Pobojczyk Navy

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Przypuszczenie Twoje polega na prawdzie.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Właśnie dzisiaj musiałem wymienić śrubę, łączącą pobojczyk z dźwignią. Wytrzymała ponad 6 kg. Pobojczyk i dźwignia bez śladów używania, znaczy materiał 'prima'. Śruby, będące ośkami kiepskie. Spust i stabilizator bębna tylko ponad 3 tysiące. Ośka kurka też dobra, jak nowa.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Zaraz ,tak czytam i ...proch po wsypaniu do bebna ubijacie :shock: ? Bo ja cholera od samego poczatku sypie proch na to przybitke i dopiero dociskam pobojczykiem :ops:
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 71
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 20:34
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Moja broń:

Post autor: Arnie »

R0GNAR pisze:Zaraz ,tak czytam i ...proch po wsypaniu do bebna ubijacie :shock: ?
Nie :D zastanawiałem sie tylko czy dociskać pobojczykiem najpierw samą przybitkę i potem kłaść kulę i ją wciskać czy nie przejmowac się i dociskać kulę razem z przybitką.
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

R0GNAR proch i przybitka ma być DOBITA a nie UBITA.Czyli sypiesz proch,na to przybitkę i na to kulę.Wszystko razem DOBIJASZ z wyczuciem tak aby nie latało luźno po komorze.I można strzelać :-D
Prochu wręcz nie należy UBIJAĆ - rozkrusza się i powstaje pył.A to może się źle skończyć - spala sie wtedy detonacyjnie :-x
Czarny proch nie powinien się tylko luźno przemieszczać w komorze ale nie musi być po to ubijany niemal jak w prasie.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Gdy ładunek - proch, przybitka, kula - potraktowany zostaje pobojczykiem naszych coltów, to nie ma ryzyka, że proch się rozkruszy na pył, nawet gdyby się miało łapę jak kowalski młot. Ubity/dobity - wsio rawno, wiadomo, o co chodzi: ma być dobrze ściśnięty pasztet (oczywiście nikt nie ściska pobojczykiem samego prochu).
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Nie chce zakładac nowego tematu wiec podłącze sie tu, orientujecie sie na jaką odległosc są fabrycznie ustawiane nawiki pietty?
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Bywa, że czasami po strzale pobojczyk mi opada. Wkurza mnie to :-x
Jak najprościej to naprawić ? Rozebrać zaczep i rozciągnąć nieco sprężynkę?
Pomoże?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Powinno pomoc ,albo wymienic sprezynke na mocniejsza.
Zobacz czy sie zaczep nie zaokraglil na koncu ,moze sie wytarl lub nie wysuwa sie wystarczajaca i zostaje luz miedzy zaczepem a jego gniazdem.
Po pracy popatrze jak to wyglada i co z tym mozna zrobic ,bo nie pamietam szczegolow konstrukcji.
Mysle ze w army jest tak samo to zrobione.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Ok. Jutro oblukam i zrobię fotki ale to nic skomplikowanego raczej.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

No to jeszcze raz :
--------------------------------------------------------------------------------

Nie chce zakładac nowego tematu wiec podłącze sie tu, orientujecie sie na jaką odległosc są fabrycznie ustawiane nawiki pietty?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Army .44 Pietty na 20 yd przy 25 grn prochu FFFG Goex strzela za wysoko o jakies 2 cale.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

czyli army na ,,nasze" to przy 1,5 grama prochu na 19m daje 5cm nad cel . Będe męczył daej a co z navikami pietty ? Jakie ustawienie fabryczne?
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

No to już rozumiem dlaczego w Dąbrówce zestrzeliłem Biskupowi wrota stodoły :lol:
Strzeliłem z nie swojego Army, i zdziwiłem się wielce że tak aż spudłowałem :shock:

Navy - nie wiem czy to zależy od producenta były chyba ustawiane na 50m "w punkt".
Czyli na 25 m strzela się "pod czarne".
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

R0GNAR pisze:czyli army na ,,nasze" to przy 1,5 grama prochu na 19m daje 5cm nad cel . Będe męczył daej a co z navikami pietty ? Jakie ustawienie fabryczne?
Fabryczne ,nic nie ruszalem ,rewolwer tylko kilka razy strzelany.
ODPOWIEDZ