów również to potwierdzi. Odpowiedni kaliber daje możliwość użycia nie tylko śrutu ale też loftek o różnej grubości. Ja zawsze na koniec strzelania urządzam sobie małą "rozpierduchę" z gładkich luf... :piwo:
A później czyszczenie... :?
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pistolet z olx

Post autor: Jaroslaw78 »

Z czyszczeniem sobie poradzę :)
Tylko proszę o info jak go załadować? Mam śrut 2.5 mm.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pistolet z olx

Post autor: mar_kow »

Normalnie - proch, przybitka, śrut (ze smarem) i cienka przybitka żeby nie wyleciał z lufy...
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pistolet z olx

Post autor: Jaroslaw78 »

To wiem. Ale bardziej chodziło mi o to ile tego śrutu? Mam jakiś 2.5 mm. Śrut wymieszać ze smarem,czy smar pod przybitkę na śrut? Obojętnie jaka przybitka,może być kartonik,filc,itp? Pytam,bo nigdy nie strzelałem ze śrutu. Co do innych pocisków,to wiem co i jak :)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pistolet z olx

Post autor: Irek M »

Tu nie ma jakichś baaaardzo ścisłe wytyczonych zasad prócz tego co napisano. Sam sprawdzisz w jakiej kombinacji zadowala Ciebie efekt. Pamiętaj tylko, że ciśnienie słabsze niż przy kuli dlatego na koniec ciaśniejsza przybitka.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pistolet z olx

Post autor: Jaroslaw78 »

Dzięki za wszystkie wskazówki. Tak,wiem że słabsze ciśnienie,bo śrut nie będzie dolegał do lufy,tak jak pocisk, czy kula. Będzie poprostu "luźny".
ODPOWIEDZ