Colt Navy, pękająca rama

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Soszken
Posty: 4
Rejestracja: pn 28.paź.2019 - 18:12
Moja broń: Colt army ;)

Colt Navy, pękająca rama

Post autor: Soszken »

Witam, po drugim strzelaniu z Colta Navy 44 Pietty, na ramie w okolicy pina trzymającego lufę pojawiło się pęknięcie, wzdyma o ile dobrze kojarze była już w nowym. Normalnie oddał bym go na gwarancję ale sklep nie uzna mi tego gdyż poprawilem juz w nim: korone lufy, stożek pzrejsciowy, muszke i szczerbinkę, szczelinę. Wiem że pewnie stwierdzicie że źle spasowałem lufę z ramą, ale zapewniam że jest to zrobione dobrze, no chyba że luz w granicach 0,01 mm moze spowodować cos takiego :?. Na ramie w okolicy drugiego pina widać że było tam coś szlifowane pilnikiem, pewnie druga taka sama wzdyma, na rysach jest oksyda ogniowa, wiec robili to Włosi przed oksydowaniem :-? . Nie mam pojęcia co mogło to spowodować, nie wiem jak mocowane są te piny? Czy wkręcane czy wbijane ? Nie mam pojecia co z tym zrobić, myslałem o delikatnym pospawaniu i zeszlifowaniu ale nie wiem czy to dobry pomysł. Za wszelką pomoc bede bardzo wdzięczny :) .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Colt Navy, pękająca rama

Post autor: mar_kow »

Skontaktuj się ze sprzedawcą, część z nich prowadzi albo współpracuje z rusznikarzami. Może nie wymieni broni na nową ale może podejmie się naprawy w ramach rękojmi. Po pierwsze - nie zepsujesz do końca, po drugie zrobi to ktoś profesjonalnie, po trzecie nie zapłacisz gdybyś sam oddał do rusznikarza...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Colt Navy, pękająca rama

Post autor: Wycior »

Te piny są wbijane (wprasowywane), tyle że tym razem ktoś (nowo zatrudniony imigrant?) najwyraźniej przesadził z naddatkiem średnicy. Jeżeli reklamacja będzie bezskuteczna to poszukaj spawacza z TIG-em (argon, elektroda 1 mm, 10A DC). Poprawi to kosmetycznie w parę minut. Potem sobie dopiłujesz/doszlifujesz. Z innymi metodami spawania byłbym ostrożny bo możesz zdeformować ramę.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Colt Navy, pękająca rama

Post autor: Wycior »

Muszę pokornie złożyć samokrytykę. Skupiłem się na stronie technologicznej ale zapomniałem o ustawie z 13 czerwca 2019 o wykonywaniu działalności gospodarczej itd. W jej rozumieniu pospawanie remika byłoby zabiegiem rusznikarskim, wymagającym koncesji. Co innego gdyby spawacz wypożyczył ci sprzęt abyś sam sobie pospawał. Samodzielna naprawa własnego sprzętu nie jest bowiem działalnością gospodarczą.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Colt Navy, pękająca rama

Post autor: RedGuy »

Wycior pisze: pn 31.sie.2020 - 09:48 Muszę pokornie złożyć samokrytykę. Skupiłem się na stronie technologicznej ale zapomniałem o ustawie z 13 czerwca 2019 o wykonywaniu działalności gospodarczej itd. W jej rozumieniu pospawanie remika byłoby zabiegiem rusznikarskim, wymagającym koncesji. Co innego gdyby spawacz wypożyczył ci sprzęt abyś sam sobie pospawał. Samodzielna naprawa własnego sprzętu nie jest bowiem działalnością gospodarczą.
Świetna rada ;) a kolega już sobie we własnym zakresie z niej skorzysta :ok: .
ODPOWIEDZ