Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Nerwus2 pisze: ndz 17.sty.2021 - 22:17 Tylko co z tego skoro popychacz za krótki
On nie jest za krótki. On jakby za delikatnie działał. Jakby sprężyna była za słaba.
Wojtek_E
Posty: 16
Rejestracja: pn 18.lis.2019 - 21:57
Moja broń: brak

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Wojtek_E »

Kup sobie Dykem Płyn do trasowania Steel Blue Layout lub zrób sam: szelak (sklep papierniczy/dla plastyków) spirytus mieszasz to 1:1 i barwisz odrobiną gencjany (apteka), malujesz współpracujące części odczekasz do wyschnięcia. "Przeklikujesz" cały bębenek rozbierasz i patrzysz jak współpracuje z popychaczem.
Sprężynę do popychacza dorobiłem z trochę szerszego brzeszczotu włosowego kupionego w Obi (mają rożne szerokości i grubości) odciąłem zęby, wygiąłem odpowiedni kształt, chodzi jak złoto :)
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Dzięki za poradę. Znalazłem coś takiego, co by nie kupować całej butli:
https://allegro.pl/oferta/plyn-do-traso ... gJap_D_BwE

Pobawię się też ze sprężyną. Czy odpuszczałeś koniec brzeszczota, aby wygiąć to c ?
Obrazek
Wojtek_E
Posty: 16
Rejestracja: pn 18.lis.2019 - 21:57
Moja broń: brak

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Wojtek_E »

Nie wiem z jakiej stali zrobiony jest ten brzeszczot i jak cieplnie obrobiony. Prawdopodobnie jakieś hartowanie indukcyjne samych zębów. Ja wyciąłem kawałek ze strony przeciwnej. Czym bliżej zębów powinien być bardziej twardy. Nie trzeba było odpuszczać. Wygiąłem kombinerkami, nie zawijałem mocno, tak jak na poniższym zdjęciu. Działa bardzo dobrze i długo.
Brzeszczot marki LUX nr.400 780.
Załączniki
pol_pl_Popychacz-bebna-Remington-Uberti-779_5.jpg
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Dzięki
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Nerwus2 »

Gdybyś dokonał jakiejś przeróbki daj znać jestem ciekawy jakie efekty przyniesie n.p. wymiana sprężynki.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Założyłem mocniejszą sprężynę i nie zauważyłem większej zmiany. Potem, już z desperacji rozebrałem rewolwer i coś mnie tknęło. Sprawdziłem jak się obraca wyjęty bęben na wyjętej ośce. Bingo. A potem to już tylko papier 2000 i ośka w robocie. Teraz to już całkiem inna bajka. Jest tak jak powinno być.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 558
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Jak, to znaczy że opór przy kręceniu powodował że części (popychacz, blokada) nie chwytały jak powinny?
Ja bym myślał że w takim przypadku by się nie dało kurka cofnąć albo coś takiego, a nie że bęben się kreci o pół pozycji.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Sądzę że bęben był przyhamowywany i to było przyczyną, że nie ustawiał się tak aby popychacz go dosięgał. Ale może się mylę. W każdym razie po polerowaniu ośki bęben obraca się bez oporów a problem zniknął.
amigo
Stary bywalec
Posty: 561
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: amigo »

Jak pomogło tylko lekkie przeszlifowanie to podczas strzelania nagar spowoduje ponowienie problemu - to raczej nie to. Zdarza się czasami że broń pięknie spasowana , na sucho chodzi jak złoto a podczas strzelania tnie się niemiłośiernie. Zrób taki test - przytrzymuj palcami bęben i jednocześnie napinaj kurek i zobacz czy dojdzie do zaskoczenia blokady czy jednak popychacz nie przepchnie bębna. Tak naprawdę to dopiero test na strzelnicy pokaże prawdę.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Remington Pietta - kłopot z indeksowaniem

Post autor: yeradun »

Przy przytrzymaniu palcem działa i nic tu się nie zmieniło, bo poprzednio też działał. Były tylko problemy po zakręceniu bębnem, które teraz zniknęły.
ODPOWIEDZ