Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Zauważyłem, że moim Remiku ( Pietta ) nie zawsze następuje prawidłowe indeksowanie. Wyjaśnię dokładniej o co mi chodzi.
Naciągam kurek do pozycji bezpiecznej, w której można np. wyjąć bęben. Kręcę bębnem, lub go zmieniam na nowy, po czym naciągam kurek do pozycji z której można oddać strzał. I właśnie tu następuje problem. Czasem po naciągnięciu kurka bęben ustala się prawidłowo, czyli na kominek a czasem jest gdzieś pomiędzy dwoma kominkami. Wtedy muszę bęben palcem obrócić aż zaskoczy na właściwej pozycji. Zaznaczam, że ten problem występuje tylko w powyższych sytuacjach. Jeżeli naciągam kurek z pozycji spoczynkowej kurka na kominku od razu do pozycji gotowości do strzału, zawsze jest dobrze. Po zmianie bębna na inny, problem pozostaje a zatem to nie to. Zmieniłem dźwignię popychacza bębna na nową, bo stara była badziewna a sprężyna przygięta. Poprawiło to kulturę pracy i nie ma zacięć, ale opisywany problem pozostał. W drugim moim Remiku Uberti nie zauważyłem takiego objawu. Może ktoś podpowie, co z tym zrobić.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Też mam ten problem z Remingtonem Uberti.
Wymieniłem popychacz, wymieniłem kurek, wymieniłem blokadę bębna...nic nie skutkowało.
Jak przypadkowo wymieniłem bęben na jednego z zapasowych, problem zniknął.
Warto spróbować jak masz możliwość gdzieś drugi bęben pożyczyć, jeżeli nie masz zapasowych.

PS: Ten sam bęben w drugim Remingtonie nie robi kłopotów.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Mam pięć bębnów do Pietty. Na wszystkich jest to samo.
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Nerwus2 »

Myślę, że szukasz dziury w całym. Popychacz i blokada bębna jest dopasowana tak by ze sobą współgrały. Czy to w nowych czy starych konstrukcjach rewolweru. I z tego co mówisz tak jest w twojej broni.

To co opisujesz podchodzi mi o przypadkowe lub celowe złe ustawienie bębna i doszukiwaniu się na siłę powodu czemu nie działa jak NIE powinno chociaż działa jak powinno. Bęben a zwłaszcza frez na tyle bębna ustawiony ŹLE według popychacza w pozycji bezpiecznej(przypadkowej) nie zostanie prawidłowo popchnięty. Nie ma bata. Nie ma tu nic do rzeczy wkładanie i wyciąganie bębna. Niestety to nie magazynek rzędowy który zawsze wprowadzi nabój do komory(lufy) i trzeba się pogodzić z tym jaki typ broni krótkiej ma się w ręku. Ze wszystkimi jej wadami i zaletami.

Jeżeli jest to dla Ciebie ważne musisz po obrocie bębna lub wymianie zwrócić uwagę w jakim jego położeniu t.j. kominka względem kurka (choć tak naprawdę chodzi o położenie frezu na bębnie względem popychacza, choć te dwa elementy ciężko wychwycić) odciągasz kurek do końca i wtedy wyciągać wnioski. U mnie działa jak powinno kiedy powinno a nie dzieła kiedy nie ma prawa działać.

Zwróc też uwagę, że to Twoje zatrzymanie się bębna pomiędzy kominkami to zwykłe nie dopchnięcie bębna z pozycji w której ustawiłeś bęben.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Tak, właśnie chodzi mi o złe przypadkowe ustawienie bębna z którym popychacz sobie nie radzi. Nie jest to jakiś wieki problem ani szukanie dziury w całym, ale pytanie czy jest to prawidłowe czy nie. A jeżeli nie, to jak to wyeliminować. A ponieważ nie mam tego objawu w drugim rewolwerze, mam prawo domniemywać, że jednak jest to nieprawidłowe.
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Nerwus2 »

Jest to prawidłowe. Zakres ruchu popychacza jest ograniczony. Tak samo kurka, tak samo blokady bębna. Nie przeskoczy się tego.
Po prostu przy złym ustawieniu bębna popychacz jest za krótki aby dać radę dopchnąć bęben podług pozycji reszty mechanizmów.

Nie jestem ekspertem ale wpływ na te różnice może mieć:
- szerokość płaskiej powierzchni między frezami z tyłu bębna pod popychacz. U mnie po obróceniu bębna w pozycji bezpiecznej zwsze gdy usłyszę klik czyli zeskok popychacza z płaskiej do wyfrezowanej powierzchni bębna ZAWSZE następuje po dociągnięciu kurka poprawne ustawienie bębna do strzału.
- Zakres pracy popychacza ze względu na jego długość. W co wątpię.
- Jeżeli miejsca ma przepchnięcie dalej za kominek, szybkość zaskakiwania blokady.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Nerwus2 pisze: ndz 17.sty.2021 - 15:14 Jest to prawidłowe. Zakres ruchu popychacza jest ograniczony. Tak samo kurka, tak samo blokady bębna. Nie przeskoczy się tego.
Po prostu przy złym ustawieniu bębna popychacz jest za krótki aby dać radę dopchnąć bęben podług pozycji reszty mechanizmów.
Zgadzam się z tym.

Ale to nie zmienia faktu, że po obróceniu, bęben w Uberti zatrzymuje się tak, że popychacz zawsze daje radę a w Pietta nie zawsze daje. Oczywiście zaznaczam, że w posiadanych przeze mnie egzemplarzach.

Zaczynam się zastanawiać, czy nie jest to za słaba sprężyna popychacza. W Uberti słychać wyraźnie terkot bębna a w Pietta słabo. Ponadto przy rozkładaniu obu rewolwerów zauważyłem, że sprężyna popychacza w Uberti jest mocniej odchylona, czyli mocniej działa i zatrzymuje obracający się bęben tam gdzie trzeba.
amigo
Stary bywalec
Posty: 563
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: amigo »

To nie jest prawidłowe działanie - ten rewolwer prawdopodobnie będzie się zacinać podczas intensywnego strzelania. Niestety wyroby firmy Pietta to ruletka - raz wyjdzie im dobry egzemplarz a raz jest poniedziałek w robocie :lol:
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ale na pewno coś co można przez wymianę/tuning odpowiednich części naprawić.
Wszystko inne było by po prostu nielogiczne.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

amigo pisze: ndz 17.sty.2021 - 20:26 To nie jest prawidłowe działanie :lol:
No i mnie się też tak zdaje. W Uberti mogę oczywiście ręcznie ustawić bęben tak, że popychacz nie daje rady. Ale jak pokręcę bębnem to ustawia się zawsze tak aby popychacz go "dosięgnął".
amigo pisze: ndz 17.sty.2021 - 20:26 Niestety wyroby firmy Pietta to ruletka :lol:
Wiem o tym, ale liczę na to że :
Chłopiec z Chyloni pisze: ndz 17.sty.2021 - 20:44 .. na pewno coś co można przez wymianę/tuning odpowiednich części naprawić.
Wojtek_E
Posty: 16
Rejestracja: pn 18.lis.2019 - 21:57
Moja broń: brak

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Wojtek_E »

Jest to mój pierwszy post na forum, a więc witam wszystkich.
Według mnie jest to problem współpracy bębna z popychaczem, a mianowicie kształtu i głębokości wycięć na bębnie lub podebrania (łuku) popychacza poniżej powierzchni pchającej bęben.
Kolego yeradun porównaj te kształty u Pietty i Ubertiego, przyjrzyj się uważnie śladom jakie zostawiły na bębnie popychacze. Gdzieś jest jakiś „garbik” który nie pozwala popychaczowi wskoczyć lub go wypycha z wycięć w bębnie.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Widocznie tak zwany timing się nie zgadza.
W tym filmiku facet pokazuje co zrobić jeżeli blokada wyskakuje za wcześnie i robi ślady na bębnie:
https://www.youtube.com/watch?v=0c-8IySBwQ8
On piłuje pewne miejsce przy kurku aby to ustawić.
Nie wiem co u ciebie dokładnie się dzieje przy naciąganiu kurka, ale przy moim był ten problem, że blokada wyskakiwała za późno. Ten dol w bębnie już minął blokadę kiedy ona wyskakiwała.
Dlatego biorąc pod uwagę ten filmik, ja próbowałem naprawić przez wymianę kurka bo myślałem że tam jest coś zbyt bardzo spiłowane.
Ale jak mówiłem, w końcu się okazało moi problem miał raczej coś z bębnem do czynienia. Sam nie wiem co dokładnie.

I co mnie strasznie niepokoiło, to ten fakt że kiedy wymieniłem wszystkie części wewnętrzne, to już nic nie działało. Timing kompletnie do kitu. Nie wiem czy trzeba zawsze coś piłować i ustawiać jak się którąś z tych wewnętrznych części wymienia? :?
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Nerwus2 »

Rence łopadajo. Zdecydujcie się w końcu czy wam popychacz nie dopycha czy przepycha. I zastanówcie co ma zaskakiwanie blokady bębna do popychacza.
Od siebie dodam tylko, że lepiej i w razie wpadki taniej będzie przypiłować minimalnie jeden z wąsów blokady bębna zamiast wypustki na kurku.
Takie skrócenie spowoduje wcześniejsze zaskakiwanie blokady bębna.

Tylko co z tego skoro popychacz za krótki :remik:
Ostatnio zmieniony ndz 17.sty.2021 - 22:31 przez Nerwus2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Tak, widziałem już ten filmik, ale to nie ten temat. U mnie w Pietta blokada bębna chodzi wzorowo i na bębnie nie ma żadnych śladów. A w Uberti dla odmiany musiałem regulować mimo, że to Hege.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Wojtek_E pisze: ndz 17.sty.2021 - 21:23
Według mnie jest to problem współpracy bębna z popychaczem
Zgadzam się, ale za cholerę nie mogę namierzyć tego problemu.
ODPOWIEDZ