KALIBRATOR- PORADA

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Trzask
Posty: 5
Rejestracja: czw 23.kwie.2020 - 03:50
Moja broń: Sharps .45

KALIBRATOR- PORADA

Post autor: Trzask »

Witam wszystkich . Bylbym wdzieczny jesli ktos zechcialby mi odpowiedziec na pytanie.
Chce kupic kalibrator , ale nie wiem jaki kaliber wybrac .
Pociski maja kaliber odpowiednio : Pocisk 303-459 , Pocisk 312-458
Do wyboru sa kalibratory : 451,452 , 457
Karabin to : Sharps Saguaro Silhouette .45Sag 2,4"
Wedlug rysunku wzorcowego dla kalibru 45-90 czesc ktora wchodzi w luske pocisku ma srednice .459 .
Czy ktos moglby mi to jakos szybko wytlumaczyc .
Dopiero zaczynam przygode z elaboracja dlatego prosze o wyrozumialosc .
Dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: zbiho »

Powinien być .459"
I wypada odpowiedzieć jeżeli ktoś napisał, a nie tylko zadawać kolejne pytania :-(
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: mar_kow »

Trzask pisze: ndz 26.kwie.2020 - 17:38 [...]
Karabin to : Sharps Saguaro Silhouette .45Sag 2,4"
[...]
Kolega się rzucił w niezłe odmęty czarnoprochowe na początek... Jeżeli ktoś już kupuje tej klasy sprzęt to z reguły tak prostych pytań nie zadaje. Gdybyś się zniechęcił to chętnie go od Ciebie odkupię w rozsądnej cenie...
Awatar użytkownika
JohnWayne
Posty: 47
Rejestracja: pt 08.lis.2019 - 22:29
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: różna ;-)

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: JohnWayne »

Obrazek
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: zbiho »

Ale kupowanie Sharpsa jak się nie wie po co jest kalibracja pocisku to jest całkowity brak demonizacji, potem pytania w stylu, którą stroną pocisk wkładać,(do kalibratora).
Trzask
Posty: 5
Rejestracja: czw 23.kwie.2020 - 03:50
Moja broń: Sharps .45

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: Trzask »

zbiho pisze: pn 27.kwie.2020 - 10:09 Ale kupowanie Sharpsa jak się nie wie po co jest kalibracja pocisku to jest całkowity brak demonizacji, potem pytania w stylu, którą stroną pocisk wkładać,(do kalibratora).
Dziękuję za odpowiedzi . PrzeprasZam , że nie odpisałem na poprzednią twoją odpowiedz , ale mam tutaj strasznie słaby internet i nie zawsze wszystko działa jak powinno . Tak na marginesie to nie ma co się podniecać tym Sharpsem , pewnie nie jest to lot w kosmos . Wszystko na początku zawiere wiele niewiadomych , po to są fora , aby pytać . A jak się uczyć to na czymś dobrym . Kto powiedział , że muszę zaczynać od jakiegoś taniego szmelcu . To tak jak po zdaniu prawojazdy wskazane by było jeździć 20 letnim trupem mimo że w garażu stoi nowy mercedes . PS Sharpsa jesli nawet mialbym sprzedac ( posiadam dwa jednakowe , nowki sztuki to biorac pod uwage fakt że już nigdzie ich nie kupisz cena moglaby cie troche zszokowac :)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: mar_kow »

Trzask pisze: pn 27.kwie.2020 - 17:27 [...] Tak na marginesie to nie ma co się podniecać tym Sharpsem , pewnie nie jest to lot w kosmos . Wszystko na początku zawiere wiele niewiadomych , po to są fora , aby pytać .
Nie wiem tylko czy szanowni Użytkownicy będą mieli cierpliwość tłumaczyć podstawy...
Trzask pisze: pn 27.kwie.2020 - 17:27[...]Kto powiedział , że muszę zaczynać od jakiegoś taniego szmelcu .
He, he he - pojechałeś - właśnie obraziłeś 3/4 Użytkowników Forum :lol: Wydaje mi się że przez długi czas nie osiągniesz takich wyników w tarczy jak większość strzelając tanim szmelcem... :?
Trzask pisze: pn 27.kwie.2020 - 17:27 To tak jak po zdaniu prawojazdy wskazane by było jeździć 20 letnim trupem mimo że w garażu stoi nowy mercedes .
Moja żona też tak mówiła - dobrze że miałem autocasco... :lol:
Trzask pisze: pn 27.kwie.2020 - 17:27 PS Sharpsa jesli nawet mialbym sprzedac ( posiadam dwa jednakowe , nowki sztuki to biorac pod uwage fakt że już nigdzie ich nie kupisz cena moglaby cie troche zszokowac :)
Naprawdę nie masz czym się chwalić bo nawet moja marna kolekcja "szmelcu" co najmniej trzykrotnie przewyższa cenę Twoich dwóch Sharps'ów. A mówię o cenach przyziemnych a nie tych teraz wyssanych z palca... A już nie mówię o Kolegach którzy kolekcjonują oryginały...
Ostatnio zmieniony pn 27.kwie.2020 - 18:01 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: zbiho »

Tak, że Trzask prask i pozamiatane.
Awatar użytkownika
JohnWayne
Posty: 47
Rejestracja: pt 08.lis.2019 - 22:29
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: różna ;-)

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: JohnWayne »

Też jestem zdania że należy zaczynać od dobrego sprzętu a jak chciałeś Sharps'a to ok, a jak dwa to jeszcze bardziej ok. :-)
Moim pierwszym karabinem był właśnie Sharps i bez problemu ogarnąłem wszystko.
Więc bez stresu dasz radę. A info zawsze znajdziesz, jak nie tu to gdzie indziej. To forum nie jest jedynym.
Trzask
Posty: 5
Rejestracja: czw 23.kwie.2020 - 03:50
Moja broń: Sharps .45

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: Trzask »

mar_kow pisze: pn 27.kwie.2020 - 17:48
Trzask pisze: pn 27.kwie.2020 - 17:27 [...] Tak na marginesie to nie ma co się podniecać tym Sharpsem , pewnie nie jest to lot w kosmos . Wszystko na początku zawiere wiele niewiadomych , po to są fora , aby pytać .
Nie wiem tylko czy szanowni Użytkownicy będą mieli cierpliwość tłumaczyć podstawy...
Trzask pisze: pn 27.kwie.2020 - 17:27[...]Kto powiedział , że muszę zaczynać od jakiegoś taniego szmelcu .
He, he he - pojechałeś - właśnie obraziłeś 3/4 Użytkowników Forum :lol: Wydaje mi się że przez długi czas nie osiągniesz takich wyników w tarczy jak większość strzelając tanim szmelcem... :?
Trzask pisze: pn 27.kwie.2020 - 17:27 To tak jak po zdaniu prawojazdy wskazane by było jeździć 20 letnim trupem mimo że w garażu stoi nowy mercedes .
Moja żona też tak mówiła - dobrze że miałem autocasco... :lol:
Trzask pisze: pn 27.kwie.2020 - 17:27 PS Sharpsa jesli nawet mialbym sprzedac ( posiadam dwa jednakowe , nowki sztuki to biorac pod uwage fakt że już nigdzie ich nie kupisz cena moglaby cie troche zszokowac :)
Naprawdę nie masz czym się chwalić bo nawet moja marna kolekcja "szmelcu" co najmniej trzykrotnie przewyższa cenę Twoich dwóch Sharps'ów. A mówię o cenach przyziemnych a nie tych teraz wyssanych z palca... A już nie mówię o Kolegach którzy kolekcjonują oryginały...
Ależ ja się nie chwale , to wogóle nie moim stylu . Wygląda na to ,że ty lubisz ,skoro coś wspominasz o kolekcji swoich kapiszonowców . Mnie naprawdę nie interesuje kto co ma i czym sie bawi . Grzecznie zapytałem o poradę a ty się tu wczuwasz i odrazu zakładasz , że coś co wychodzi poza twoje standardy jest niemożliwe .Myślę że za pół roku możemy się spotkać i zrobić sobie małe zawody , udowodnisz to jeszcze ci postawię piwko . Pamiętaj , że zawsze ktoś jest lepszy . Słowo klucz „ pokora” .
Trzask
Posty: 5
Rejestracja: czw 23.kwie.2020 - 03:50
Moja broń: Sharps .45

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: Trzask »

zbiho pisze: pn 27.kwie.2020 - 17:53 Tak, że Trzask prask i pozamiatane.
Dzięki , będę sławił twoje imię jako największego znawcy tematu . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: zbiho »

Chciałem pomóc, ale...już mi się nie chce.
Trzask
Posty: 5
Rejestracja: czw 23.kwie.2020 - 03:50
Moja broń: Sharps .45

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: Trzask »

zbiho pisze: pn 27.kwie.2020 - 23:04 Chciałem pomóc, ale...już mi się nie chce.
Oj ,nie obrażaj się :piwo: . Jałowe gadki prowadzące do nikąd . Ja chętnie się nauczę podstaw , powinna rozpierać was duma , że ktoś chce słuchać :brawo: .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: mar_kow »

Trzask pisze: pn 27.kwie.2020 - 22:30 [...]Myślę że za pół roku możemy się spotkać i zrobić sobie małe zawody , udowodnisz to jeszcze ci postawię piwko . Pamiętaj , że zawsze ktoś jest lepszy . Słowo klucz „ pokora” .
Spoko... :piwo: pokory we mnie wiele... Kolejne słowo klucz: pozytywne nastawienie...
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: KALIBRATOR- PORADA

Post autor: .44 »

Utwierdziłem się w przekonaniu że ten karabin to także stan umysłu...
ODPOWIEDZ