Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
profil69
Posty: 12
Rejestracja: pn 18.sty.2021 - 13:58
Lokalizacja: Chotomów
Moja broń: Colt 1851, Remington 1858

Re: Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Post autor: profil69 »

Kapiszonownik współpracuje już z Remingtonem. Poprawki w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=WBIuZuBzFjQ&t=375s
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Post autor: yeradun »

profil69 pisze: czw 11.lut.2021 - 08:54 Mieszkam koło Legionowa a strzelam na strzelnicy Marynino.
Polecam! Żadnych problemów, godzina strzelania 15 zł.
Cześć, mieszkam w Nieporęcie i chętnie odwiedzę Marynino, bo miałbym bliżej, niż na ZKS. Możesz podać jakieś bliższe informacje o obiekcie. Interesują mnie tory 50m i 100m. Jakieś zadaszenia ? Byłbym wdzięczny za troszkę informacji i Twoich wrażeń.
profil69
Posty: 12
Rejestracja: pn 18.sty.2021 - 13:58
Lokalizacja: Chotomów
Moja broń: Colt 1851, Remington 1858

Re: Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Post autor: profil69 »

Z tego co wiem jest to jedna z większych strzelnic i ma chyba wszystkie długości osi. Część stanowisk jest zadaszona ale lepiej zadzwonić i sprawdzić czy będą dostępne. Strzelam z rewolweru, na osi 25 m, na stanowisku nie zadaszonym i nie ma problemu z dostępnością. Strzelnica znajduje się na byłym wyrobisku żwiru i piasku więc jest dość sucho. Stanowiska i przejścia nie są wybetonowane. Raczej jest to rodzaj poligonu. Obsługa sympatyczna i nie robi żadnych problemów. Jeżeli masz już masz doświadczenie z bronią czarnoprochową i chcesz w spokojnym i bezpiecznym miejscu postrzelać to zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Post autor: mar_kow »

profil69 pisze: śr 24.lut.2021 - 09:01 [...]Jeżeli masz już masz doświadczenie z bronią czarnoprochową i chcesz w spokojnym i bezpiecznym miejscu postrzelać to zdecydowanie polecam.
Najlepiej to wyrobić sobie "prowadzącego strzelanie" i po kłopocie i dla obsługi strzelnicy i strzelającego... Na komercyjnych z reguły nie pozwalają samemu bez uprawnień (przynajmniej w mojej okolicy) lub doliczają dodatkową opłatę.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Post autor: yeradun »

profil69 pisze: śr 24.lut.2021 - 09:01 Strzelam z rewolweru, na osi 25 m, na stanowisku nie zadaszonym i nie ma problemu z dostępnością.
A jak wygląda sprawa z komfortem użytkowania. Czy są stoły do ładowania rewolweru, coś do siedzenia, jeżeli chcesz postrzelać z pozycji siedzącej i jak blisko można podjechać samochodem do stanowiska.
profil69
Posty: 12
Rejestracja: pn 18.sty.2021 - 13:58
Lokalizacja: Chotomów
Moja broń: Colt 1851, Remington 1858

Re: Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Post autor: profil69 »

Stoły do ładowania są. Nie widziałem nic do siedzenia lub leżenia pewnie dlatego, że nie zwracałem na to uwagi. Samochodem można podjechać pod samo stanowisko. Gdybym ja miał tak blisko do strzelnicy z pewnością nie szukałbym innej, ma wszystko co potrzeba.
profil69
Posty: 12
Rejestracja: pn 18.sty.2021 - 13:58
Lokalizacja: Chotomów
Moja broń: Colt 1851, Remington 1858

Re: Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Post autor: profil69 »

mar_kow pisze: śr 24.lut.2021 - 09:25
profil69 pisze: śr 24.lut.2021 - 09:01 [...]Jeżeli masz już masz doświadczenie z bronią czarnoprochową i chcesz w spokojnym i bezpiecznym miejscu postrzelać to zdecydowanie polecam.
Najlepiej to wyrobić sobie "prowadzącego strzelanie" i po kłopocie i dla obsługi strzelnicy i strzelającego... Na komercyjnych z reguły nie pozwalają samemu bez uprawnień (przynajmniej w mojej okolicy) lub doliczają dodatkową opłatę.
Gdzie zrobiłeś kurs i ile taki kurs trwa i kosztuje?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Post autor: mar_kow »

profil69 pisze: czw 25.lut.2021 - 04:05 [...]
Gdzie zrobiłeś kurs i ile taki kurs trwa i kosztuje?
Ja robiłem pod patronatem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego w ramach założonego przez nas Stowarzyszenia. Zrobiłem kurs instruktora strzelectwa sportowego, sędziego III klasy i prowadzącego strzelanie. Koszt prowadzącego strzelanie - 450 zł. Czas trwania - u nas było 4 dni (w weekend) zakończone prawdziwym bez ściemy egzaminem. W tym była też część praktyczna - strzelanie i prowadzenie też na ocenę. Jeżeli nie zaliczysz - każdy kolejny egzamin to chyba 200 zł (dlatego bez ściemy - liczyli na poprawki). No i + badania lekarskie też chyba 200 zł (lekarz też był na urlopie :)). Jeżeli pracujesz w służbach mundurowych - wystarczy zaświadczenie o badaniach lekarskich z pracy - jest honorowane.
Realizowane to było poprzez firmę zewnętrzną zajmującą się też tymi tematami ale można bezpośrednio poprzez kontakt ze związkami wojewódzkimi PZSS.
Ze względu na bardzo duże zainteresowanie i dużą grupę ok. 200 osób (koszt obejmował jakąś tam podobno zniżkę) szkolenie odbywało się w mojej miejscowości a instruktorzy przyjeżdżali z Wawy w ramach urlopu na Mazury i przy okazji zarabiali...
https://www.pzss.org.pl/pzss/zwiazki-wojewodzkie

Jeżeli masz bliżej na Mazury niż do Wawy to możesz skorzystać bo akurat będzie powtórka tematu...
https://www.gun4all.eu/
Jeżeli Chotomów k. Legionowa to masz idealne warunki realizacji wszelkiego typu szkoleń w zasięgu ręki...
profil69
Posty: 12
Rejestracja: pn 18.sty.2021 - 13:58
Lokalizacja: Chotomów
Moja broń: Colt 1851, Remington 1858

Re: Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Post autor: profil69 »

Dzięki za odpowiedź i gratuluję, zdobyć takie uprawnienia to wyzwanie. Nie pracuję w służbach mundurowych, nie mam też żadnej licencji więc chyba i nie spełniam wymagań gun4all. Ale poszukam w wa-wie i zastanowię się nad kursem. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Kapiszonownik z mosiądzu za kilka złotych

Post autor: yeradun »

profil69 pisze: czw 25.lut.2021 - 03:56 Stoły do ładowania są. Nie widziałem nic do siedzenia lub leżenia pewnie dlatego, że nie zwracałem na to uwagi. Samochodem można podjechać pod samo stanowisko. Gdybym ja miał tak blisko do strzelnicy z pewnością nie szukałbym innej, ma wszystko co potrzeba.
Dzięki
ODPOWIEDZ