Szczelina miedzy bebnem a lufą

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Amen.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Maćku - zgadzasz się ze mną?
Idę się upić albo coś innego (równie spektakularnego) uczynię, bo to kolejny już raz.

:lol:
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Się zgadzam. Wal ostro za moje zdrowie, mnie już tylko piwko zostało, aliści mocne i też sponiewiera.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Przy moim ciśnieniu to tylo "przejście po pasach" pozostało ze spraw na "P" :lol:

Ale co tam - juz tabletki łykam, życie normuję (tu też by sie przydał przycisk: "Ignoruj"), więc jakoś to będzie.
Do wiosny jeszcze odrobinka, więc się podkuruję i powinienem móc jakąś "dębowa" niebawem przewrócić ;-)

A dziś "spektakularnie" - może po pasach, na golasa ... :lol:
Cos mi dziś za wesoło :ops:
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Obrazek
Proponuję poczytać co na temat ,,magii szczeliny''pisał swego czasu Bidziński.Moim zdaniem ma rację :P
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Byłoby mi na rękę, gdyby Bidziński, autorytet bronioznawczy, miał rację, bo ja się szczeliną w swoim rewolwerze za bardzo nie przejmuję.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

gdyby Bidziński, autorytet bronioznawczy, miał rację
Ależ on ma rację, miałem już kilka sztuk rewolwerów i o dziwo najlepiej strzelał taki który miał szczelinę z 1 mm prawie.
Czes w rozmowie ze mną też to potwierdził, a na MP z tym rewolwerem był 1 lub 2 nie pamiętam dokładnie.
Najważniejsza jest osiowość lufy w stosunku do bębna, gdy kulka lub pocisk nie jest bokiem przycinany i to w każdej komorze inaczej to rewolwer będzie celny pomimo strat na szczelinie.

To zdjęcie obrazuje jak deformowana jest kulka po przejściu przez nie osiowo ustawioną lufę w stosunku do bębna, trochę słabo widać ale ta z lewej dobrze się ustawiła:
Obrazek

Kulki są z Root-a Palmetto, zbieraliśmy je z 2 lata temu z Rusznikiem w Goleszowie gdy śnieg stopniał, były nienaruszone śnieg je zamortyzował. A karabin był bardzo niecelny, jak powiedział Rusznik.
Powstały łezki tyle, że wydłużone z jednego boku a nie z tyłu, tam gdzie lufa je przekaszała. Ołów naciągnął się o około 4-5mm - nie mógł być to celny karabin rewolwerowy, analogicznie jest w navy.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Jeśli pomiar osiowości patyczkiem o średnicy 0,8 cm jest miarodajny, to w moim navy OK.
ODPOWIEDZ