Derringer !

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Caravela
Posty: 5
Rejestracja: czw 31.gru.2020 - 20:33
Moja broń: brak

Derringer !

Post autor: Caravela »

Witam,

Panowie i Panie oczywiście, którego Derringera polecacie do zakupu ( z krótką lufą do 4'' max), chodzi mi o kaliber? i dlaczego?

Przeniesiony z działu Kupię. Tam nie jest miejsce na pytania tylko na oferty.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Derringer !

Post autor: mar_kow »

Ja żadnego nie polecam, lepiej dołożyć i kupić rewolwer. A jeszcze lepiej długą lufę. Strzelanie z Derringer'a z krótką czy długą lufą to odległość max 20m i raczej dla zabawy niż jakiegoś wyniku. Jak już masz wszystko, masz kasę to można się pokusić o zakup.
Jeśli chodzi o kalibry to do broni czarnoprochowej najlepiej kupować a kalibrze miary calowej. Do 9mm będziesz musiał kombinować kulę .354 na przybitce .36. Spróbuj znaleźć kule albo kokilę w tym kalibrze. Popularne kule .36 to 9,14mm, kaliber .35 to 8,89mm
Czyli jak widzisz - nie bardzo...
Najbardziej popularny kaliber to .45. Znajdziesz bez problemu i kule i kokile - .451 na przybitce i .440 na flejtuchu.
Aktualnie są do kupienia i .54 ale to raczej przerost formy nad treścią...
Ostatnio zmieniony pn 04.sty.2021 - 19:54 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Derringer !

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ja się zastanawiam nad zakupem tego tu:
https://www.waffen-hege.de/pl/pedersoli ... -k339.html
Właśnie bo kaliber jest ´pospolity´. No i przede wszystkim bo mogę się w Niemczech legalnie nim bawić i cena jest ciekawa. Tylko że on nawet nie posiada przyrządów celowniczych,to mówi dość wiele o jego celności.
Caravela
Posty: 5
Rejestracja: czw 31.gru.2020 - 20:33
Moja broń: brak

Re: Derringer !

Post autor: Caravela »

Teraz to już się zupelnie pogubiłem. Najpopularniejsze kalibry to 45 ( i spoko takie są w dellinger) ale już rewolwer.mają kaliber 44?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Derringer !

Post autor: zbiho »

Caravela pisze: pn 04.sty.2021 - 22:13 ( i spoko takie są w dellinger) ale już rewolwer.mają kaliber 44?
Jeżeli już wspomniałeś o Dillingerze, to jego Derringera sprzedano za 95 000 dolarów na aukcji w Stanach. :piwo:
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Derringer !

Post autor: Magua »

Teraz to już się zupelnie pogubiłem. Najpopularniejsze kalibry to 45 ( i spoko takie są w dellinger) ale już rewolwer.mają kaliber 44?
Tak, bo rewolwery laduje się kulą nadkalibrową. Dla kalibru .44 najczęściej stosuje sie kulę .454.

Zresztą dla broni odprzodowej kaliber to nie jest wielki problem. Po prostu stosuje cię grubszy lub cieńszy flejtuch.

Najsolidniej wykonane, ale i najdroższe, są derringery czeskiej firmy Great Gun. Mają zresztą dożywotnią gwarancję. No i, podobno, idzie z nich w coś trafić. Generalnie, tego typu pukawki służą do strzelania na odległość krawata. Na zawodach kowbojskich sa czasem organizowane konkurencje dla Derringerów.

Rozumiem, ze nie miałeś jeszcze do czynienia z czarnoprochowcami?
Caravela
Posty: 5
Rejestracja: czw 31.gru.2020 - 20:33
Moja broń: brak

Re: Derringer !

Post autor: Caravela »

Nie nigdy wcześniej nie strzałem z czarnoprochowca. Zdaje sobie doskonale sprawę, że Derringer to nie broń na strzelanie celnie w tarczę (no może poza Panem Markim). Poprostu mi się bardzo podoba. Wcześniej czy później jak większość kupię pewnie też Remingtona, Colta cuttelmana a na końcu Sharpsa (ale to jak już złapie bakcyla.

Gdybym się jednak zdecydował na Delingera to który Kaliber lepszy 45 czy 54? Czy to nie ma znaczenia?
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Derringer !

Post autor: Magua »

Tak jak ci pisali, ka;iber .45 jest popularniejszy, wiec łatwiej o amunicję. No i kopać będzie mniej.
Mordimer
Posty: 1
Rejestracja: sob 16.sty.2021 - 08:56
Moja broń: Remington Pattern

Re: Derringer !

Post autor: Mordimer »

Jestem posiadaczem takiego maleństwa w kalibrze 54, dobrze Ci radzę odpuść sobie derringera, z tego ledwo można trafić z 10m w tarczę, oczywiście jeśli będziesz dużo ćwiczył to pewnie z czasem będzie lepiej ci szło, pamiętaj że jeśli kupisz kaliber 54 to koszt kul jest 2 razy większy.
adrian978
Posty: 55
Rejestracja: czw 14.lis.2019 - 22:50
Moja broń: brak

Re: Derringer !

Post autor: adrian978 »

Również posiadam GG .54 z 5" lufa i nie mam problemu z trafieniem na 15m, choć chwyt jest dość upierdliwy, poza tym to nie tarczówka, a raczej taki kaprys, dla frajdy,a nie do robienia wyników.
https://www.youtube.com/watch?v=n9HayhGbuGw
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Derringer !

Post autor: Nerwus2 »

A tutaj pomysł który nie zrodziły się w mojej głowie chyba nigdy. Great Gun z pociskiem minie .533
https://www.youtube.com/watch?v=abRftn4vrns
Ciekawe czy ktoś strzelał z pistoletu załadowanego pociskiem karabinowym.
Tomcek93
Posty: 8
Rejestracja: śr 20.sty.2021 - 17:18
Moja broń: bedzie

Re: Derringer !

Post autor: Tomcek93 »

Witam na ile metrów takim derringerem można strzelać czyli na ile metrów jest skuteczny :) ?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Derringer !

Post autor: mar_kow »

Tomcek93 pisze: śr 20.sty.2021 - 18:55 Witam na ile metrów takim derringerem można strzelać czyli na ile metrów jest skuteczny :) ?
Jest skuteczny do czego ?? (następny nawiedzony??). Strzelać możesz na odległość taką na jaką jesteś w stanie trafić w cel...
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Derringer !

Post autor: Magua »

Widziałeś na filmie - Marek trafia na 100. :lol:
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Derringer !

Post autor: BEAR »

Jest to typowa replika broni zaczepnej wiec wiec skuteczna jest na takim dystansie
ODPOWIEDZ