Zestaw narzędzi na początek

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
cepek
Posty: 15
Rejestracja: ndz 15.mar.2020 - 21:21
Moja broń: Silne ciało i silna wola

Zestaw narzędzi na początek

Post autor: cepek »

Witam,

Czytałem szukałem ale nie znalazłem takiego tematu tutaj na forum.

Chcę skompletować porządny zestaw śrubokrętów, narzędzi do konserwacji i czyszczenia broni.

Skupiam się na rewolwerach czarnoprochowych.

Ma pasować zarówno do kalibru .36 jak i .44, do replik Remingtona i Colta produkcji włoskiej - EuroArms, Pietta,

Fajnie, gdyby obsłużył też oryginały z epoki, nie robiąc im przy tym krzywdy.

Nie jest to jednak wymóg (na tą chwilę i ten post).

Myślałem o komplecie:

- śrubokręty płaskie
- szczotka druciana
- zestaw szczotek plus wycior
- chemia

Obecnie mam zestaw szczotek i chemię, zastanawiam się nad śrubokrętami.

Myślałem o YATO lub WIHA.

Wiem, że są specjalne dedykowane zestawy pięknych ręcznie robionych kompletów w USA, ale na to w tej chwili mnie nie stać, chcę kupić coś porządnego, w miarę, na miejscu.

Z WIHA mam raczej dobre wrażenia. Raz się ukręcił krzyżowy ale musiał po prostu przejść swoje możliwości. Nie był to też drogi model, ani wersja z serii profesjonalnej.

YATO też myślę że jest ok.

Wybiorę więc pewnie jedną z tych firm, natomiast chciał bym dowiedzieć się, co proponujecie z rozmiarów.

Myślałem nad dwoma zestawami. W jednym jest 2,4x50; 3x50; 6x38; 5x75; 6x100; 8x150.

W drugim 3,5x100; 4,5x125; 5,5x150; 6,5x150.

Być może wystarczy albo trzeba będzie dokupić 4x czy 3,5x...?

Albo najlepiej kupić oba?

Ewentualnie, który uważacie, że będzie lepszy na start - ten z ,5-kami czy bez?

Pozdrawiam kolekcjonerów
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Zestaw narzędzi na początek

Post autor: Zurek »

Śrubokręty dobierz tak żeby idealnie pasowały pod śrubę. Zarówno na szerokość jak i na grubość. Wtedy nie będziesz śrub kancerować. Yato odpuść. Już lepiej z tych tanich proline.
cepek
Posty: 15
Rejestracja: ndz 15.mar.2020 - 21:21
Moja broń: Silne ciało i silna wola

Re: Zestaw narzędzi na początek

Post autor: cepek »

Ok właśnie cały sens w pytaniu tu o wymiary jest w tym żeby nie nosić klamek do sklepu.. i nie przymierzać.. prócz tego mam opcję kupić to przez Internet.. A wtedy w ogóle odpada - przymierzanie czegokolwiek na miejscu.

Macie jakieś sugestie, drodzy forumowicze, co tyczy się konkretnych wymiarów wkrętaków?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Zestaw narzędzi na początek

Post autor: mar_kow »

Wkrętaki będziesz musiał dopasować delikatnie na papierze ściernym. Papier na deseczkę i szlifowanko. Żeby nie zepsuć śrub które są naprawdę delikatne wkrętaki muszą być idealnie dopasowane. Do kilku egzemplarzy mam dopasowane oddzielnie.
cepek
Posty: 15
Rejestracja: ndz 15.mar.2020 - 21:21
Moja broń: Silne ciało i silna wola

Re: Zestaw narzędzi na początek

Post autor: cepek »

Dzięki. Tak robiłem ostatnio.. z jakimś "zwykłym" wkrętakiem... kamień 800 do noży.. woda.. etc.

Tym razem chce tego uniknąć.

A w jakich wymiarach, z fabryki, były te śrubokręty, które dopasowałeś przez lata do swojej obecnej kolekcji?

Przynajmniej, jakieś "widełki" - od-do - myślę że w granicach 3,5 - 5, rozmiarami, ale jak by ktoś był łaskaw potwierdzić..

Chcę spędzić po prostu możliwie najmniej czasu w sklepie.. lub kupić je przez Internet...

Nawet jeśli się później okaże, że warto by je doszlifować, konkretnie, pod dany egzemplarz broni.. to łatwiej mnie będzie z 3,5 zrobić 3,4... niż 3,4 z 5ki czy 6ki :)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Zestaw narzędzi na początek

Post autor: mar_kow »

Ciężko o widełki bo jeśli pasuje do szerokości to trzeba zeszlifować z grubości. Nie pamiętam - kupowałem "jak leci" Wihe i później pasowałem. Dobre wkrętaki przydadzą się zawsze nie tylko do broni. Wydatek spory ale na długi czas.
cepek
Posty: 15
Rejestracja: ndz 15.mar.2020 - 21:21
Moja broń: Silne ciało i silna wola

Re: Zestaw narzędzi na początek

Post autor: cepek »

Ok,

Do Colta, Army i Navy EuroArms- być może innych replik.

Na początek - piszę tu hipotetyczne wymiary wkrętaków, które mogą pasować, na podstawie swoich póki co obserwacji.

Do Colta więc:

0,7x4x100 (do małych śrub) i 0,7x7x50 (do sprężyn)

Pasuje 0,6x3,5 od Wihy, ale mógł by być ciut szerszy i grubszy; do sprężyn mam jakiś noname, szeroki na ok 8, gruby, przyszlifowany - gdzieś na 0,65.

Do Remingtona jeszcze napiszę, ale chyba podobnie..

Reasumując- na początek, 0,6x4 Ok + 0,8x8 coś krótkiego z grubą wygodną oprawką żeby przeniosło moment (do sprężyn).
piotr7
Posty: 12
Rejestracja: ndz 02.lut.2020 - 22:50
Moja broń: Remington New Army, 1858, .44, 8", Pietta, black

Re: Zestaw narzędzi na początek

Post autor: piotr7 »

Moim zdaniem do Remingtona 0,8x6, 8 za szeroki
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Zestaw narzędzi na początek

Post autor: Biker »

Ja kupiłem zestaw śrubokrętów rusznikarskich. Bardzo fajnie działają. Lepiej pasują niż narzędzia samochodowe.
ODPOWIEDZ